seo ankara
arapça kursu ankara
almanca kursu ankara
rusça kursu ankara
ankara diş kliniği
kedi cinsleri
Mütercim Tercüme Bürosu

American Foxhound Köpek Özellikleri Bakımı Yavruları Fiyatları

American Foxhound Köpek Özellikleri Bakımı Yavruları Fiyatları ile ilgili olan bu içeriğimizde sizlere popüler köpeklerden olan American Foxhound Köpek cinsi hakkında aradığınız tüm bilgileri derledik.

American Foxhound Köpek Özellikleri Bakımı Yavruları Fiyatları

Uysal, tatlı, kibar ve sadık Amerikan Foxhound köpek ırkı, iki yüzyıldan fazla süredir devam eden bir yaşam tarzına aittir, ancak aynı zamanda günümüzün bir arkadaşı olma potansiyeline de sahiptir. Safkan köpekler olmalarına rağmen. , Amerikan Foxhounds’u barınaklarda veya kurtarma gruplarının bakımında bulabilirsiniz. Bu sizin için bir cinsse, mümkünse evlat edinmeyi tercih edin! Amerikan Foxhound’un dayanıklılığı ve koşma sevgisi, onları atletik evcil hayvan ebeveynleri için harika koşu ortakları yapar ve yumuşak yapıları, egzersiz yaptıkları sürece onları mükemmel aile köpekleri yapar. can atıyorum. Az bakım gerektiren ve sevecen evcil hayvanlar olmalarına rağmen, apartman sakinleri ve acemi sahipleri dikkatli olmalıdır. Bu cinsin enerjisi ve yoğunluğu, koşmak için bolca alana ve çok sayıda aktif oyun süresine bağlılıklarına ihtiyaç duydukları anlamına gelir.DogTime önerir. iyi bir gece uykusu vermek için bu köpek yatağı orta boy Amerikan Foxhound’unuza. sen de yapmalısın bu köpek su şişesini al Yavru köpeğinizle yapacağınız tüm açık hava maceraları için! Amerikan Tilki Tazısı hakkında köpek ırkı özelliklerinin ve gerçeklerin tam listesi için aşağıya bakın!

Amerikan Foxhound Köpek Irk Resimleri

Amerikan Tilki Tazısı Köpek Cinsi Bilgileri, Resimleri, Özellikleri ve Gerçekleri – DogTimeInitiate Gallery

 • Filmlerde veya televizyonda tilki avcılarını gördüğünüzde – ya da av ülkesinde yaşıyorsanız tarlada – Amerikan Foxhounds sürüleri kovalamacaya öncülük ediyor. Ya da belki de bu türle Rita Mae Brown’ın Virginia av ülkesinde geçen ve anahtar karakterler olarak bir dizi Amerikan Tilki Tazısı’nın yer aldığı Mrs. Murphy gizem serisi aracılığıyla tanıştınız. 200 yıldan fazla bir süre önce ülke. Büyük sürüler halinde avlanmak için yetiştirilen Amerikan Tilki Köpekleri, onları yeni topraklarının oyununa ve arazisine uyacak şekilde uyarlayan İngiliz yerleşimciler tarafından getirilen tazılardan geliştirildi. Onlara normalde köpek arkadaşlarıyla koşuşturacakları egzersizi vermeye ve zamanlarını insan aileleriyle bağ kurmalarına yardımcı olmak için harcamaya kararlıyız. Boyutlarına rağmen, avlarının peşinde olmadıkları sürece yumuşak huyludurlar. Sonra avda acımasız olurlar. Tüm tazılar gibi Foxhound da müzikaldir. Tazıların çan benzeri seslere sahip oldukları ve havlamaları kilometrelerce öteye gidebildiği anlatılır. Komşularınızın konseri takdir edeceğinden veya rahatsız edilmeyecekleri kadar uzakta yaşayacağından emin değilseniz, eve getirmemek en iyisidir.

