seo ankara
arapça kursu ankara
almanca kursu ankara
rusça kursu ankara
ankara diş kliniği
kedi cinsleri
Mütercim Tercüme Bürosu

Akbash Köpek Özellikleri Bakımı Yavruları Fiyatları

Akbash Köpek Özellikleri Bakımı Yavruları Fiyatları ile ilgili olan bu içeriğimizde sizlere popüler köpeklerden olan Akbash Köpek cinsi hakkında aradığınız tüm bilgileri derledik.

Akbash Köpek Özellikleri Bakımı Yavruları Fiyatları

Akbaş, Türkiye ülkesinden nadir bulunan safkan bir köpektir. Sadık, uyanık ve zeki olan bu yavrular, isteyebileceğiniz en iyi niteliklerden bazılarına sahipler. Bu köpekler, Çoban Kopegi, Akbaş Çoban Köpekleri ve Askbash Köpeği de dahil olmak üzere başka isimlerle anılır. Nadir bir cins olmalarına rağmen, bu safkan köpekleri yerel barınaklarda veya kurtarmalarda bulabilirsiniz. Unutmayın, sahiplenmek ve alışveriş yapmamak her zaman daha iyidir! Bu harika yavrular ailelerini çok korurlar ve güçlü koruma içgüdülerine sahiptirler. Onlar büyük köpeklerdir ve etrafta dolaşabilecekleri bahçeli veya açık alanların yakınında bulunan daha büyük evler için daha uygundurlar. Son derece bağımsızlar ama insan ailelerinin yanında olmayı seviyorlar. Akbaşlar çocuklarla harikadır ancak evde diğer köpeklerle veya evcil hayvanlarla yaşayacaklarsa erken sosyalleşmeye ihtiyaçları vardır. Sizi koşulsuz sevecek koruyucu ve sadık bir köpek istiyorsanız, Akbaş tam size göre olabilir! Tüm Akbaş gerçekleri ve köpek ırkı özellikleri için aşağıya bakın!

Akbaş Köpek Irk Resimleri

Akbash Dog Irk Resimleri, Özellikleri ve GerçekleriInitiate Gallery

 • Öne Çıkanlar

  • Akbash paltoları sadece beyazdır. Bu köpekler, sürüyle uyum sağlamaya yardımcı olan beyaz önlükleri ile çiftlik hayvanlarını ve koyunları korumak için yetiştirildi.
  • Yıl boyunca orta derecede tüy dökerler ve yaz aylarında daha yoğun şekilde tüy dökerler, bu nedenle haftada bir veya iki kez iyi bir fırçalama kir ve eski tüylerin giderilmesine yardımcı olacaktır. İhtiyaçlarına ayak uydurursanız, ceketin bakımı oldukça kolay olabilir.
  • Yanlış bir şey hissederlerse, Akbaşlar yabancılara hırlar veya havlarlar, ancak onlara karşı aşırı saldırgan değildirler. Kapınıza yaklaşan herkese sizi uyaracak bir bekçi ve koruyucu istiyorsanız, Akbaş’tan daha iyisini yapamazsınız.
  • Akbaşlar bağımsız oldukları için genellikle insan meslektaşlarıyla herhangi bir ayrılık kaygısı yaşamazlar. Arada bir kendi başlarına olmayı sevdikleri için onlara biraz boşluk bıraktığınızdan emin olun.
  • Akbaşlar özellikle düşük enerji seviyeleri ile kilo almaya eğilimlidirler. Köpeğinizin, birkaç iyi, aktif oyun seansı ve karıştırılmış daha kısa yürüyüşlerle günde en az bir yarım saatten saate kadar yürüyüş yapmasını sağlayın.
  • Akbaşlar sosyalleşebilirler, ancak doğal olarak diğer hayvanları sevmezler ve evde yalnız evcil hayvan olmayı tercih edebilirler.
  • Akbaş büyük bir köpek olduğu için aşırı heyecanlı çocukların oyunlarının üstesinden kolaylıkla gelebilirler. Ancak, düşük enerjili köpeklerdir ve nazikçe oynamayı bilen yetişkinlerin veya daha büyük çocukların yanında olmayı tercih edebilirler.
 • Tarih

