seo ankara
arapça kursu ankara
almanca kursu ankara
rusça kursu ankara
ankara diş kliniği
kedi cinsleri
Mütercim Tercüme Bürosu

Affenhuahua Köpek Özellikleri Bakımı Yavruları Fiyatları

Affenhuahua Köpek Özellikleri Bakımı Yavruları Fiyatları ile ilgili olan bu içeriğimizde sizlere popüler köpeklerden olan Affenhuahua Köpek cinsi hakkında aradığınız tüm bilgileri derledik.

Affenhuahua Köpek Özellikleri Bakımı Yavruları Fiyatları

Affenhuahua, Chihuahua ve Affenpinscher köpek ırkları arasında bir melez olan karışık cins bir köpektir. Ufak tefek, küstah ve son derece enerjik olan bu yavrular, her iki ebeveyninden de en iyi özelliklerin bazılarını miras aldılar. Affenhuahualara bazen Affen Chi de denir. Tasarımcı bir cins olarak statülerine rağmen, bu karışık cins köpekleri barınaklarda ve kurtarıcılarda bulabilirsiniz, bu yüzden evlat edin! Alışveriş yapmayın! Bu kompakt, sevimli yavrular, küçük veya tek kişilik evlerde de gelişebilmelerine rağmen, aktif şehir sakinleri için harika apartman köpekleri yaparlar. Ayrıca biraz bölgesel ve yappy olabilirler. Sizi her türlü tehlikeye karşı uyaracak ve sizi koşulsuz sevecek enerjik, şımarık bir köpek istiyorsanız, Affenhuahua sizin için doğru köpek olabilir!DogTime önerir. seyahat için bu taşıyıcı Senin küçük Affenhuahua’nla. sen de yapmalısın bu köpek su şişesini al Yavru köpeğinizle yaptığınız tüm açık hava maceraları için! Affenhuahua’larla ilgili tüm karışık köpek ırkı özellikleri ve gerçekler için aşağıya bakın!

Affenhuahua Köpek Irk Resmi

(Resim Kredisi: Dhwee/Getty Images)

 • Öne Çıkanlar

  • Affenhuahua, karışık cins bir köpektir. Affenpinscher veya Chihuahua ebeveynleri gibi safkan değiller.
  • Affenhuahualar yüksek enerji seviyelerine sahiptir. Köpeğinizin, birkaç iyi, aktif oyun seansı ve karıştırılmış daha kısa yürüyüşlerle günde en az bir yarım saatten saate kadar yürüyüş yapmasını sağlayın.
  • Affenhuahuaların ana renkleri siyah, kahverengi, açık kahverengi ve kremdir. Bazen tüyleri düz, bazen de karışık renkler veya beyaz ve gri benekler var.
  • Genellikle kısa tüyleri vardır ve alerjisi olanlar için iyi bir seçim olabilir. Alerji dostu olmasalar da, daha uzun kaplamalı Affenhuahualar var. Köpeğinizi haftada bir fırçalayın.
  • Affenhuahua, aşırı heyecanlı çocuklar tarafından kolayca yaralanabileceğinden, yetişkinlerin veya nazikçe oynamayı bilen daha büyük çocukların yanında olmayı tercih edebilirler.
  • Affenhuahualar doğal olarak diğer hayvanları sevmezler ve evde yalnız evcil hayvan olmayı tercih edebilirler. Ancak birçoğu diğer köpekler ve kedilerle gayet iyi geçinir, bu yüzden eğitim, sosyalleşme ve çekiliş şansına gelir.
  • Affenhuahua’lar inatçı ve evlerini eğitmek zor olabilir, ancak enerjik, çalışkan bir sahip için, köpeğin memnun etme arzusu, eğitimin yolunda kalmasına yardımcı olacaktır.
 • Tarih

  Affenhuahua’lar muhtemelen yıllar boyunca doğal olarak var olmuşlardır, ancak tasarımcı yetiştiriciler 1990’ların sonlarında veya 2000’lerin başlarında, muhtemelen Amerika Birleşik Devletleri’nde, Affenpinschers ve Chihuahua’ları kasıtlı olarak karıştırmaya başladılar. potansiyel davetsiz misafirlerin veya tehlikenin sahipleri. Karışık cins köpeklere olan talep arttıkça Affenhuahua yapmaya devam ettiler. Affenhuahua cinsi bir tasarımcı cinsi olarak başlamış olsa da, bazıları barınaklarda veya kurtarma gruplarının bakımında sona erdi. Bunun sizin için cins olduğuna karar verirseniz, evlat edinmeyi düşünün. Yerel barınaklarınızı kontrol edin, kurtarmaları arayın veya bazen karışık cins köpekleri alıp onlar için ev buldukları için türe özgü Affenpinscher veya Chihuahua kurtarmalarını kontrol edin.

