seo ankara
arapça kursu ankara
almanca kursu ankara
rusça kursu ankara
ankara diş kliniği
kedi cinsleri
Mütercim Tercüme Bürosu

Akita Chow Köpek Özellikleri Bakımı Yavruları Fiyatları

Akita Chow Köpek Özellikleri Bakımı Yavruları Fiyatları ile ilgili olan bu içeriğimizde sizlere popüler köpeklerden olan Akita Chow Köpek cinsi hakkında aradığınız tüm bilgileri derledik.

Akita Chow Köpek Özellikleri Bakımı Yavruları Fiyatları

Akita Chow, karışık cins bir köpektir – Akita ve Chow Chow köpek ırklarının bir melezidir. İri, bağımsız ve sadık olan bu yavrular, her iki ebeveyninden de en iyi özelliklerin bazılarını miras aldılar. Akita Chow’a Chakita da denilebilir. Tasarımcı bir cins olarak talihsiz durumlarına rağmen, bu karışık cins yavruları barınaklarda bulabilir ve belirli kurtarma türlerini üretebilirsiniz, bu yüzden evlat edinmeyi unutmayın! Alışveriş yapmayın!Akita Chows sessizdir ve aşırı sevecen olmasalar da inanılmaz derecede koruyucu ve sadıktırlar. Uzman köpek ebeveynleri tavsiye ediyor! İnatçı oldukları ve hatta inatçı oldukları bilindiği için, eğitimle işinizi sizin yerinize keseceksiniz. Akita Chow, daha büyük çocuklu aktif bir aile veya tek kişilik bir evde, bolca egzersiz yaptıkları ve uzun süre yalnız bırakılmadığı sürece harika bir ek olacaktır. Bir daire için uygun olmazlar ama bacaklarını uzatmak için bolca alana sahip olmak için bahçeli bir eve bayılırlar. Ayrıca eğitimlerine oldukça fazla zaman ayırmanız gerekecek. Akita Chows, harika yürüyüş, koşma veya yürüyüş arkadaşları olur. Bu son derece zeki bir köpektir. Onları teşvik edin ve içeriklerini koruyun!DogTime önerir bu büyük, geniş sandık büyük Akita Chow’unuza dinlenmek ve rahatlamak için bir yer vermek için. sen de yapmalısın bu köpek de-shedder’ı al Yüksek tüy döken yavrularınız için! Tüm Akita Chow gerçekleri ve karışık köpek ırkı özellikleri için aşağıya bakın!

Akita Chow Karışık Köpek Irk Resmi

(Resim Kredisi: Seregraff/Getty Images)

 • Öne Çıkanlar

  • Akita Chow, karışık cins bir köpektir. Akita veya Chow Chow ebeveynleri gibi safkan değiller.
  • Akita Chows’un ana renkleri gümüş, açık kahverengi, kırmızı, kahverengi, siyah ve beyazdır. Bazen montları düz, bazen de iki rengin karışımı oluyor.
  • Bu köpek alerjisi olanlar için en iyi seçim olmasa da, tüylerinin bakımı kolaydır ve haftada sadece üç ila dört kez fırçalama gerektirebilir.
  • Akita Chow’un enerji seviyeleri değişebilir, ancak bu köpeğin sıkı bir egzersiz programına ihtiyacı olacaktır. Günde 60 dakika yürüyüş iyi bir başlangıç ​​noktasıdır.
  • Çocuklarla birlikte büyüdüğünde, Akita Chows onlarla iyi geçinebilir, ancak eğlenceli köpekler olarak bilinmezler ve küçük bir çocuğun kaba ve takla oyunlarına katlanamayabilirler.
  • Akita Chow, insan ebeveynlerinin dikkatini çekebilmek için büyük olasılıkla tek evcil hayvan olmayı tercih ederdi.
  • Akita Chows genellikle akıllı ve bağımsız düşünürler olarak tanımlanır, bu da eğitimle dolup taşacağınız anlamına gelir. İyi eğitimli ve sosyalleştiğinde, daha iyi, daha itaatkar bir köpek isteyemezsiniz.
  • Bu köpekler uzun süre yalnız bırakıldıklarında pek başarılı olmazlar. Endişeli olabilirler ve yıkıcı veya istenmeyen davranışlarda bulunabilirler.
 • Tarih

