Amazon Seo Nedir

tarafından
389
Amazon Seo Nedir

Amazon seo , ülkemizde henüz yeni faaliyete giren ancak dünyanın en büyük e-ticaret sitesi olan Amazon’ın , kendi içerisindeki arama algoritmasını çözerek daha fazla ürün satabilme adına yapılan seo çalışmalarıdır.

Amazon aynı google gibi kendi içerisinde bir arama algoritması kurmuştur ve bunun google kadar fazla olmasa da belirli ölçütleri vardır. Bu ölçütlere uyum sağlayarak ürün girişi ve optimizasyonu yapıldığı takdirde , amazon satışları artacak ve mağazanız rakiplerinizin önüne geçecektir.

Amazon SEO Nasıl Yapılır ?

  1. Ürün isimleri doğru girilmeli
  2. Ürün isimlerinde anahtar kelime kullanılmalı
  3. Ürün açıklamaları doğru girilmeli
  4. Ürün özellikleri doğru girilmeli
  5. Ürün fotoğrafları doğru çekilmeli
  6. Ürün fotoğrafları yüksek kaliteli olmalı
  7. Fiyat politikası doğru olmalı
  8. Ürün yoruları çok ve olumlu olmalı
  9. mağaza puanları çok ve olumlu olmalı
  10. Dönüşüm yüksek olmalı

Amazon seo çalışmaları doğru bir şekilde yapıldığı takdirde mağazanız aramalarda daha yukarılarda çıkmaya başlayacak, zamanla satışlarınız artacak, mağazanızın ve markanızın bilinirliği artacaktır.

Etkili bir Amazon SEO stratejisini yürütmek için uygulamanız gereken birkaç temel ilke vardır. Anahtar kelime araştırmasıyla başlar. Öncelikle karşınıza çıkmak için Amazon müşterilerinin neleri aradığını ve ürün listenizde alakalı terimleri kullanmanız gerektiğini bilmelisiniz. Buradaki anahtar önemlidir. Bir müşteri bir satın alma işlemi yapmadan önce tıklarsa, arama hacminin ne kadar yüksek olduğu önemli değildir. Alakalı anahtar kelime terimleriniz olduğunda, hedefiniz stratejik olarak bunları ürün başlığına, özelliklerine, açıklamasına ve arka uçtaki arama terimlerine yerleştirmektir.

Optimizasyon, Analiz ve Yineleme Döngüsü
Not: Listelerinizi optimize ettikten sonra, işin bittiği anlamına gelmez. Optimizasyon devam eden bir süreçtir ve optimizasyon, analiz ve tekrarlama döngüsünden geçmeyi gerektirecektir. Başarılı olmak için, hangi anahtar kelimelerin satışları dönüştürmede başarılı olduğuna ve listeye girenleri geliştirmeye dikkat etmeniz gerekecektir. Girişe her zaman daha fazla anahtar kelime ekleyebilir veya girişi belirli anahtar kelimelerle daha alakalı olacak şekilde düzenleyebilirsiniz.

Çoğunlukla alakalı olacağını düşündüğünüz, ancak müşterileri dönüştüremediğiniz arama terimleri vardır. Bu durumlarda, girişi bu özelliği yansıtacak şekilde güncellemek veya daha net bir şekilde yararlanmak isteyebilirsiniz. Diğer durumlarda, beklenmedik anahtar kelimelerin yüksek oranda dönüşüm eğiliminde olduğunu ve bunun yerine bu yeni dönüşüm sağlayan anahtar kelimelere odaklanmayı seçebileceğinizi fark edebilirsiniz. Her iki durumda da amaç neyin işe yaradığını anlamaya ve girişinizi doğru yönde zorlamaya devam etmektir.