 • Boy

  Affenhuahua nispeten yeni bir karma cins olduğu için, boyut söz konusu olduğunda çok az standart vardır. Bununla birlikte, Chihuahua ve Affenpinscher ebeveynleri arasında bir karışım olarak, Affenhuahua’ların küçük tarafta olmasını bekleyebilirsiniz. Çoğunun ağırlığı dört ila on iki pound ve omuzdan altı ila on iki inç yüksekliktedir. Birçoğu ortalamadan daha küçük veya daha büyük olabilir.

 • Kişilik

  Affenhuahua, gerçekte olduğundan çok daha büyük davranan küçük bir melez köpektir! Chihuahua ebeveynleri gibi, Affenhuahualar da insanlarıyla bile biraz inatçı olabilirler. Yine de, Affenhuahua meraklıları, eğitimleri tutarlı olduğu sürece, küçük melez köpeğin oldukça eğitilebilir olduğunu söylüyor. Bu kucak köpeği, büyük miktarlarda kendiliğinden enerjiye sahip olmaktan – yakınlaştırmalara sahip olmayı düşünün! – tam bir kanepe patatesi olmaya salınıyor. En son dizileri izlemekten ve sıkı sıkıya sarılmaktan olduğu kadar bir tur çekme veya halat çekme oynamayı seven küçük bir kucak köpeği arıyorsanız, Affenhuahua sizin için doğru yavru olabilir. Her ikisi gibi ebeveynleri gibi , Affenhuahua genellikle “yappy” olarak tanımlanır. Bu küçük köpek, sizi olası herhangi bir tehlikeye ya da kapının çalınması gibi yanlış yorumladıkları küçük şeylere karşı uyaracaktır. Daha küçük olduklarından, insanlarını bir şekilde koruyup yabancılara karşı çekingen davranabilirler. İstenmeyen koruma davranışlarından kaçınmak için, Affenhuahua’nızı mümkün olduğunca erken eğitmeye başlamak önemlidir. Bu köpekler, istenmeyen havlama alışkanlıklarını engellemek için erken eğitimle en iyisini yaparlar. İnatçı ve bakımları zor olabilirler, ancak enerjik, çalışkan bir köpek sahibi için, köpeğin memnun etme arzusu kursta eğitime devam etmeye yardımcı olacaktır. evde. Bu küçük köpek, ilgi odağı olmayı sevdikleri için tek kişilik bir ev veya daha küçük ailelere en uygun olabilir.

 • Sağlık

  Affenhuahua cinsi, Chihuahua ve Affenpinscher’in de karşılaştığı aynı koşullardan bazılarına yatkındır. Çoğu genel olarak sağlıklı olsa da, bazıları birkaç sağlık sorununa yatkın olabilir, bu nedenle iyi bakım ve düzenli veteriner kontrollerini sürdürmek önemlidir. Affenhuahuaların muzdarip olduğu daha yaygın sağlık sorunlarından bazıları şunlardır:

  • Çökmüş trakea
  • kalça displazisi
  • Diş Hastalığı
  • patellar lüks
 • Bakım

  Tüm köpeklerde olduğu gibi, herhangi bir sağlık sorununu erken tespit etmek için Affenhuahua’nız için düzenli veteriner muayeneleri yaptığınızdan emin olun. Veterineriniz, köpeğinizi sağlıklı tutacak bir bakım rutini geliştirmenize yardımcı olabilir. Affenhuahualar kilo almaya eğilimlidir ve yüksek enerji seviyelerine sahiptirler. Köpeğinizin birkaç iyi, aktif oyun seansı ve karıştırılmış kısa yürüyüşler ile günde en az bir yarım saatten saate kadar iyi bir yürüyüş yaptığından emin olun. Kulaklarını günlük olarak enkaz ve zararlılara karşı kontrol edin ve veterinerinizin önerdiği şekilde temizleyin. . Köpeğinizin tırnaklarını çok uzamadan kesin – genellikle ayda bir veya iki kez. Zemine karşı tıklamamalıdırlar. Bakım setiniz bu konuda size yardımcı olabilir. Küçük köpekler diş sağlığı sorunlarına eğilimli olduğundan, Affenhuahua’nızın bakımı söz konusu olduğunda asıl endişeniz ağız sağlığını korumak olacaktır. Dişlerini her gün fırçaladığınızdan emin olun. Veterineriniz, köpeğinizin dişlerini nasıl düzgün bir şekilde fırçalayacağınız konusunda size talimat verebilir.