  Akbaş ırkı hakkında pek bir şey bilinmemekle birlikte, çoğu kişi onların ilk olarak yaklaşık 3.000 yıl önce çobanların sürülerini yırtıcılardan korumak için yetiştirildiğine inanmaktadır. Akbaş adı, “beyaz kafa” anlamına gelen Türkçe bir kelimedir. Beyaz önlükleri, korudukları sürüyle uyum sağlamalarına yardımcı olduğu için önemlidir. Onlar da Türkiye’nin milli köpeğidir. 1970’lerde Amerikalı Judith ve David Nelson, Batı Türkiye’de bu cinsi araştırıyorlardı. Akbash’ın ilgisini çekerek, cinsi aynı zamanda Kuzey Amerika’ya tanıttılar. Birleşik Devletler Tarım Bakanlığı, bu cinsi yırtıcı kontrol programında kullanır. United Kennel Club (AKC), 1998 yılında bu harika köpekleri koruyucu ırklar altında tanıdı. Bu cins nadir olsa da, yerel barınağınızda veya özel kurtarma türlerinde bulunabilirler. Bunun sizin ve aileniz için cins olduğuna karar verirseniz, evlat edinmeyi düşünün.

 • Boy

  Akbaş nispeten saf bir cins olduğu için boyutlarına gelince bazı standartlar vardır. Akbash’ın daha büyük olmasını bekleyebilirsiniz. Çoğu 75 ila 140 pound ağırlığında ve omuzda 27 ila 34 inç yüksekliğindedir. Bununla birlikte, birçoğu ortalamadan daha küçük veya daha büyük olabilir.

 • Kişilik

  Akbash, ailelerini çok koruyan nazik bir köpektir. Bağımsızdırlar ve zaman zaman kendi alanlarına sahip olmayı severler. Başlangıçta hayvan sürülerini korumak için yetiştirilmişlerdi, bugün hala o güçlü koruma içgüdülerine sahipler. Bu yavrular son derece zekidirler ve patlayıcı enerjileri olmamasına rağmen, tehlike sezdiklerinde ve harekete geçmeleri gerektiğinde oldukça çevik ve güçlüdürler. Yanlış bir şey hissederlerse, yabancılara hırlarlar veya havlarlar, ancak onlara karşı aşırı saldırgan değildirler. Kapınıza yaklaşabilecek herkese karşı sizi uyaracak bir bekçi ve koruyucu istiyorsanız, Akbaş’tan daha iyisini yapamazsınız. Bu köpeğin, eğitim sırasında ihtiyaçlarına da duyarlı olabilen güçlü ve tutarlı bir sahibine ihtiyacı vardır. Kolayca eğitilebilirler, ancak evde birlikte yaşayabilecekleri diğer köpeklerle veya evcil hayvanlarla erken sosyalleşmelerini sağlayın. Bağımsız oldukları için, genellikle insan meslektaşlarıyla herhangi bir ayrılık kaygısı yaşamazlar. Arada bir kendi başlarına olmayı sevdikleri için onlara biraz boşluk bıraktığınızdan emin olun.

 • Sağlık

  Akbash cinsi, uzak bir ilişki olduğu için Mastifflerin de karşılaşabileceği aynı koşullardan bazılarına yatkındır. Çoğu genel olarak sağlıklı olsa da, bazıları birkaç sağlık sorununa yatkın olabilir, bu nedenle iyi bakım ve düzenli veteriner kontrollerini sürdürmek önemlidir. Akbaşların muzdarip olduğu daha yaygın sağlık sorunlarından bazıları şunlardır:

  • kalça displazisi
  • hipotiroidizm
  • Genişletilmiş kardiyomiyopati
  • mide torsiyonu (şişkinlik)
 • Bakım

  Tüm köpeklerde olduğu gibi, herhangi bir sağlık sorununu erkenden tespit etmek için Akbash’ınızın düzenli veteriner kontrollerine devam etmelisiniz. Veterineriniz, köpeğinizi sağlıklı tutacak bir bakım rutini geliştirmenize yardımcı olabilir. Akbaşlar, özellikle düşük enerji seviyeleri nedeniyle kilo almaya eğilimlidir. Köpeğinizin birkaç iyi, aktif oyun seansı ve karıştırılmış kısa yürüyüşler ile günde en az bir yarım saatten saate kadar iyi bir yürüyüş yaptığından emin olun. Kulaklarını günlük olarak enkaz ve zararlılara karşı kontrol edin ve veterinerinizin önerdiği şekilde temizleyin. . Köpeğinizin tırnakları çok uzamadan, genellikle ayda bir veya iki kez kesin. Zemine karşı tıklamamalıdırlar. Bakım uzmanınız bu konuda yardımcı olabilir. Akbash’ınızın bakımı söz konusu olduğunda bir başka endişe de ağız sağlığını korumak olacaktır. Birçok köpek diş sorunlarına eğilimli olduğundan, dişlerini veterinerinizin önerdiği şekilde fırçalamalısınız. Veterineriniz, köpeğinizin dişlerini nasıl düzgün bir şekilde fırçalayacağınız konusunda size talimat verebilir.

