seo ankara
arapça kursu ankara
almanca kursu ankara
rusça kursu ankara
ankara diş kliniği
kedi cinsleri
Mütercim Tercüme Bürosu

Afador Köpek Özellikleri Bakımı Yavruları Fiyatları

Afador Köpek Özellikleri Bakımı Yavruları Fiyatları ile ilgili olan bu içeriğimizde sizlere popüler köpeklerden olan Afador Köpek cinsi hakkında aradığınız tüm bilgileri derledik.

Afador Köpek Özellikleri Bakımı Yavruları Fiyatları

Afador, karışık cins bir köpektir – Afghan Hound ve Labrador Retriever köpek ırkları arasında bir melez. Sadık, enerjik ve sevecen olan bu yavrular, her iki ebeveyninden de en iyi niteliklerden bazılarını miras aldılar. Afadorlar bazen Afgan Laboratuvarı olarak da bilinir. Bu karışık cins köpekleri barınaklarda bulabilir ve özel kurtarıcıları yetiştirebilirsiniz, bu yüzden her zaman sahiplenmeyi unutmayın! Evinize bir Afador eklemek istiyorsanız alışveriş yapmayın! Afadorlar mükemmel aile evcil hayvanlarıdır, ancak daha büyük çocuklar ve cinse ihtiyaç duydukları eğitimi ve ilgiyi verebilecek deneyimli köpek sahipleri ile daha iyi sonuç verirler. Afadorlar ayrıca iyi bekçi köpekleri olurlar ve yabancılara karşı tetiktedirler. Karışık cins çok enerjik ve atletiktir, bu nedenle güvenli bir açık alana erişim tercih edilir. Tüm karışık köpek ırkı özellikleri ve Afadorlar hakkında gerçekler için aşağıya bakın!

Afador Karışık Köpek Irk Resmi

(Resim Kredisi: JNC Media’dan LA Animal Rescue ve Jason Nastaszewski’nin izniyle yayınlanmıştır)

 • Öne Çıkanlar

  • Afadorlar karışık cins köpeklerdir. Afghan Hound veya Labrador Retriever ebeveynleri gibi safkan değiller.
  • En yaygın Afador renkleri siyah, kahverengi, gri, kırmızı ve açık kahverengidir.
  • Dökülme kesinlikle gerçekleşecek! Cinsin ceketini iyi durumda tutmak için çok fazla tımar gerekir – minimum olarak haftada iki kez fırçalamayı düşünün.
  • Afador, sıcak iklimlerden ziyade soğuk iklimlerde çok daha iyi sonuç verir. Yine de, sıcaklıklar gerçekten düşerse Afador’unuzu uygun bir kışlık paltoyla donatın.
  • Atletik bir karma cins olarak Afador, güvenli bir tasmasız ortamda getirme ve folik oynamayı sevecektir. Çitle çevrili bir bahçeniz varsa, bunun altı metrelik bir çitin üzerinden kolayca atlayabilen bir köpek olduğu konusunda uyarılırsınız, bu yüzden buna göre plan yapın.
  • Irkın zekası ve inatçı çizgisi nedeniyle, hem köpeğin hem de çocuklarınızın ilk günden itibaren birbirlerinin etrafında olacak şekilde eğitildiğinden emin olmak isteyeceksiniz.
 • Tarih

  Afador, nadir bir karışık cins olarak kabul edilir. Alaska kökenlidirler. Afador’un ebeveyn mirasına gelince, Afgan Tazısı’nın dünyanın en eski ırklarından biri olduğu tahmin edilmektedir. Labrador Retriever tarafında, cins harika bir rehber ve çalışan köpek olarak ün kazanmıştır. Aynı zamanda Amerika Birleşik Devletleri’ndeki en popüler köpek ırklarından biridir. Afador, tasarımcı köpek ırkı olarak bilinir, ancak çoğu maalesef barınaklarda bulunur. Afador’u evinize eklemeyi düşünüyorsanız, yerel kurtarma gruplarınız ve barınaklarınızla iletişime geçmeyi düşünün.

 • Boy

  Afador genellikle orta boy bir köpek olarak tanımlanır. Her zaman olduğu gibi, daha yeni karışık köpek ırklarında olduğu gibi, tam boyut standartları değişebilir. Çoğunun ağırlığı 50 ila 75 pound ve yüksekliği 20 ila 29 inç arasındadır. Kadın Afadorlar genellikle erkek meslektaşlarından belirgin şekilde daha küçüktür.

 • Kişilik

  Direkt konuya gelelim: Afador, eğitilmesi çok zor olduğu için bir üne sahip bir köpektir. Bu, türün doğuştan gelen zekasından gelir ve bu da inatçı bir çizgiye neden olabilir. Deneyimli bir köpek sahibi, Afador’u doğru şekilde eğitmek için daha uygun olacaktır. Evde küçük çocuklarınız varsa, cinsin atletik doğasının, köpekle oyun seansları sırasında çocukların devrilebileceği veya yaralanabileceği anlamına gelebileceğini de unutmayın. Uygun şekilde eğitildikten sonra, Afador’unuz süper sadık bir köpek olduğunu kanıtlayacaktır. Muhafız görevi yapabilirler ve sizi yabancıların varlığına karşı uyarmak için havlarlar. Afadorlar ayrıca sıkı bir egzersiz rutini gerektirir – aksi takdirde tembelliğe alışma ve ilgili sağlık problemlerini alma şansları vardır. Büyük bir bahçeniz varsa, bir Afador’u benimsemek için daha uygun olursunuz.