  Akita Chow’un tam olarak nereden geldiği bilinmiyor ve bu noktada kimse onlar için kredi almıyor. 1990’larda Kuzey Amerika’da, birçok insan yeni tasarımcı cins köpekler yaratırken, birisinin Akitas’ı Chows ile karıştırmaya başlaması için iyi bir şans var. Bu karışık ırkın yıllar içinde doğal olarak var olması da mümkündür. Ancak bu karışımın ebeveyn ırklarının daha uzun ve daha belgelenmiş geçmişleri vardır. Örneğin, Akita Köpeği, Kuzey Japonya’nın dağlarında ortaya çıkan çalışan bir köpek ırkıdır. Şu anki görevleri arasında polis ve bekçilik olsa da, daha önce dövüş ve av köpekleri olarak çalışıyorlardı. Karışımın diğer ebeveyni Chow Chow, yaklaşık 2.000 yıl önce Moğolistan ve Kuzey Çin’den köken alan ve yaşayan en eski ırklardan biridir. Kime sorarsanız, cins 3.000 yaşında bile olabilir ve Kuzey Kutbu Asya’dan geliyor olabilir. Akita Chow şu anda tarafından tanınmaktadır: Amerika Köpek Sicili (DRA)

 • Boy

  Akita Chow nispeten yeni bir karma cins olduğundan, boyut söz konusu olduğunda çok az standart vardır. Bununla birlikte, Akita ve Chow Chow arasında bir karışım olarak, Akita Chow’un boyutunun büyük olmasını bekleyebilirsiniz. Çoğunun ağırlığı 88 ila 145 pound ve omuzda 23 ila 25 inç arasında değişir. Bununla birlikte, birçoğu ortalamadan daha küçük veya daha büyük olabilir. Erkekler kadınlardan daha büyük koşma eğilimindedir.

 • Kişilik

  Bu karışımın ebeveyn ırkları söz konusu olduğunda, Akitalar yabancılara karşı istekli ve temkinli olabilirken, Chow Chows genellikle tanımadıkları insanlara karşı mesafeli olarak tanımlanır. Bu ebeveyn genetik kombinasyonu, Akita Chows’u mükemmel bir bekçi köpeği ve refakatçisi yapar. Akita Chows, genellikle akıllı ve bağımsız düşünürler olarak tanımlanır, bu da ellerinizin eğitimle dolu olacağı anlamına gelir. İyi eğitimli ve sosyalleştiğinde, daha iyi, daha itaatkar bir köpek isteyemezsiniz. Öpücükler ve kucaklaşmalar beklemeyin. Akita Chows, tipik köpek benzeri sevgi gösterilerinde büyük olmasa da, insanlarını sahiplenir, bu da onların bir hataya sadık oldukları anlamına gelir. Sadece üzerinizde sınırları zorlayabilecekleri bir hakimiyet kurmadıklarından emin olun. Çoğu köpek gibi, Akita Chow’un da gençken erken sosyalleşmeye -birçok farklı insana, manzaraya, sese ve deneyime- maruz kalmaya ihtiyacı vardır. Sosyalleşme, Akita Chow yavru köpeğinizin çok yönlü bir Akita Chow köpeği olarak büyümesini sağlamaya yardımcı olur.

 • Sağlık

  Akita Chow cinsi, Akita ve Chow’un da karşılaştığı bazı koşullara yatkındır. Çoğu genel olarak sağlıklı olsa da, bazıları birkaç sağlık sorununa yatkın olabilir, bu nedenle iyi bakım ve düzenli veteriner kontrollerini sürdürmek önemlidir. Akita Chows’un muzdarip olduğu daha yaygın sorunlardan bazıları şunlardır:

  • entropiyon
  • Progresif Retina Atrofisi
  • kalça displazisi
 • Bakım

  Tüm köpeklerde olduğu gibi, herhangi bir sağlık sorununu erkenden tespit etmek için Akita Chow’unuzun düzenli veteriner muayenelerine devam etmelisiniz. Veterineriniz, köpeğinizin sağlıklı kalmasını sağlayacak bir bakım rutini geliştirmenize yardımcı olabilir. Kulaklarını günlük olarak enkaz ve zararlılara karşı kontrol edin ve veterinerinizin önerdiği şekilde temizleyin. Köpeğinizin tırnaklarını çok uzamadan kesin – genellikle ayda bir veya iki kez. Zemine karşı tıklamamalıdırlar. Bakım setiniz bu konuda size yardımcı olabilir. Herhangi bir hayvana bakarken zorlu bir iş onların ağız sağlığını korumak olacaktır. Birçok köpek diş sorunlarına eğilimli olduğu için dişlerini günlük olarak fırçalamalısınız. Veterineriniz, köpeğinizin dişlerini nasıl düzgün fırçalayacağınız konusunda size talimat verebilir. Akita, bir Chow Chow’dan daha aktif olduğu için, Akita Chow karışımınızın enerji seviyeleri değişebilir. Yine de hata yapmayın, bu köpeğin genel sağlık ve esenlik için sıkı bir egzersiz programına ihtiyacı olacaktır. Günde 60 dakika yürümek iyi bir başlangıç ​​noktasıdır. Köpeğinizin poposunu sürüklediğini veya “kaydığını” fark ederseniz, anal bezlerinin dışa vurulmasına ihtiyaçları olabilir. Bunu kendiniz yapabilir veya veterinerinizin veya bakıcınızın halletmesine izin verebilirsiniz. Profesyonellere bırakılması daha iyi olabilecek kokuşmuş bir iş.

