seo ankara
arapça kursu ankara
almanca kursu ankara
rusça kursu ankara
ankara diş kliniği
kedi cinsleri
Mütercim Tercüme Bürosu

American Bulldog Köpek Özellikleri Bakımı Yavruları Fiyatları

American Bulldog Köpek Özellikleri Bakımı Yavruları Fiyatları ile ilgili olan bu içeriğimizde sizlere popüler köpeklerden olan American Bulldog Köpek cinsi hakkında aradığınız tüm bilgileri derledik.

American Bulldog Köpek Özellikleri Bakımı Yavruları Fiyatları

Amerikan Bulldog, tıknaz ve kaslıdır, ancak aynı zamanda çeviktir ve başıboş sığırları kovalamak ve çiftlik işlerine yardımcı olmak için yapılmıştır. Aslında, bazılarının havaya altı fit veya daha fazla sıçradığı bilinmektedir. Amerikan Bulldogları zeki ve sevecendir, bu da onları harika, koruyucu aile köpekleri yapar; Bununla birlikte, yüksek egzersiz ihtiyaçları vardır ve deneyimli, aktif bir evcil hayvan ebeveynine ihtiyaç duyarlar. Johnson tipi olarak da bilinen Bully veya Classic tipi, Scott tipi olarak da adlandırılan Standard veya Performance tipi ve ikisinin melezleri dahil olmak üzere birden fazla tip olduğu için görünümleri değişebilir. Hasta eğitimi ve bakımı ile, Amerikan Bulldogları sevgi dolu aile arkadaşları yapabilir. Sevgi dolu, enerjik bir en iyi arkadaş arıyorsanız, o zaman bu sizin için köpek olabilir! Köpek ırkı özelliklerinin tam listesi ve Amerikan Bulldogları hakkında gerçekler için aşağıya bakın!

Amerikan Bulldog Irk Resimleri

American Bulldog Irk Bilgileri ve Resimleri – DogtimeInitiate Gallery

 • Amerikan Bulldogları genellikle mutlu, aileyi seven köpeklerdir ve dolaşmak için bolca alana sahip oldukları evlerde iyi iş çıkarırlar. Büyük, çitle çevrili bir arka bahçe, bu enerjik köpeklerden biri için pratikte olmazsa olmazdır, ancak egzersiz ihtiyaçları değişebilir. özel tip ve üreme. Bol bol yürüyüşe çıktıkları ve hatta iyi koşu ve koşu arkadaşları oldukları sürece şehir yaşamına uyum sağlayabilirler. Ancak uzun süreler boyunca yalnız kalmaya pek sıcak bakmazlar ve bir apartmanda kapana kısılmış hissedebilir. Fiziksel ve zihinsel uyarılma ihtiyaçları karşılanmazsa sıkılabilir ve yıkıcı olabilirler. American Bulldog’ların eğitime sabırlı olabilen ve erken sosyalleşmeye başlayabilen deneyimli sahiplere ihtiyacı vardır. İyi eğitildikleri sürece, çocuklarla ve diğer evcil hayvanlarla gayet iyi geçinirler, ancak onları herhangi bir köpekle yaptığınız gibi denetlemek yine de önemlidir. onların insanları olan Amerikan Bulldog mükemmel, sadık bir arkadaş ve yetkin bir bekçi köpeğidir.

 • Öne Çıkanlar

  • Uzun zaman önce boğa güreşi için kullanılmış olmalarına rağmen, o zamandan beri çalışan çiftlik köpekleri ve aile refakatçileri haline geldiler.
  • Dünya Savaşı’nın sonlarına doğru neredeyse soyu tükendi, ancak o zamandan beri yeniden canlandı ve yok olma tehlikesi yok.
  • Modern zamanlarda çok sayıda Amerikan Bulldog türü vardır ve çoğunlukla beyaz olmalarına rağmen, şimdi çeşitli desen ve renklerde gelirler.
  • Bu cins, uzun saatler boyunca evde yalnız bırakılmayı iyi yapmaz ve yüksek egzersiz ihtiyaçları vardır. Apartman hayatı için pek uygun değiller ve etrafta dolaşmak için büyük, çitle çevrili bir bahçeyi tercih ediyorlar.
  • Görünüşleri genellikle onları tamamen ayrı bir tür olan Dogo Argentino ile karıştırır. Amerikan Bulldog biraz daha büyük olma eğiliminde olsa da, Amerikan Pit Bull Teriyerleri ile karıştırılabilirler.
  • Amerikan Bulldogları, yabancılardan ve topraklardan şüphelenebilir, bu da onları iyi bir bekçi köpeği yapabilir. Davet edilen misafirlerin yanında nasıl davranacaklarını bilmeleri için sosyalleşme eğitimine ihtiyaçları vardır.
 • Tarih

