seo ankara
arapça kursu ankara
almanca kursu ankara
rusça kursu ankara
ankara diş kliniği
kedi cinsleri
Mütercim Tercüme Bürosu

Akita Pit Köpek Özellikleri Bakımı Yavruları Fiyatları

Akita Pit Köpek Özellikleri Bakımı Yavruları Fiyatları ile ilgili olan bu içeriğimizde sizlere popüler köpeklerden olan Akita Pit Köpek cinsi hakkında aradığınız tüm bilgileri derledik.

Akita Pit Köpek Özellikleri Bakımı Yavruları Fiyatları

Akita Pit, Akita ve American Pit Bull Terrier köpek ırkları arasında bir melez olan karışık cins bir köpektir. Akıllı, koruyucu ve sadık olan bu yavrular, her iki ebeveyninden de en iyi özelliklerden bazılarını miras aldılar. Akita Çukurlarına bazen Pit Akita veya Akita Pit Bull da denir. Tasarımcı bir cins olarak talihsiz durumlarına rağmen, özellikle barınaklarda kaç tane Pit Bull karışımı olduğu göz önüne alındığında, bu karışık cins köpekleri barınaklarda ve kurtarmalarda bulabilirsiniz. Bu yüzden evlat edinmeyi unutmayın! Alışveriş yapmayın! Bu sevimli köpekler oldukça uyumludur ve daha büyük evlere veya ailelere en uygun olmalarına rağmen, aktif şehir sakinlerinin bulunduğu daha küçük evlerde başarılı olabilirler. Arada bir sınırlarınızı test edecek, sizi herhangi bir tehlikeye karşı uyaracak ve sizi koşulsuz sevecek koruyucu bir köpek istiyorsanız, Akita Pit sizin için doğru köpek olabilir!DogTime tavsiye ediyor! iyi bir gece uykusu vermek için bu köpek yatağı orta büyüklükteki Akita Pit’inize. sen de yapmalısın bu köpek fırçasını ve masaj aletini al Kısa tüylü yavrularınız için! Akita Pits ile ilgili tüm karışık köpek ırkı özellikleri ve gerçekler için aşağıya bakın!

Akita Pit Karışık Köpek Irk Resmi

(Resim Kredisi: Alexandra Draghici/Getty Images)

 • Öne Çıkanlar

  • Akita Pits, karışık cins köpeklerdir. Akita veya American Pit Bull Terrier ebeveynleri gibi safkan değiller.
  • Akita Pits’in ana renkleri krem, açık kahverengi, kahverengi, siyah, mavi ve brindle’dir. Bazen paltoları düz, bazen de renk karışımıdır.
  • Akita Çukurları yüksek enerji seviyelerine sahiptir. Köpeğinizin, birkaç iyi, aktif oyun seansı ve karıştırılmış daha kısa yürüyüşlerle günde en az bir yarım saatten saate kadar yürüyüş yapmasını sağlayın.
  • Akita Pits yıl boyunca hafif tüy döker. Bu, alerji dostu olmayabilecekleri anlamına gelir. Neyse ki, paltolarını tımar etmek çok kolaydır. Haftada iyi bir fırçalama muhtemelen yapacaktır.
  • Akita Pits, çocuklar da dahil olmak üzere insanlarına karşı inanılmaz derecede sadık ve sevgi dolu, bu da onları bir aile evcil hayvanı olarak harika bir seçim haline getiriyor.
  • Akita Pits, yavaş ve sakin bir şekilde tanıtılırsa diğer hayvanlarla iyi geçinebilir ve erken sosyalleşme bunun sorunsuz ilerlemesine yardımcı olacaktır. Diğer evcil hayvanlara erken alışmaları en iyisidir.
  • Bu karışık cins köpek memnun etmeye heveslidir. Akita Pit’inizi sürekli olarak eğitebilirseniz, sadık, sevgi dolu ve memnun etmeye hevesli bir yavruya sahip olacaksınız.
 • Tarih