 • Öne Çıkanlar

  • Tilki Tazısı müzikal sesiyle ünlüdür ve koyları ve ulumaları kilometrelerce öteye gidebilir; şehir hayatı tavsiye edilmez bu cins için.
  • Foxhounds kolayca çeşitli kokular tarafından dikkati dağılmış. Birini takip etmeye karar verdiğinde, onu iptal etmekte zorlanacaksınız.
  • Foxhounds homebody değildir ve şans verilirse dolaşacaktır.
  • Foxhounds son derece aktif ve günde bir ila iki saat egzersize ihtiyaç duyar. Onları uzun, dolambaçlı yürüyüşlere çıkarın ve bol bol koklama süresine sahip olun ya da onlarla birlikte koşuya çıkın.
  • Foxhounds, sıkışık ortamlarda yaşamaya uygun değildir; büyük bir avluya ya da daha iyisi bir ya da iki dönüme ihtiyaçları var.
  • Tilki tazıları yemek yemeyi severler ve yiyecek alımları sıkı bir şekilde kontrol edilmezse kolayca kilo alırlar.
  • Foxhounds olabilir inatçı ve bağımsız, eğitimi bir meydan okuma haline getiriyor. Bununla birlikte, köpeğinizle daha iyi bir ilişki geliştirmek ve sürü lideri olarak konumunuzu oluşturmak için itaat eğitimi önemlidir.
  • Foxhounds nazik ve hoşgörülü ve çocukları sevin. Diğer köpeklerin arkadaşlığından hoşlanırlar ve erken yaşta tanıştırılırlarsa kedilerle iyi geçinmeyi öğrenebilirler.
 • Tarih

  İlk Avrupalı ​​yerleşimciler Amerikan kolonilerine vardıklarında, bazıları köpeklerini de yanlarında getirmişlerdi. 1700’lerin sonlarında, bu köpeklerin torunları ithal İrlandalı, İngiliz ve Fransız tazılarıyla yetiştirildi. Amerikalı yetiştiriciler, yeni ülkelerinin oyununa ve arazisine daha iyi uyması için İngiliz kuzeninden daha hafif, daha uzun ve daha hızlı, daha keskin bir koku alma duyusuna sahip bir Tilki Tazısı geliştirmeyi hedefliyorlardı. George Washington, ilk Amerikan yetiştiricileri arasındaydı. . Mount Vernon’da bir paket Amerikan Tilki Tazısı tuttu ve köpeklerini ithal İngiliz tazıları olarak yetiştirerek geliştirmeye çalıştı. Ayrıca onları, Amerikan Bağımsızlık Savaşı’nda kendisiyle birlikte savaşan zengin bir Fransız olan arkadaşı Marquis de Lafayette tarafından kendisine verilen Fransız tazılarına da yetiştirdi. Bugünlerde dört tür Amerikan Tilki Tazısı vardır: saha deneme tazıları. hızları ve rekabetçi ruhları için; müzikal havlamalarıyla tanınan ve yaya olarak tilki avlamak için kullanılan yavaş ilerleyen tazılar; gerçek av yerine yapay bir yem kullanılarak yarışan veya avlanan, iz tazıları olarak da bilinen sürüklenme tazıları; ve avcılar tarafından at sırtında 15 ila 20 veya daha fazla paket halinde kullanılan sürü tazıları.

 • Boy

  Erkekler 22 inç ila 25 inç boyunda ve 45 ila 65 pound ağırlığındadır; dişiler 21 inç ila 24 inç boyunda ve 40 ila 60 pound ağırlığındadır.

 • Kişilik

  Çoğunlukla tatlı ve uysal olsalar da, Amerikan Tilki Tazısı, tazılarda yaygın olan bağımsız ve inatçı bir doğaya sahiptir. İnsan arkadaşlarından çok az yönlendirme ile avlanmak üzere yetiştirildiler ve işleri neden sizin yönteminizle yapmaları gerektiğini anlamazlar. insan ailesi, insanlardan daha çok sürüleriyle bağ kurdukları için zorlayıcı olabilir. Bir aile köpeği olarak yaşama alışmalarına yardımcı olmak için daha fazla zamana, ilgiye ve eğitime ihtiyaçları olacak. Her köpek gibi, Foxhounds’un da erken sosyalleşmeye – birçok farklı insanla, köpeğe, manzaraya, sese ve deneyime maruz kalmaya – ihtiyaç duyduklarında – erken sosyalleşmeye ihtiyaçları vardır. genç. Sosyalleşme, bir Foxhound yavrusunun arkadaş canlısı, çok yönlü bir köpek olması için büyümesine yardımcı olur.

