seo ankara
arapça kursu ankara
almanca kursu ankara
rusça kursu ankara
ankara diş kliniği
kedi cinsleri
Mütercim Tercüme Bürosu

Akita Shepherd Köpek Özellikleri Bakımı Yavruları Fiyatları

Akita Shepherd Köpek Özellikleri Bakımı Yavruları Fiyatları ile ilgili olan bu içeriğimizde sizlere popüler köpeklerden olan Akita Shepherd Köpek cinsi hakkında aradığınız tüm bilgileri derledik.

Akita Shepherd Köpek Özellikleri Bakımı Yavruları Fiyatları

Bir Akita Çoban, karışık cins bir köpektir – Akita ve Alman Çoban Köpeği ırkları arasında bir melez. Stoacı, sadık ve çalışkan olan bu yavrular, her iki ebeveyninden de en iyi özelliklerin bazılarını miras aldılar. Akita Çoban’a bazen Shepkita da denir. Tasarımcı bir cins olarak talihsiz durumlarına rağmen, bu karışık cins köpekleri barınaklarda bulabilir ve özel kurtarma türlerini yetiştirebilirsiniz, bu yüzden evlat edinmeyi unutmayın! Alışveriş yapmayın! Bu sevimli karışık cins köpekler, aktif şehir sakinleri için harika apartman yavruları yaparlar, ancak daha büyük bir köpek olarak, daha fazla alana sahip evler veya evler için en uygun olanlardır. Sessizler ama uyanıklar, bu da onları hem bekarlar hem de aileler için mükemmel bekçiler yapıyor. Memnun etmeye istekli ve sizi olası herhangi bir tehlikeye karşı uyaracak, sabırlı, sadık bir köpek istiyorsanız, Akita Çoban köpeği sizin için doğru köpek olabilir.DogTime’ın tavsiyeleri bu büyük, geniş sandık büyük Akita Çoban’ınıza dinlenip rahatlayabileceği bir yer vermek için. sen de yapmalısın bu köpek fırçasını ve masaj aletini al Uzun tüylü yavrularınız için! Akita Çobanları ile ilgili tüm karışık köpek ırkı özellikleri ve gerçekler için aşağıya bakın!

Akita Çoban Karışık Köpek Irk Resmi

(Resim Kredisi: Alexandra Draghici/Getty Images)

 • Öne Çıkanlar

  • Akita Çoban melez bir köpektir. Akita veya Alman Çoban Köpeği ebeveynleri gibi safkan değiller.
  • Akita Çobanlarının ana renkleri brindle, beyaz, gümüş, kırmızı, gri, kahverengi, samur ve siyahtır. Bazen paltoları düz, bazen de renk karışımıdır.
  • Akita Çobanları mevsimsel olarak tüylerini döker veya “üfler”, bu da alerji dostu olmayabilecekleri anlamına gelebilir. Yine de, onları tımar etmek nispeten kolaydır. Haftalık düzenli fırçalama – ve tüyleri uçtuğunda günlük fırçalama – hile yapmalı.
  • Akita Çobanları orta enerji seviyelerine sahiptir. Köpeğinizin, birkaç iyi, aktif oyun seansı ve karıştırılmış daha kısa yürüyüşlerle günde en az bir yarım saatten saate kadar yürüyüş yapmasını sağlayın.
  • Doğru bir girişle bir Akita Çoban, çocuklar için inanılmaz, sakin bir arkadaş olabilir. Çocuklar ve köpekler arasındaki oyunu daima denetleyin.
  • Uygun şekilde tanıtılırsa, Akita Çobanları diğer köpeklerle arkadaş olabilir. Kediler gibi daha küçük hayvanlarla av sürüşü yapabilirler.
  • Akita Çobanları oldukça zeki ve dik başlıdır ve insanlarının sınırlarını test etmeye çalışabilirler. Ayrıca, tutarlı bir eğitimle memnun etmek ve gelişmek için inanılmaz derecede isteklidirler.
 • Tarih

  Akita Çobanları yıllar boyunca doğal olarak var olmuş olsa da, yetiştiricilerin 1950’lerde Akitaların Japonya’dan Amerika Birleşik Devletleri’ne getirilmesinden sonra onları yaratmaya başladığına inanılıyor. Alman Kurdu. Her ikisi de akıllı, sadık, koruyucu bir melez oluşturan akıllı ırklardır. Cins için talep artmaya devam ettikçe Akita Çobanları yaratmaya devam ettiler. Akita Çobanları hala en yaygın olarak Amerika Birleşik Devletleri’nde bulunur. Akita Çoban ırkı bir tasarımcı ırkı olarak başlamış olsa da, bazıları barınaklarda veya kurtarma gruplarının bakımında sona erdi. Bunun sizin için cins olduğuna karar verirseniz, evlat edinmeyi düşünün. Yerel barınaklarınızı kontrol edin, Akita Çoban kurtarmalarına bakın veya bazen karışık cins köpekleri alıp onlar için ev buldukları için belirli Alman Çoban veya Akita kurtarma türlerini kontrol edin.