  Amerikan Bulldogunun atası, çalışan köpeklerini çiftliklerde yardım etmek için tutmak isteyen işçi sınıfı göçmenleri tarafından Kuzey Amerika’ya getirilen Eski İngiliz Bulldogudur. İlk çiftçiler, cins saflığını veya belirli genetik özellikleri korumakla ilgilenmek yerine, her yönüyle çiftlik işleri için en iyi çalışma niteliklerine sahip köpekleri yetiştirdiler. Cinsin çevikliği, zekası ve sadakati, onları avlanmanın yanı sıra sığırları idare etmede çok yardımcı oldu. Yaban domuzları, doğal yırtıcıları olmayan, Amerika’nın güneyine özgü olmayan istilacı bir türdü ve Amerikan Bulldog’unun güçlü çeneleri ve kas yapısı onları avlamak için mükemmeldi. Amerikan Bulldog’un tarihinin de üzücü bir yanı var. Başlangıçta barbarca boğa güreşi sporunda kullanıldılar. İkinci Dünya Savaşı’nın sonunda, Amerikan Bulldog’un nesli neredeyse tükenmişti, ta ki birkaç yetiştirici, türü canlandırmak için örnekler için güneyi araştırana kadar. Bugün, Amerikan Bulldog’un neslinin tükenme tehlikesi yoktur ve çoğunlukla aile dostu bir arkadaştır.

 • Boy

  Bu cins, İngiliz veya Fransız Bulldoglarından biraz daha uzundur. Sevimli Amerikan Bulldog yavruları, yetişkinliğe ulaştıklarında 20 ila 28 inç yüksekliğe ve 60 ila 120 kiloya kadar büyüyeceklerdir. Bu boyutların cins için standart olduğu düşünülse de, Amerikan Bulldogları biraz daha büyük veya daha küçük olabilir.

 • Kişilik

  Amerikan Bulldogları arkadaş canlısı, zeki ve sevecendir, ancak bu sevecen doğası genellikle onları bölgesel olmaya ve yabancılara karşı aşırı şüpheci olmaya yönlendirir. Bu onları çocuklu aileler için bile sevimli aile köpekleri ve bekçi köpekleri yapar, ancak özellikle yabancı insanlarla veya ziyaret için uğrayan diğer köpeklerle geçinmek için yavru köpekler olarak sosyalleşme eğitimine ihtiyaçları olacaktır. Neyse ki, zekaları onları son derece uyarlanabilir ve eğitilebilir kılıyor. Amerikan Bulldog, bazı yüksek egzersiz ihtiyaçları olan oyuncu bir ırktır ve çok sayıda yürüyüş ve oyun zamanı ile aktif kalabilen ailelerde başarılıdırlar. Dairelerde veya enerjiyi yakmalarına izin vermeyen küçük alanlarda tutulacak en iyi cins değildirler. Fiziksel veya zihinsel olarak uyarılmadıklarında, yıkıcı olabilirler ve yapmamaları gereken şeyleri çiğneyebilirler.

 • Sağlık

  Amerikan Bulldog, genellikle 10 ila 16 yıllık bir yaşam beklentisi olan sağlıklı bir cinstir. Bazıları katarakt, uyuz veya hipotiroidizm gibi belirli tıbbi durumlara yatkındır. Erken yaşta obeziteden muzdarip olurlarsa, kalça veya dirsek displazisi geliştirebilirler. Cins biraz brakisefalidir, yani kısa burunları vardır. Bu, özellikle egzersiz yaparken sıcak havayı tolere etmelerini zorlaştırabilir. Yeterli suya sahip olduklarından emin olmak, onları izlemek ve nefes almakta zorlanmadıklarından emin olmak önemlidir.