 • besleme

  Düşük enerjili büyük bir cins için ideal bir Akbaş diyeti formüle edilmelidir. Düşük enerjileri nedeniyle aşırı beslenirlerse kilo almaya meyillidirler, bu nedenle düzenli bir beslenme programına bağlı kalmalı ve gün içinde yiyecekleri dışarıda bırakmamalısınız. İkramların sayısını da sınırlayın. Tüm köpeklerde olduğu gibi, Akbash’ın beslenme ihtiyaçları yavruluktan yetişkinliğe değişecek ve son yıllarına kadar değişmeye devam edecektir. Veterinerinizden Akbash’ınızın diyetiyle ilgili tavsiyeler istemelisiniz, çünkü köpekler arasında ağırlık, enerji ve sağlık dahil olmak üzere çok fazla çeşitlilik olduğu için spesifik bir tavsiyede bulunabilirsiniz.

 • Ceket Rengi Ve Bakımı

  Akbash paltoları sadece beyazdır. Bu güzel yavrular, sürüyle uyum sağlamaya yardımcı olan beyaz önlükleri ile çiftlik hayvanlarını ve koyunları korumak için yetiştirildi. Saf Akbaş cinsinin kabul edilen başka rengi yoktur. Akbaş orta uzunlukta çift katlıdır. Orta derecede tüy dökerler, bu nedenle haftada bir veya iki kez iyi bir fırçalama, kiri ve eski saçları temizlemeye yardımcı olacaktır. Her hafta onların ihtiyaçlarına ayak uydurursanız, kabanları tımarlamak oldukça kolay olabilir. Daha uzun paltoları olduğu için, Akbash özellikle aşırı hava koşulları için uygun değildir. Yazın çok tüy dökerler. Aşırı hava koşullarında herhangi bir yere götürürseniz buna göre hazırladığınızdan emin olun.

 • Çocuklar ve Diğer Evcil Hayvanlar

  Akbaş büyük bir köpek olduğu için aşırı heyecanlı çocukların oyunlarının üstesinden kolaylıkla gelebilirler. Ancak, düşük enerjili köpeklerdir ve nazikçe oynamayı bilen yetişkinlerin veya daha büyük çocukların yanında olmayı tercih edebilirler. Bununla birlikte, büyük bir köpeğe düzgün bir şekilde yaklaşmayı ve onunla oynamayı öğrenen çocuklar için Akbaş harika, aktif bir arkadaş olabilir. Diğer evcil hayvanlar söz konusu olduğunda, Akbaş diğer hayvanlarla yavaş ve sakin bir şekilde tanıştırılırsa anlaşabilir. , ve erken sosyalleşme bunun sorunsuz ilerlemesine yardımcı olacaktır. Diğer evcil hayvanlara erken alışmaları en iyisidir. Bununla birlikte, Akbaşlar doğal olarak diğer hayvanlardan hoşlanmazlar ve evde yalnız evcil hayvan olmayı tercih edebilirler. Yine de, birçok Akbaş diğer köpekler ve kedilerle gayet iyi geçinir, bu yüzden gerçekten eğitim, sosyalleşme ve çekiliş şansı.

 • Kurtarma Grupları

  Akbaş biraz nadir bir cins olduğu için, cinse özel bir kurtarma bulmak zor olabilir. Ancak, her zaman yerel barınağınıza danışabilir ve büyük ırklara veya her tür köpeğe hitap eden bir kurtarmayı denemek isteyebilirsiniz. Aşağıdakilere bir göz atabilirsiniz:

  • Nazik Devleri Kurtarma ve Evlat Edinme
  • Aramızdaki Melekler Pet Kurtarma

  DogTime’ı da deneyebilirsiniz evlat edinme sayfası Bu, evlat edinilebilir köpekleri cins ve posta koduna göre aramanıza izin verir!

Akbash Kedisi Özellikleri Bakımı Yavruları Fiyatları