Home / İnternet / Açık Alanların Güvenliği İçin X-Ray Cihazları

Açık Alanların Güvenliği İçin X-Ray Cihazları

Guard Spirit X-ray cihazları , bavul, çanta, koli, zarf gibi paketlerin içerisinde yer alanların tehlikeli olup olmadığını saptamaktadır. Birden çok kullanım alanına sahiptir. Bunların birçoğu güvenliğin en yüksek seviyelerde olması gereken yerlerdir. Havalimanları, kamu kurumları, alışveriş merkezleri korunması gereken, halka açık alanların başında gelmektedir. Bagaj açılmadan salınan x ışınları sayesinde tehlikeli maddeler tespit edilebilmektedir. Bu ışınlar düşük oranlı radyasyon yayarak eşyanın içine işleme suretiyle görüntü verir. Bagajın yürüyen banttan geçtiği birkaç saniye içerisinde taşınan eşyalar net şekilde görüntülenir. Taşınan eşyalar organik — inorganik olarak kategorize edilir ve sınıflandırılır. Yüksek teknolojiyle çalışan bu cihazlar, cisimleri tartışmaya yer bırakmadan net olarak görüntüler. Tehlike arz eden, taşınması yasak maddelerin çeşitli yollarla tespit eder. Cihazların kullanımı özel eğitim almış kişiler tarafından yapılmalıdır. Eğitimin ardından kullanıma uygun bulunan güvenlik görevlileri tarafından tüm işleyiş izlenir.

Guard Spirit X-ray cihazlarının her aşaması bir görevli tarafından izlenilmelidir. Güvenliği zedeleyici, olumsuz durumlarda müdahale edilerek istenmeyen durumların önüne geçilir. Günümüzde çoğu alanda x ray cihazları kullanılmaktadır. Açık alanların güvenliği için x ray cihazları zorunlu bir alternatif olmuştur. Korunması gereken alanlarda giriş ve çıkış noktalarında bulunur. Çeşitli bagajların yürüyen banttan geçirilmesiyle birlikte yollanan ışınlarla cisimler tespit edilir. Tehlikeli cisimlerin çeşitli yollarla geçirilmesinin önlenmesi için her maddenin rengi farklı olarak gösterilir. Kimyasal yapıları hakkında bilgi sahibi olmak, o cismin zararlı olup olmadığını anlamada büyük öneme sahiptir. Cihazların ana sistemlerine renk kodları girilmektedir. Bu kodlar sayesinde, farklı kimyasal bileşene sahip cisimlere farklı renk verilir. Ayrıca daha gelişmiş bir teknoloji olan işaretleme sistemi de sıklıkla kullanılmaktadır. Tehlike arz etme ihtimali yüksek olan görüntülerin üzerine çarpı işareti konularak işaretlenir. Bu işlem cihaz tarafından otomatik olarak yapılır. Renk kullanımıyla ayırt etme, şekil inceleyerek ayırt etme yerine işaretleme çok daha pratiktir. Sabit x ışınları tarafından incelenerek renklere ayrılır ve şüpheli olabilecek cismin üzeri çarpı ile kaplanır. Bu gibi durumlarda görevli cihazdan bagajı çıkartarak elle inceleme yapmalıdır.

https://guardspirit.com/

About seosmm

seosmm

Check Also

Citroen Modelleri BERLİNGO Yedek Parça C-ELYSEE Yedek Parça C1 Yedek Parça C2 Yedek Parça C3 Yedek Parça C4 Yedek Parça C5 Yedek Parça C6 Yedek Parça JUMPER Yedek Parça NEMO Yedek Parça SAXO Yedek Parça X-SARA Yedek Parça Dacia Modelleri : DOKKER Yedek Parça DUSTER Yedek Parça LODGY Yedek Parça LOGAN Yedek Parça SANDERO Yedek Parça SOLENZA Yedek Parça Fiat Modelleri : ALBEA Yedek Parça BRAVA Yedek Parça BRAVO Yedek Parça DOBLO Yedek Parça DUCATO Yedek Parça EGEA Yedek Parça FİORİNO Yedek Parça LİNEA Yedek Parça MAREA Yedek Parça PALİO Yedek Parça PANDA Yedek Parça PUNTO Yedek Parça SCUDO Yedek Parça SİENA Yedek Parça STİLO Yedek Parça STRADA Yedek Parça TEMPRA Yedek Parça TİPO Yedek Parça UNO Yedek Parça Peugeot Modelleri : 106 Yedek Parça 107 Yedek Parça 206 Yedek Parça 207 Yedek Parça 3008 Yedek Parça 301 Yedek Parça 306 Yedek Parça 307 Yedek Parça 308 Yedek Parça 406 Yedek Parça 407 Yedek Parça 5008 Yedek Parça 508 Yedek Parça 607 Yedek Parça BİPPER Yedek Parça BOXER Yedek Parça PARTNER Yedek Parça Renault Modelleri : CAPTUR Yedek Parça CLİO Yedek Parça EXPRES Yedek Parça FLUENCE Yedek Parça KADJAR Yedek Parça KALEOS Yedek Parça KANGOO Yedek Parça LAGUNA Yedek Parça LATİTUDE Yedek Parça MASTER Yedek Parça MEGANE Yedek Parça MODUS Yedek Parça RENAULT 11 Yedek Parça RENAULT 12 Yedek Parça RENAULT 19 Yedek Parça RENAULT 21 Yedek Parça RENAULT 9 Yedek Parça SAFRANE Yedek Parça SCENİC Yedek Parça SYMBOL Yedek Parça TALİSMAN Yedek Parça TRAFİC Yedek Parça TWİNGO Yedek Parça Tofaş Modelleri : 131 Yedek Parça DOĞAN Yedek Parça KARTAL Yedek Parça ŞAHİN Yedek Parça SERÇE Yedek Parça

Oto Yedek Parça’da Yeni Soluk : Parçafoni !

Oto yedek parça sektörü büyürken Taşdemirler Oto Yedek Parça yeni bir girişime de imza atmış bulunmakta ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir