seo ankara
arapça kursu ankara
almanca kursu ankara
rusça kursu ankara
ankara diş kliniği
kedi cinsleri
Mütercim Tercüme Bürosu

Alaskan Klee Kai Köpek Özellikleri Bakımı Yavruları Fiyatları

Alaskan Klee Kai Köpek Özellikleri Bakımı Yavruları Fiyatları ile ilgili olan bu içeriğimizde sizlere popüler köpeklerden olan Alaskan Klee Kai Köpek cinsi hakkında aradığınız tüm bilgileri derledik.

Alaskan Klee Kai Köpek Özellikleri Bakımı Yavruları Fiyatları

Küçük, akıllı ve enerjik Alaskan Klee Kai, Sibirya Husky’nin daha küçük bir versiyonuna benzeyen nispeten yeni bir cins. Alaskan Klee Kais daha büyük Husky ırklarına benzese de, özellikle mizaç söz konusu olduğunda, onu ata işçi sınıfı köpeklerinden ayıran bazı önemli farklılıkları vardır. kuzeyden. Bu cins, bir refakatçinin yaşamına daha uygundur; Alaskan Klee Kai, Husky’nin yüksek enerjisini paylaşır ve bol miktarda egzersiz gerektirir. Ayrıca yabancıların yanında utangaç olma eğilimindedirler ve duygularını inleme ve havlamalarla ifade etmeye eğilimlidirler. Deneyimsiz bir evcil hayvan ebeveyni, bir Alaska Klee Kai’ye bakmanın zorluğunu üstlenmeyi zor bulacaktır. Ancak, eğitim ve fiziksel aktiviteye ayak uyduran bir evlat edinen için, bu cins tatlı, sadık ve sevdiklerine sevgi ile duş vermekten mutluluk duyar. Köpek ırkı özelliklerinin tam listesi ve Alaskan Klee Kais hakkında gerçekler için aşağıya bakın!

Alaska Klee Kai Köpek Irk Resimleri

Alaskan Klee Kai Köpek Irk Bilgileri ve Resimleri – DogtimeInitiate Gallery

 • Alaskan Klee Kais, soyundan geldikleri Alaskan ve Sibirya Huskies’in aksine, kızak çeken hayvanlardan ziyade refakatçi köpeklerdir. Huskies’e benzeseler de, Alaskan Klee Kais, yabancılara karşı temkinli olmaları da dahil olmak üzere mizaçta bazı bariz farklılıklara sahiptir. Tanıdık olmayan yüzleri umursamazken, çok sevecen aile köpekleridir ve sürekli uyanık olmaları onları iyi bir bekçi köpeği yapar. Alaskan Klee Kais, insanlarından gelen ilgiye bayılır ve memnun etmeye isteklidir, bu da onları son derece eğitilebilir kılar. Amerikan Kulübesi Kulübü tarafından tanınmayan nispeten yeni bir cins olmalarına rağmen, diğer birçok köpek kulübesi kulübü tarafından tanınmaktadırlar ve birçok cins standardı oluşturulmuştur. Bununla birlikte, cins içindeki köpekler arasında hala farklılıklar var ve bazı yetiştiriciler, ürkeklik gibi daha az arzu edilen mizaç özelliklerini değiştirmek için çalışıyor. Alaskan Klee Kais pek çok kişi tarafından yetiştirilmemiştir, bu yüzden hala dünya çapında oldukça nadir bir tür olmaya devam etmektedirler.

 • Öne Çıkanlar

  • “Klee Kai” kelimeleri, Husky atalarının daha küçük bir versiyonu olan bu cins için uygun olan “küçük köpek” anlamına gelen bir Inuit teriminden gelir.
  • Cins, 1970’lerde ve 1980’lerde çalışan bir kızak köpeği yerine bir refakatçi köpek olarak geliştirildiği Alaska’dan geliyor.
  • Amerikan Kulübesi Kulübü tarafından tanınmamasına rağmen, Alaskan Klee Kais, diğerleri arasında United Kennel Club ve American Rare Breed Association’da tanınan bir türdür.
  • Düz beyaz Alaskan Klee Kais var, ancak cins standartları bu ceket rengini içermez.
  • Alaskan Klee Kais çok tüy dökebilse de fazla tımar gerektirmez ve çoğunlukla kendilerine bakar.
  • Yabancılara karşı ürkek oldukları için, bu köpekler, tanıdık olmayan yüzlere karşı dost olmak istiyorlarsa, hayatlarının geri kalanında sürmesi gereken erken sosyalleşme eğitimine ihtiyaç duyarlar.
  • Alaskan Klee Kai’nin yüksek av sürüşü, onları kediler, tavşanlar, hamsterler vb. gibi diğer küçük evcil hayvanların bulunduğu evler için uygunsuz hale getirebilir. İnsan ailelerini sevmelerine rağmen, köpeklerle nasıl etkileşimde bulunacakları öğretilmeyen küçük çocuklar istemeden olabilir. Alaskan Klee Kais’i oyun sırasında incitmek veya onları kıstırmak veya kırmak için kışkırtmak.
 • Tarih

  Alaskan Klee Kai, Linda S. Spurlin ve ailesi adında bir kadın tarafından geliştirildiği Alaska, Wasilla’dan geliyor. Oklahoma’da bir Sibirya Husky’nin küçük bir versiyonunu gördükten sonra refakatçi köpek olarak hizmet edebilecek daha küçük bir Husky türü yaratmak istedi, bu yüzden Alaska’ya döndüğünde, Alaskan Klee olarak tanıdığımız köpeği yaratmaya çalıştı. Bugün Kai. Daha küçük ırklar yaratmak isteyen bazı yetiştiricilerin aksine, Spurlin cücelikten muzdarip köpekleri yetiştirmedi. Bunun yerine, yavruların boyutunu azaltmak için Sibirya ve Alaskan Huskies’i Schipperke ve Alaskan Eskimo Köpeği gibi ırklarla besledi. Alaskan Klee Kai’yi halka açtıktan yaklaşık on yıl sonra, Spurlin üremeden emekli oldu, ancak diğer yetiştiriciler tez köpekleri üretmeye devam ediyor. Yine de sayıları azdır ve cins nadirdir. Daha yeni bir cins olarak, Alaskan Klee Kai, Amerikan Kennel Kulübü de dahil olmak üzere bazı köpek kulübesi kulüpleri tarafından safkan bir köpek olarak tanınmamıştır, ancak cins, 1995’ten beri Amerikan Nadir Irk Derneği ve 1997’den beri United Kennel Club tarafından tanınmıştır. .

 • Boy

  Alaskan Klee Kai oyuncak, minyatür ve standart boyutlarda gelir, ancak bu boyutlar arasında çok fazla fark yoktur. Oyuncak Alaskan Klee Kais 13 inç boyunda, minyatürler 13 ila 15 inç yüksekliğinde ve standartlar 15 ila 17 inç arasındadır. Alaskan Klee Kais’lerin çoğu 10 ila 15 pound arasındadır, ancak bazıları 5 pound kadar küçük veya 22 pound kadar büyük olabilir.

 • Kişilik

  Alaskan Klee Kais, zeki, enerjik ve ailelerine karşı sevgi dolu. Yabancılara pek aldırış etmezler ve yeni insanlarla arkadaş olmak için ömür boyu sosyalleşme eğitimine ihtiyaç duyarlar. Ancak yeni yüzlere karşı temkinli olmaları onları mükemmel bekçi köpekleri yapıyor. Konu eğitim olduğunda, Alaskan Klee Kais temel komutları çabuk kavrar ve hatta kendilerini sınıfın en üstünde bulabilirler. Memnun etmek için isteklidirler ve yüksek motivasyona sahiptirler ve gün boyunca yüksek enerjilerinin bir kısmını yakmaya yardımcı olabilecek çeviklik eğitimi almaktan çok daha fazlasıdırlar. En azından iyi, uzun bir yürüyüşe ve sağlıklı bir oyun seansına sahip olduklarında, genellikle günün geri kalanını kanepede geçirerek geçirmekten mutlu olurlar, ancak egzersiz ihtiyaçlarını ihmal ederler ve sıkılabilir, endişeli ve yıkıcı olabilirler. Yürüyüşlerde dikkatli olun, çünkü bu köpeklerin yüksek bir av sürüşü vardır ve yaban hayatı gördüklerinde kaçmalarına neden olabilir.Alaska Klee Kais ailelerinde ilgi odağı olmayı sever, ancak ihtiyaçları karşılanmadığında da seslerini yükseltirler. tanışmak. Aşırı geveze olma eğiliminde olmasalar ve genellikle Husky atalarından daha sessiz olsalar da, memnuniyetsizliklerini ifade etmek için havlayıp sızlanırlar ve hassas olabilirler.

 • Sağlık

  Alaskan Klee Kai, birkaç genetik problemi olan oldukça sağlıklı bir cins olarak kabul edilir. Bununla birlikte, mal sahipleri, cinsin, lüks patella, tiroid hastalığı, kalp rahatsızlıkları, karaciğer şantları, faktör VII eksikliği ve katarakt dahil olmak üzere, dikkat etmeleri gereken belirli koşullara yatkın olduğunun farkında olmalıdır. Ayrıca süt dişlerini tutabilirler, bu da yetişkin dişleri çıktığında sorunlara neden olabilir. Bu dişleri çektirmeleri gerekebilir.

 • Bakım

  Alaskan Klee Kai bakımı söz konusu olduğunda, enerjilerini yakacak bir çıkışları olmadığında çok gergin ve endişeli olabileceğinden, egzersiz ihtiyaçlarının karşılandığından emin olmak çok önemlidir. Herhangi bir köpek ırkı gibi, düzenli diş fırçalama, tırnak kupürleri ve kulak temizliği gerektirirler. Veterinerinize köpeğinizin özel ihtiyaçlarını sormalısınız.

 • besleme

  Alaskan Klee Kais, gün boyunca onları besleyecek bir diyete ihtiyaç duyan yüksek enerjili köpeklerdir. Enerjik yapıları kilo alma potansiyellerini oldukça düşük tutsa da, sağlıklı kalmak için uygun beslenmeyi sürdürmeleri gerekir. Alaskan Klee Kais’in bireysel beslenme ihtiyaçlarınızı nasıl karşılayacağınız konusunda fikir edinmek için veterinerinize veya profesyonel bir beslenme uzmanına danışmalısınız.

 • Ceket Rengi Ve Bakımı

  Alaskan Klee Kai için cins standartları olarak kabul edilen üç kaplama rengi vardır. Bunlara kırmızı ve beyaz, siyah ve beyaz veya gri ve beyaz dahildir, ancak düz beyaz Alaskan Klee Kais de görülmüştür. Bu katlar standart veya tam kat olabilir. Her ikisi de çift katlıdır, yani kısa, yumuşak bir astar ve köpekleri aşırı hava koşullarından koruyan daha uzun, daha kalın bir dış kaplama vardır. Diğer birçok ırkın aksine, Alaskan Klee Kais genellikle bir köpek kokusu geliştirmez ve genellikle kendilerini tımar etmeyi severler. , bu yüzden diğer köpekler kadar sık ​​banyo yapmaları gerekmeyebilir. Yaz ve kıştan önce, tüylerinin döküldüğü mevsimlerde düzenli fırçalamaya ihtiyaçları olacaktır. Bu süre zarfında, bol miktarda dökülme eğilimindeyken, yılın geri kalanında sadece orta derecede tüy dökerler.

 • Çocuklar ve Diğer Evcil Hayvanlar

  Alaskan Klee Kai, insanlarını, hatta çocukları seven özel bir aile köpeğidir. Ancak, onlar küçük köpeklerdir ve çok küçük çocuklara hayvanlarla nasıl etkileşimde bulunacakları her zaman öğretilmez. Alaskan Klee Kais’i kıstırmak için yaralayabilir veya kışkırtabilirler. Çocuklar köpeklerle oynarken her zaman denetlenmelidir ve Alaskan Klee Kai bu kuralın bir istisnası değildir. Alaskan Klee Kais, özellikle erken yaşta sosyalleştirildiyse, yüksek bir av sürüşüne sahip olsalar da, diğer köpeklerle genellikle iyidir. Bu, onları, onlarla birlikte yaşamak için özel olarak eğitilmedikçe, daha küçük evcil hayvanları olan evler için uygun hale getirir.

 • Kurtarma Grupları

  Bir Alaskan Klee Kai’yi kurtarmak veya evlat edinmek istiyorsanız, Alaskan Klee Kais’i alan ve sonsuza kadar evlerini beklerken onlara koruyucu ev, eğitim ve veteriner bakımı sağlayan bir grup olan Alaskan Klee Kai Ulusal Kurtarma’ya göz atmalısınız. Yakınınızdaki köpekleri cinslerine göre arayabileceğiniz evlat edinme sayfamıza da göz atabilirsiniz.

Alaskan Klee Kai Kedisi Özellikleri Bakımı Yavruları Fiyatları