 • Boy

  Akita Çoban nispeten yeni bir karma cins olduğu için, boyut söz konusu olduğunda çok az standart vardır. Bununla birlikte, Akita ve Alman Çoban ebeveynleri arasında bir karışım olarak, Shepkitas’ın daha büyük tarafta olmasını bekleyebilirsiniz. Çoğu 75 ila 120 pound ağırlığında ve omuzdan 24 ila 28 inç yüksekliktedir. Dişi Akita Çoban, erkek Akita Çoban’dan biraz daha küçük olma eğilimindedir. Bazı köpekler ortalamadan daha küçük veya daha büyük olabilir.

 • Kişilik

  Birçok Akita Çoban meraklısı, Shepkita’larını aptalca bir çizgi ile ciddi olarak tanımlar. İyi eğitimli bir Akita Çoban, küçük bir kucak köpeği gibi fazla ilgi istemez, ancak insanlarıyla nasıl eğleneceklerini bilirler. Akita Çobanları oldukça zeki ve inatçı olduklarından, insanlarının sınırlarını test etmeye çalışabilirler. Ayrıca, tutarlı bir eğitimle memnun etmek ve gelişmek için inanılmaz derecede isteklidirler. İstenmeyen alışkanlıkları veya koruma davranışlarını engellemek için Akita Çobanınızı mümkün olduğunca erken eğitmeye başladığınızdan emin olun. Birçok Akita Çoban sahibi de köpeklerinin sessiz olduğunu söyler, ancak bu dinlemedikleri anlamına gelmez. Akita Çobanları son derece uyanık köpeklerdir ve algıladıkları herhangi bir tehditten sizi korumaya çalışabilirler. Bu melez ırk, insanlarına inanılmaz derecede sadık ve sevgi dolu ve sizin güvende olduğunuzdan emin olmak istiyorlar! Bir şeyler olup olmadığını havlamadan size bildirecek bir köpek arıyorsanız, bir Akita Çoban köpeği sizin için doğru köpek olabilir.

 • Sağlık

  Akita Çoban karışık ırkı, Alman Çoban ve Akita’nın da karşılaştığı aynı koşullardan bazılarına yatkındır. Çoğu genel olarak sağlıklı olsa da, bazıları birkaç sağlık sorununa yatkın olabilir, bu nedenle iyi bakım ve düzenli veteriner kontrollerini sürdürmek önemlidir. Akita Çobanlarının muzdarip olduğu daha yaygın sağlık sorunlarından bazıları şunlardır:

  • Kabartmak
  • Eblow ve kalça displazisi
  • alerjiler
  • Kuru göz
 • Bakım

  Tüm köpeklerde olduğu gibi, herhangi bir sağlık sorununu erken tespit etmek için Akita Shepherd’ınızın düzenli veteriner kontrollerine devam etmelisiniz. Veterineriniz, köpeğinizi sağlıklı tutacak bir bakım rutini geliştirmenize yardımcı olabilir. Akita Çobanları kilo almaya eğilimlidir ve orta enerji seviyelerine sahiptirler. Köpeğinizin birkaç iyi, aktif oyun seansı ve karıştırılmış kısa yürüyüşler ile günde en az bir yarım saatten saate kadar iyi bir yürüyüş yaptığından emin olun. Kulaklarını günlük olarak enkaz ve zararlılara karşı kontrol edin ve veterinerinizin önerdiği şekilde temizleyin. . Köpeğinizin tırnaklarını çok uzamadan kesin – genellikle ayda bir veya iki kez. Zemine karşı tıklamamalıdırlar. Kuaförünüz bu konuda yardımcı olabilir. Akita Çoban köpeğinizin dişlerini düzenli olarak fırçalamalısınız. Veterineriniz, köpeğinizin dişlerini nasıl düzgün bir şekilde fırçalayacağınız konusunda size talimat verebilir. Akita Çobanınızın bakımı söz konusu olduğunda asıl endişeniz, eklem sağlığını korumaktır. Dirsek veya kalça displazisini önlemeye yardımcı olmak için, veterinerinizle olası takviyeler veya Akita Çobanınızın eklemlerini sağlıklı tutmaya yardımcı olmak için devam edebileceği özel diyetler hakkında konuşun. Ayrıca, Akita Çobanları ve diğer büyük köpeklerin daha duyarlı olduğu potansiyel olarak ölümcül bir durum olan şişkinlik belirtilerine de dikkat edin.