 • Sağlık

  Bu tipik olarak sağlıklı bir cinstir ve herhangi bir kalıtsal hastalığı olduğu bilinmemektedir. Nadir durumlarda, bir Amerikan Tilki Tazısı aşağıdaki duruma sahip olabilir:

  • trombositopati yetersiz çalışan trombositlerden kaynaklanır ve küçük darbe veya kesiklerden kaynaklanan anormal veya aşırı kanamaya neden olur. Tedavi, durumun nedenine ve ciddiyetine dayanır.
 • Bakım

  Kilometrelerce koşabilen hızlı bir avcı olarak yetiştirilen American Foxhound’un önemli miktarda egzersize ihtiyacı vardır. Bir av arkadaşı olmayacaksa, doğal enerjisini yakmasına yardımcı olmak için günlük koşulara veya başka bir egzersiz şekline ihtiyacı olacaktır. Bahçeli bir ev için en uygunudur – ya da daha iyisi, bir ya da iki dönüm; muhtemelen apartmanda ya da apartman dairesinde yaşamak için fazla gürültülüdür. Genellikle bir grup köpekle birlikte açık hava kulübelerinde büyüyen Amerikan Tilki Tazısı, onu hırpalamaya alışkındır ve iyi bir barınağı ve ona arkadaşlık edecek başka bir sosyal köpeği varsa, dışarıda yaşayabilir. Ancak tek köpekse, yalnız kalmaması için insan sürüsüyle birlikte içeride yaşamalı. Bağımsız Foxhound’un sizi sürünün lideri olarak görmesine yardımcı olmak için itaat eğitimi şiddetle tavsiye edilir. Cezaya dayalı eğitime iyi yanıt vermeyecektir, bu nedenle istediğinizi yaptığı için onu ödüllendirmek için ikramlar ve övgüler kullanın. Ve “sor” fiili kelimedir. Onlara patronluk taslamaya çalışırsanız, av köpekleri sizi görmezden gelir. Bir Amerikan Tilki Tazısı eğitirken eski bir Güney özdeyişini aklınızda tutun: Bal ile sirkeden daha fazla sinek yakalarsınız.

 • besleme

  Önerilen günlük miktar: Günde 2 ila 3 fincan yüksek kaliteli köpek maması.NOT: Yetişkin köpeğinizin ne kadar yediği, büyüklüğüne, yaşına, yapısına, metabolizmasına ve aktivite düzeyine bağlıdır. Köpekler de insanlar gibi bireylerdir ve hepsinin aynı miktarda yiyeceğe ihtiyacı yoktur. Oldukça aktif bir köpeğin bir kanepe patates köpeğinden daha fazlasına ihtiyacı olacağını söylemeye gerek yok. Satın aldığınız köpek mamasının kalitesi de bir fark yaratır – köpek maması ne kadar iyi olursa, köpeğinizi beslemeye o kadar ileri gider ve köpeğinizin kasesine daha az sallamanız gerekir. Köpekler yemek yemeyi sever. Obeziteyi önlemeye yardımcı olmak için, Foxhound’unuzun yemeğini servis etmeden önce ölçün ve her zaman yemeği dışarıda bırakmak yerine günde iki kez yemek verin. Aşağıya baktığınızda bir bel görebilmelisiniz. Köpeğinizin iyi durumda olduğundan emin olmak için uygulamalı testi periyodik olarak yapın: ellerinizi vücudunun üzerine koyun, başparmaklarınızı omurga boyunca ve parmaklarınızı aşağı doğru uzatın. Kaburgalarını bir kas tabakasının altında hissedebilmelisiniz. Yağ yığınlarının altına gömülürse, köpeğinizin daha fazla egzersize ve daha az mamasına ihtiyacı vardır. Amerikan Tilki Tazısı’nızı beslemekle ilgili daha fazla bilgi için doğru mamayı satın alma, yavru köpeğinizi besleme ve yetişkin köpeğinizi beslemeye ilişkin yönergelerimize bakın.