 • besleme

  Yüksek enerjili küçük bir cins için ideal bir Affenhuahua diyeti formüle edilmelidir. Bu küçük köpekler ayrıca aşırı beslenirlerse kilo almaya meyillidirler, bu nedenle düzenli bir beslenme programına bağlı kaldığınızdan ve gün boyunca yiyecekleri dışarıda bırakmadığınızdan emin olun. İkram miktarını da sınırlayın. Tüm köpeklerde olduğu gibi, Affenhuahua’nın beslenme ihtiyaçları yavruluktan yetişkinliğe değişecek ve son yıllarına kadar değişmeye devam edecektir. Özel bir tavsiyede bulunmak için bireysel köpekler arasında – ağırlık, enerji ve sağlık dahil olmak üzere – çok fazla çeşitlilik olduğu için, veterinerinizden Affenhuahua’nızın diyetiyle ilgili tavsiyeler istemelisiniz.

 • Ceket Rengi Ve Bakımı

  Affenhuahua paltoları genellikle Affenpinscher ve Chihuahua ebeveynlerinin paltolarının ve renklerinin bir karışımıdır. Affenhuahuaların ana renkleri siyah, kahverengi, açık kahverengi ve kremdir. Bazen tüyleri düzdür, bazen de renk karışımı veya beyaz ve gri lekeler vardır. Genellikle kısa tüyleri vardır ve genellikle alerjisi olanlar için iyi bir seçim olarak kabul edilirler. Alerji dostu olmasalar da, daha uzun kaplamalı, daha kirli Affenhuahua’lar da var. Neyse ki, her iki katın da tımarlanması çok kolaydır. Haftada iyi bir fırçalama muhtemelen işe yarayacaktır. Daha kısa tüylere sahip olma eğiliminde olduklarından (ve küçük bir cins olduklarından), Affenhuahualar özellikle aşırı hava koşulları için uygun değildir. Muhtemelen kışın köpeğiniz için bir paltoya ihtiyacınız olacak ve yaz aylarında daha az kürk kaplamanın olduğu kulaklara, buruna ve hassas bölgelere köpek güneş kremi sürmeniz gerekebilir.

 • Çocuklar ve Diğer Evcil Hayvanlar

  Affenhuahua küçük bir melez ırk olduğu için aşırı heyecanlı çocuklar tarafından kolayca yaralanabilirler. Affenhuahualar çoğunlukla yetişkinlerin veya nazikçe oynamayı bilen daha büyük çocukların etrafında olmayı tercih ederler. Bununla birlikte, küçük bir köpeğe düzgün bir şekilde yaklaşmayı ve onunla oynamayı erken öğrenen çocuklar için, Affenhuahua harika, aktif bir arkadaş olabilir. Diğer evcil hayvanlar söz konusu olduğunda, Affenhuahualar diğer hayvanlarla yavaş ve sakin bir şekilde tanıştırılırsa arkadaş canlısı olabilir. , ve erken sosyalleşme bunun sorunsuz ilerlemesine yardımcı olacaktır. Küçük yaşta diğer evcil hayvanlara alışmaları en iyisidir, ancak bu, daha yaşlı bir Affenhuahua’nın nasıl daha az bölgesel olunacağını öğrenemeyeceği anlamına gelmez! Yine de, Affenhuahualar doğal olarak diğer hayvanları sevmezler ve evde yalnız evcil hayvan olmayı tercih edebilirler. Ancak birçok Affenhuahua, diğer köpekler ve kedilerle gayet iyi geçinir, bu yüzden gerçekten eğitim, sosyalleşme ve şansa bağlıdır. beraberlik.

 • Kurtarma Grupları

  Karışık bir cins oldukları için Affenhuahualar için bir türe özel kurtarma bulmak zor olabilir. Bununla birlikte, genellikle karışımları da önemsedikleri için, Affenpinscher veya Chihuahua cinsine özgü kurtarmaları denemek isteyebilirsiniz. İşte deneyebileceğiniz bazı kurtarma yöntemleri:

  • Chihuahua Kurtarma ve Taşıma
  • Amerika’nın Affenpinscher Kurtarma

  DogTime’ı da deneyebilirsiniz evlat edinme sayfası Bu, sahiplenilebilir köpekleri cins ve posta koduna göre aramanıza izin verir!DogTime, sitelerin Chewy.com’a reklam vererek ve bağlantı kurarak ücret kazanmaları için bir araç sağlamak üzere tasarlanmış Chewy Ortaklık Programının bir katılımcısıdır.

Affenhuahua Kedisi Özellikleri Bakımı Yavruları Fiyatları