 • besleme

  Orta enerjili büyük bir cins için ideal bir Akita Çoban diyeti formüle edilmelidir. Aşırı beslenirlerse (ve biraz şişkinliğe yatkınlarsa) kilo almaya meyillidirler, bu nedenle düzenli bir beslenme programına bağlı kalmalı ve gün boyunca yiyecekleri dışarıda bırakmamalısınız. İkramların miktarını da sınırlayın. Tüm köpeklerde olduğu gibi, Akita Shepherd’ın beslenme ihtiyaçları yavruluktan yetişkinliğe değişecek ve son yıllarına kadar değişmeye devam edecektir. Akita Çoban köpeğinizin diyetiyle ilgili tavsiyeler için veterinerinizden tavsiye almalısınız, çünkü bireysel köpekler arasında ağırlık, enerji ve sağlık dahil olmak üzere çok fazla çeşitlilik olduğu için belirli bir tavsiyede bulunmak için.

 • Ceket Rengi Ve Bakımı

  Akita Çoban paltoları genellikle Alman Çoban ve Akita ebeveynlerinin paltolarının ve renklerinin bir karışımıdır. Akita Çobanlarının ana renkleri brindle, beyaz, gümüş, kırmızı, gri, kahverengi, samur ve siyahtır. Bazen tüyleri düzdür, bazen de renk karışımıdır. Genellikle orta uzunlukta tüyleri vardır ve tüylerini mevsimsel olarak döker veya “üflerler”, bu da alerji dostu olmayabileceği anlamına gelebilir. Yine de, Akita Çoban paltosunun bakımı nispeten kolaydır. Haftalık düzenli fırçalama – ve tüyleri uçtuğunda günlük fırçalama – hile yapmalı. Akita Çobanları, tüylü çift katları sayesinde daha soğuk havalarda iyi geçinebilir. Yine de aşırı soğuk havalarda dışarıda bırakılmamalıdır. Yaz aylarında tüylerin daha az kaplandığı kulaklara, buruna ve hassas bölgelere köpek güneş kremi sürmeniz gerekebilir.

 • Çocuklar ve Diğer Evcil Hayvanlar

  Akita Çobanları, insanlarına karşı inanılmaz derecede sadık ve sevgi dolu, bu da onları bir aile evcil hayvanı olarak harika bir seçim haline getirebilir. Yine de çocuklar, Akita Çobanınızla etkileşime geçmeden önce büyük boy bir köpekle düzgün bir şekilde nasıl oynayacaklarını öğrenmelidir. Uygun bir girişle, bir Akita Çoban çocuklar için inanılmaz, sakin bir arkadaş olabilir. Diğer evcil hayvanlar söz konusu olduğunda, Akita Çobanları yavaş ve sakin bir şekilde tanıtılırsa diğer hayvanlarla anlaşabilir ve erken sosyalleşme bunun sorunsuz ilerlemesine yardımcı olacaktır. Doğru tanıtılırsa diğer köpeklerle arkadaş olabilir. Kediler gibi daha küçük hayvanlarla av sürüşü yapabilirler, ancak yine, uygun sosyalleşme istenmeyen alışkanlıkları engellemeye yardımcı olabilir. Yine de, birçok Akita Çoban diğer köpekler ve kedilerle gayet iyi geçinir, bu yüzden gerçekten eğitim, sosyalleşme ve şansa gelir. çekilişten.

 • Kurtarma Grupları

  Akita Çobanları karışık bir cins oldukları için türe özel bir kurtarma bulmak zor olabilir. Bununla birlikte, genellikle karışımları da önemsedikleri için Akita veya Alman Çoban Köpeği cinsine özgü kurtarmaları denemek isteyebilirsiniz. İşte deneyebileceğiniz bazı kurtarma yöntemleri:

  • Büyük Doğu Akita Kurtarma (BEAR)
  • Orange County Alman Çoban Kurtarma

  DogTime’ı da deneyebilirsiniz evlat edinme sayfası Bu, evlat edinilebilir köpekleri cins ve posta koduna göre aramanıza izin verir!

Akita Shepherd Kedisi Özellikleri Bakımı Yavruları Fiyatları