 • Sağlık

  Afadorlar genellikle sağlıklı köpekler olarak kabul edilir, ancak cins, Afghan Hound ve Labrador Retriever’in karşılaştığı aynı koşullardan bazılarına yatkın olabilir. Her zaman olduğu gibi, köpeğinizin veterineriyle düzenli sağlık ziyaretleri planlamak önemlidir. Afadors’un muzdarip olduğu daha yaygın sağlık sorunlarından bazıları şunlardır:

  • Kabartmak
  • Kalça ve Dirsek Displazisi
  • subaortik stenoz
 • Bakım

  Tüm köpeklerde olduğu gibi, herhangi bir sağlık sorununu erken tespit etmek için Afador’unuzun düzenli veteriner kontrollerini sürdürmek önemlidir. Veterineriniz, köpeğinizi sağlıklı tutacak bir bakım rutini geliştirmenize yardımcı olabilir. Cinsine günde en az 45 dakika egzersiz yapmayı hedefleyin. Atletik bir karma cins olarak Afador, güvenli bir tasmasız ortamda getirme ve folik oynamayı sevecektir. Çitle çevrili bir bahçeniz varsa, bunun altı metrelik bir çitin üzerinden kolayca atlayabilen bir köpek olduğu konusunda uyarın, bu nedenle buna göre plan yapın. Egzersizin ötesinde, Afador’un kulaklarını haftada en az bir kez kontrol ettiğinizden emin olun. Bu şekilde, onları temizleyebilir ve balmumu birikme riski olmadığından emin olabilirsiniz. Bir köpeğin kulaklarını en iyi nasıl temizleyeceğinizden emin değilseniz, veterinerinizden tavsiye isteyin. Tırnaklarını gerektiği gibi kesin. Zemine karşı tıklamamalıdırlar. Bakım uzmanınız size bunu nasıl yapacağınız konusunda tavsiyelerde bulunabilir.

 • besleme

  İdeal bir Afador diyeti, yüksek enerjili orta boy bir cins için formüle edilmelidir. Afadorların sağlıklı bir diyete bağlı kalmaları gerekir, çünkü aşırı yemek kilo alımına ve buna bağlı sağlık sorunlarına neden olabilir – özellikle de yeterli egzersiz yapılmadığında. Tüm köpeklerde olduğu gibi, Afador’un beslenme ihtiyaçları, yavruluktan yetişkinliğe değişecek ve son yıllarına kadar değişmeye devam edecek. Belirli bir öneride bulunmak için bireysel köpekler arasında – ağırlık, enerji ve sağlık dahil olmak üzere – çok fazla çeşitlilik olduğu için, veterinerinizden Afador’un diyetiyle ilgili tavsiyeler istemelisiniz.

 • Ceket Rengi Ve Bakımı

  En yaygın Afador renkleri siyah, kahverengi, gri, kırmızı ve açık kahverengidir. Afador’un ceketi orta uzunluktadır ve genellikle orta yoğunlukta düz olarak tanımlanır. Dökülme kesinlikle gerçekleşecek! Cinsin ceketini iyi durumda tutmak için çok fazla tımar gerekir – minimum olarak haftada iki kez fırçalamayı düşünün. Ayrıca düzenli şampuanlama seansları yapmaya hazır olun. Veterineriniz, kullanmak için uygun bir şampuan seçmenize yardımcı olabilir. Afador, sıcak iklimlerden ziyade soğuk iklimlerde çok daha iyi sonuç verir. Yine de, sıcaklıklar gerçekten düşerse Afador’unuzu uygun bir kışlık paltoyla donatın.

 • Çocuklar ve Diğer Evcil Hayvanlar

  Çok küçük çocuklarınız varsa, Afador aileniz için en iyi eşleşme olmayabilir. Cins, daha büyük çocuklarla çok daha iyi sonuç verir – en azından, Afadors oyun zamanlarında oldukça gürültülü hale gelebilir. Cinsin zekası ve inatçı çizgisi nedeniyle, hem köpeğin hem de çocuklarınızın ilk günden itibaren birbirlerinin etrafında olacak şekilde uygun şekilde eğitildiklerinden emin olmak isteyeceksiniz. Çoğu Afador, diğer hayvanlarla ve evcil hayvanlarla birlikte yaşamakta sorun olmayacaktır – ama siz kedilerin ve tavşanların av olarak kabul edilmemesi gerektiğini çok hızlı bir şekilde cinse bildirmeniz gerekecektir. Sonuç olarak, erken sosyalleşme işe yarar – bu nedenle Afador’unuzu iyi davranışlar için ödüllendirdiğinizden ve onları getirdiğinizde uygun bir eğitim rejimine bağlı kaldığınızdan emin olun. ailenize ev.

 • Kurtarma Grupları

  Afadors için türe özel bir kurtarma bulmak zor olabilir çünkü onlar karışık bir cinstir. Bununla birlikte, genellikle karışımları da önemsedikleri için Afghan Hound veya Labrador Retriever cinsine özgü kurtarmaları denemek isteyebilirsiniz. İşte deneyebileceğiniz bazı kurtarma yöntemleri:

  • Güney Kaliforniya, Inc.’in Afgan Tazısı Kurtarma
  • Lucky Lab Kurtarma ve Evlat Edinme

  DogTime’ı da deneyebilirsiniz evlat edinme sayfası Bu, evlat edinilebilir köpekleri cins ve posta koduna göre aramanıza izin verir!

Afador Kedisi Özellikleri Bakımı Yavruları Fiyatları