  Akita Pit karışık köpek ırkı, yıllar içinde doğal olarak var olmuş olabilir, ancak tasarımcı yetiştiriciler, 1990’ların sonlarında, muhtemelen Kuzey Amerika’da, Akitas ve American Pit Bull Teriyerlerini kasıtlı olarak karıştırmaya başladılar. Hem Akita hem de Pit Bull, zekaları ve hevesleri ile tanınırlar. memnun etmek ve sadakat. Yetiştiriciler, onları birleştirerek hem aile evcil hayvanı hem de bekçi köpeği olabilecek bir köpek yaratmayı umuyorlardı. Karışık cinse olan talep arttıkça Akita Pit yavruları yaratmaya devam ettiler. Akita Pit karışık cinsi bir tasarımcı cinsi olarak başlamış olsa da, bazıları barınaklarda veya kurtarma gruplarının bakımında sona erdi. Bunun sizin için bir tür olduğuna karar verirseniz, evlat edinmeyi düşünün. Yerel barınaklarınızı kontrol edin, Akita Pit kurtarmalarına bakın veya bazen karışık cins köpekleri alıp onlar için ev buldukları için türe özgü Pit Bull Terrier veya Akita kurtarıcılarını kontrol edin.

 • Boy

  Akita Pit nispeten yeni bir karma cins olduğu için, boyut söz konusu olduğunda çok az standart vardır. Bununla birlikte, Akita ve Amerikan Pit Bull Terrier ebeveynleri arasında bir karışım olarak, Akita Pits’in orta ila büyük tarafta olmasını bekleyebilirsiniz. Çoğunun ağırlığı 30 ila 70 pound arasındadır ve omuzda 16 ila 23 inç arasında değişir. Bununla birlikte, birçoğu ortalamadan daha küçük veya daha büyük olabilir.

 • Kişilik

  Akita Pit meraklıları, Pit Bull karışımları genellikle olumsuz basmakalıp olduğu için yavrularının agresif olduğunu söylemezler. Ancak biraz istekli olabilecekleri konusunda hemfikirler. Hem Akita hem de Amerikan Pit Bull Teriyeri zekidir ve kesinlikle dik başlı olabilirler. Neyse ki, herhangi bir Akita Pit sahibinin size söyleyeceği gibi, bu melez köpek sizi memnun etmeye heveslidir. Akita Çukurunuzu sürekli olarak eğitebilirseniz, sadık, sevgi dolu ve memnun etmeye hevesli bir köpek yavrusu elde edersiniz. Bazı Akita Çukurları insan aile üyelerini koruyabilir ve onları yabancılardan korumaya çalışabilir. Akita Pit’inizin fazla koruyucu olmasını önlemek için uygun sosyalleşme ve eğitim gereklidir. Geceleri bir şey olursa size haber verecek bir bekçi arıyorsanız, Akita Pit’ten daha iyisini yapamazsınız.

 • Sağlık

  Akita Pit ırkı, Akita ve American Pit Bull Terrier’in de karşılaştığı aynı koşullardan bazılarına yatkındır. Çoğu genel olarak sağlıklı olsa da, bazıları birkaç sağlık sorununa yatkın olabilir, bu nedenle iyi bakım ve düzenli veteriner kontrollerini sürdürmek önemlidir. Akita Pit’in maruz kaldığı daha yaygın sağlık sorunlarından bazıları şunlardır:

  • Dirsek ve kalça displazisi
  • Progresif retinal atrofi
  • Kalp hastalıkları
 • Bakım

  Tüm köpeklerde olduğu gibi, herhangi bir sağlık sorununu erken tespit etmek için Akita Pit’inizin düzenli veteriner kontrollerine devam etmelisiniz. Veterineriniz, köpeğinizi sağlıklı tutacak bir bakım rutini geliştirmenize yardımcı olabilir. Akita Çukurları kilo almaya eğilimlidir ve yüksek enerji seviyelerine sahiptir. Köpeğinizin birkaç iyi, aktif oyun seansı ve karıştırılmış kısa yürüyüşler ile günde en az bir yarım saatten saate kadar iyi bir yürüyüş yaptığından emin olun. Kulaklarını günlük olarak enkaz ve zararlılara karşı kontrol edin ve veterinerinizin önerdiği şekilde temizleyin. . Köpeğinizin tırnaklarını çok uzamadan kesin – genellikle ayda bir veya iki kez. Zemine karşı tıklamamalıdırlar. Kuaförünüz bu konuda yardımcı olabilir. Akita Pit’inizin dişlerini düzenli olarak fırçalamalısınız. Veterineriniz, köpeğinizin dişlerini nasıl düzgün bir şekilde fırçalayacağınız konusunda size talimat verebilir. Akita Pit’inizin bakımı söz konusu olduğunda asıl endişeniz, onların eklem sağlığını korumaktır. Dirsek veya kalça displazisini önlemeye yardımcı olmak için, veterinerinizle olası takviyeler veya Akita Pit’inizin eklemlerini sağlıklı tutmaya yardımcı olmak için devam edebileceği özel diyetler hakkında konuşun.