 • Ceket Rengi Ve Bakımı

  Amerikan Foxhounds, vücuda yakın duran ve sert bir dokuya sahip olan orta uzunlukta bir kürke sahiptir, bu da tazıyı tarladaki çalılardan ve yaban arılarından korur. Ceket birçok renkte gelir; Söylendiği gibi, hiçbir iyi tazı kötü bir renk değildir. Amerikan Tilki Tazısı bir fırça ve hareket türüdür. Haftada bir kez sert kıllı bir fırça ile bir kez uygulama, kiri temizler ve tüyleri sağlıklı tutan cilt yağlarını dağıtır. Foxhound’unuzu düzenli olarak yıkamanız gerekmez – yalnızca güçlü bir köpek kokusu fark ettiğinizde veya kirli bir şeye bulaştığında. Diğer bakım ihtiyaçları arasında diş hijyeni bulunur. Tartar birikimini ve içinde gizlenen bakterileri temizlemek için Foxhound’unuzun dişlerini haftada en az iki veya üç kez fırçalayın. Diş eti hastalıklarını ve ağız kokusunu önlemek istiyorsanız günlük fırçalama daha da iyidir. Köpeğiniz onları doğal olarak aşındırmıyorsa tırnaklarını düzenli olarak kesin. Yere tıkladıklarını duyabiliyorsanız, çok uzunlar. Kısa, düzgün bir şekilde kesilmiş tırnaklar, köpeğin ayaklarını iyi durumda tutar ve Foxhound’unuz sizi selamlamak için heyecanla atladığında bacaklarınızın çizilmesini önler. Foxhound’unuzu köpek yavrusu olduğu zaman fırçalanmaya ve muayene edilmeye alıştırmaya başlayın. Pençelerini sık sık tutun – köpekler ayakları konusunda hassastır – ve ağzının ve kulaklarının içine bakın. Tımarlamayı övgü ve ödüllerle dolu olumlu bir deneyim haline getirin ve yetişkin olduğunda kolay veteriner muayeneleri ve diğer işlemler için temel hazırlarsınız. Bakım yaparken yara, kızarıklık veya kızarıklık, hassasiyet gibi enfeksiyon belirtileri olup olmadığını kontrol edin. veya ciltte, kulaklarda, burunda, ağızda ve gözlerde ve ayaklarda iltihaplanma. Kulaklar güzel kokmalı, içeride çok fazla balmumu veya pislik olmamalıdır ve gözler kızarıklık veya akıntı olmadan temiz olmalıdır. Dikkatli haftalık muayeneniz, olası sağlık sorunlarını erkenden tespit etmenize yardımcı olacaktır.

 • Çocuklar ve Diğer Evcil Hayvanlar

  Amerikan Foxhounds sabırlı ve çocuklara karşı sevgi dolu ve Foxhound ailesine tutunarak yürümeyi öğrenen bir çocuk duymak alışılmadık bir şey değil. Bununla birlikte, herhangi bir cinste olduğu gibi, bir köpeği ve küçük bir çocuğu asla birlikte yalnız bırakmamalısınız. Her iki tarafça da herhangi bir kulak ısırma veya kuyruk çekmeyi önlemek için her zaman denetlenmelidirler. Büyük sürüler halinde yaşamak için yetiştirilen Amerikan Tilki Tazısı köpekleri her zaman diğer köpeklerle arkadaş olmaktan mutludur. Canı sıkkın bir tazı kendini eğlendirmenin yollarını bulacaktır – hoşlanmayacağınız yıkıcı yollar – bu nedenle gün boyunca evde kimse yoksa, en az bir köpek arkadaşı olması en iyisidir. Amerikan Tilki Tazısı, kedilerle, tavşanlarla, ve evde onlarla birlikte büyütüldülerse diğer evcil hayvanlar. Yine de, hepsinin iyi geçindiğinden emin olana kadar onları diğer evcil hayvanlarla gözetimsiz bırakmayın.

 • Kurtarma Grupları

  Amerikan Tilki Tazısı, sahip olunan şeyin ne olduğu konusunda net bir anlayışa sahip olmadan sıklıkla satın alınır. Evlat edinme ve/veya destekleme ihtiyacı olan birçok Amerikan Tilki Tazısı var. Bölgeniz için listelenmiş bir kurtarma görmüyorsanız, ulusal cins kulübü veya yerel bir cins kulübü ile iletişime geçin ve sizi bir Amerikan Foxhound kurtarma organizasyonuna yönlendirebilirler.

  • Foxhound Kurtarma Grupları
 • Irk Organizasyonları

  Aşağıda, Amerikan Foxhound hakkında ek bilgi bulabileceğiniz cins kulüpleri, organizasyonları ve dernekleri bulunmaktadır.

  • Amerikan Foxhound Kulübü, Inc.

American Foxhound Kedisi Özellikleri Bakımı Yavruları Fiyatları