 • Bakım

  Bir Amerikan Bulldog’un sağlığı için gerekli olan bakımın çoğu, egzersiz ve zihinsel uyarılma ihtiyaçlarını karşılamaktır. Bunu yapmamak endişe, can sıkıntısı ve yıkıcı davranışlara neden olabilir. Bu ihtiyaçlar karşılandığı sürece gerisi oldukça standarttır. Normal veteriner ziyaretlerini sürdürün, kulaklarını haftada bir kontrol edin, aylık tırnak kesme ve normal diş bakımına devam edin. Karşılaşabileceğiniz sorunlardan biri, zorba ırklar arasında yaygın olan salya akıtma potansiyelidir. Evinizin her yerinde bol miktarda salya istemiyorsanız, köpeğinizi gerektiği gibi silmeye özen göstermelisiniz.

 • besleme

  Amerikan Bulldog diyeti büyükten dev ırka kadar formüle edilmeli ve yüksek enerji seviyeleri göz önünde bulundurulmalıdır. İhtiyaçları yavruluktan yetişkinliğe değişecektir. Veterinerinize veya profesyonel beslenme uzmanınıza köpeğinizin özel beslenme gereksinimlerini sormanız en iyisidir. Köpeğiniz için uygun bir diyetin nasıl oluşturulacağını onlarla tartışmalısınız.

 • Ceket Rengi Ve Bakımı

  Amerikan Bulldogları birkaç farklı renkte olabilir. Geleneksel olarak beyaz, brindle, kırmızı veya siyah yamalar ile beyazdırlar, ancak modern zamanlarda cins için oldukça fazla renk varyasyonu vardır. Siyah, kırmızı, brindle, kahverengi veya açık kahverengi tonlarını içeren desenleri olabilir. American Bulldog’ların burnu ve gözlerinin kenarları genellikle siyahtır, ancak pembe tonları da olabilir. Göz renkleri genellikle kahverengidir. Bunlar cins standartları olmasına rağmen, bazı Amerikan Bulldoglarının merle olduğu veya mavi tonlarını içeren paltoları olduğu bilinmektedir.Amerikan Bulldoglarının yıl boyunca orta derecede dökülen kısa bir paltosu vardır ve kapsamlı tımar gerektirmezler. Haftalık fırçalama, gerektiğinde banyolarla kontrol altında tutmalıdır.

 • Çocuklar ve Diğer Evcil Hayvanlar

  Çoğu ırkta olduğu gibi, Amerikan Bulldogları için sosyalleşme eğitimi erken başlamalıdır. Uygun şekilde eğitildikleri sürece, Amerikan Bulldogları çocuklarla harikadır ve ailenin tüm üyelerine çok sadıktır. Kazaları önlemek için çocukları hayvanlara nasıl düzgün şekilde muamele edecekleri ve tedavi edecekleri konusunda eğitmek de önemlidir. Uygun şekilde eğitilmiş köpeklerde bile, çocuklarla oynarken işlerin kontrolden çıkmadığından emin olmak için onları her zaman denetlemelisiniz. Amerikan Bulldogları büyük hayvanlardır ve aşırı enerjik oyun yaralanmalara neden olabilir. Aynısı diğer evcil hayvanlarla etkileşimler için de söylenebilir. Amerikan Bulldogları sosyalleştiği ve eğitildiği sürece, genellikle diğer köpeklerle iyi geçinirler. Özellikle büyük, kaslı bir Amerikan Bulldog ile oynarken kolayca incinebilecek küçük köpeklerle oyun denetlenmelidir. Genel olarak, bu cins arkadaş canlısıdır, ancak sert oynamaya çok hevesli olduklarında veya kendi güçlerini bilmediklerinde yaralanmalar olabilir.

 • Kurtarma Grupları

  Bir Amerikan Bulldog’u evlat edinmek isterseniz, özellikle bu cins köpekler için ev bulmaya çalışan kar amacı gütmeyen bir grup olan American Bulldog Rescue’ya göz atabilirsiniz. Ayrıca yakınınızdaki yerel barınakları kontrol edebilir veya evlat edinilebilir köpekler için cins ve posta koduna göre arama yapmanızı sağlayan evlat edinme sayfamızı kullanabilirsiniz.

American Bulldog Kedisi Özellikleri Bakımı Yavruları Fiyatları