 • besleme

  İdeal bir Akita Pit diyeti, orta enerjili orta ila büyük boy bir cins için formüle edilmelidir. Bu karma cins, aşırı beslenirlerse kilo almaya meyillidir, bu nedenle düzenli bir beslenme programına bağlı kalmalı ve gün boyunca yiyecekleri dışarıda bırakmamalısınız. Onların ikramlarını da sınırladığınızdan emin olun.

 • Ceket Rengi Ve Bakımı

  Akita Pits paltoları genellikle Amerikan Pit Bull Terrier ve Akita ebeveynlerinin paltolarının ve renklerinin bir karışımıdır. Akita Pits’in ana renkleri krem, açık kahverengi, kahverengi, siyah, mavi ve brindle’dir. Bazen tüyleri düz, bazen de renk karışımı vardır. Genellikle kısa tüyleri vardır, ancak yıl boyunca hafif tüy dökerler. Bu, alerji dostu olmayabilecekleri anlamına gelir. Neyse ki, Akita Pit paltosunun bakımı çok kolaydır. Haftada iyi bir fırçalama muhtemelen işe yarayacaktır. Daha kısa tüyleri olmasına rağmen, Akita Pits, yoğun tüyleri sayesinde soğuk havalarda başarılı olabilir. Yine de aşırı soğuk havalarda dışarıda bırakılmamalıdır ve Akita Pit’inizin bir süveter veya cekete ihtiyaç duyduğu zamanlar olabilir. Yaz aylarında daha az kürk bulunan kulak, burun ve hassas bölgelere güneş kremi sürmeniz gerekebilir.

 • Çocuklar ve Diğer Evcil Hayvanlar

  Akita Pits, çocuklar da dahil olmak üzere insanlarına karşı inanılmaz derecede sadık ve sevgi dolu, bu da onları bir aile evcil hayvanı olarak harika bir seçim haline getiriyor. Yine de, çocuklar Akita Pit’inizle etkileşime geçmeden önce orta ila büyük boy bir köpekle düzgün bir şekilde nasıl oynayacaklarını öğrenmelidir. Uygun bir girişle, bir Akita Çukuru çocuklar için inanılmaz derecede aktif bir arkadaş olabilir. Diğer evcil hayvanlar söz konusu olduğunda, Akita Pits, diğer hayvanlarla yavaş ve sakin bir şekilde tanıştırılırsa onlarla anlaşabilir ve erken sosyalleşme bunun sorunsuz ilerlemesine yardımcı olacaktır. Diğer evcil hayvanlara erken alışmaları en iyisidir. Düzgün bir şekilde tanıtılırsa, diğer köpeklerle hırsızlar gibi kalınlaşabilirler. Kediler gibi daha küçük hayvanlarla av sürüşü yapabilirler, ancak yine, uygun sosyalleşme, istenmeyen alışkanlıkları caydırmaya yardımcı olabilir. Birçok Akita Çukuru, diğer köpekler ve kedilerle gayet iyi geçinir, bu yüzden gerçekten eğitim, sosyalleşme ve kedinin şansına gelir. Berabere.

 • Kurtarma Grupları

  Akita Pits için cinse özel bir kurtarma bulmak zor olabilir çünkü onlar karışık bir cinstir. Bununla birlikte, genellikle karışımları da önemsedikleri için Akita veya American Pit Bull Terrier cinsine özgü kurtarmaları denemek isteyebilirsiniz. İşte deneyebileceğiniz bazı kurtarma yöntemleri:

  • Büyük Doğu Akita Kurtarma (BEAR)
  • Boğayı Kurtar

  DogTime’ı da deneyebilirsiniz evlat edinme sayfası Bu, evlat edinilebilir köpekleri cins ve posta koduna göre aramanıza izin verir!

Akita Pit Kedisi Özellikleri Bakımı Yavruları Fiyatları