 • besleme

  Akita Chow diyeti, yüksek enerji ve egzersiz ihtiyaçları olan büyük boy bir cins için formüle edilmelidir. Optimum beslenme için yüksek kaliteli bir köpek maması arayın. Çoğu köpekte olduğu gibi, bir beslenme programına bağlı kalmak ve gün boyunca yemeği dışarıda bırakmamak en iyisidir. Günde iki kez besleme ideal olabilir. Tüm köpeklerde olduğu gibi, Akita Chow’un beslenme ihtiyaçları yavruluktan yetişkinliğe değişecek ve son yıllarına kadar değişmeye devam edecektir. Akita Chow’un diyetiyle ilgili tavsiyeler için veterinerinizden tavsiye almalısınız, çünkü köpekler arasında ağırlık, enerji ve sağlık dahil olmak üzere çok fazla çeşitlilik olduğu için spesifik bir tavsiyede bulunabilirsiniz.

 • Ceket Rengi Ve Bakımı

  Akita Chow paltoları genellikle Akita ve Chow Chow ebeveynlerinin paltolarının ve renklerinin bir karışımıdır. Akita Chows’un ana renkleri gümüş, açık kahverengi, kırmızı, kahverengi, siyah ve beyazdır. Bazen tüyleri düz, bazen de iki rengin karışımı olur. Akita Chow’un uzun, kalın, düz, çift kürkü vardır ve ağır tüy döken bir köpektir. Bu köpek alerjisi olanlar için en iyi seçim olmasa da, tüylerinin bakımı kolaydır ve sadece haftada üç ila dört kez fırçalama gerektirebilir. iklim. Çift kat, soğuk havalarda onları sıcak tutmaya yardımcı olur. Bunun bir ev köpeği olduğunu ve evde yaşaması gerektiğini hatırlamak önemlidir.

 • Çocuklar ve Diğer Evcil Hayvanlar

  Çocuklarla birlikte büyüdüğünde, Akita Chows onlarla iyi geçinebilir, ancak eğlenceli köpekler olarak bilinmezler ve küçük bir çocuğun kaba ve takla oyunlarına katlanamayabilirler. Akita Chows, bir köpekle nasıl etkileşime girileceğini anlayan daha büyük çocukları olan ailelerde en iyisini yapar.Her köpekte olduğu gibi, çocuklara her zaman köpeğinize nasıl yaklaşacaklarını ve onlara nasıl dokunacaklarını öğretin ve her iki taraftan herhangi bir kötü muameleyi önlemek için köpekler ve küçük çocuklar arasındaki tüm etkileşimleri denetleyin. .Akitas en iyi yalnız bir evcil hayvan olarak tutulurken, Chow Chow’lar erken yaşlardan itibaren onlarla birlikte yetiştirilirlerse diğer köpeklerle anlaşabilirler. Akita Chow karışık cinsi ile dikkatli olmak ve onlara herhangi bir kürk kardeşi almayı planlamamak en iyisidir. Büyük olasılıkla, insan ebeveynlerinin dikkatini çekebilmek için tek evcil hayvan olmayı tercih ederler. Akita ve Chow Chow ebeveynleri hakkında bilgi edinerek bunun sizin için doğru köpek olup olmadığını öğrenin.

 • Kurtarma Grupları

  Akita Chows için türe özel bir kurtarma bulmak zor olabilir çünkü onlar karışık bir cinstir. Bununla birlikte, genellikle karışımları da önemsedikleri için Akita veya Chow Chow cinsine özgü kurtarmaları denemek isteyebilirsiniz. İşte deneyebileceğiniz bazı kurtarma yöntemleri:

  • Büyük Doğu Akita Kurtarma (BEAR)
  • Chow Chow Central New York, Inc.

  DogTime’ı da deneyebilirsiniz evlat edinme sayfası Bu, evlat edinilebilir köpekleri cins ve posta koduna göre aramanıza izin verir!

Akita Chow Kedisi Özellikleri Bakımı Yavruları Fiyatları