seo ankara
arapça kursu ankara
almanca kursu ankara
rusça kursu ankara
ankara diş kliniği
kedi cinsleri
Mütercim Tercüme Bürosu

American Hairless Terrier Köpek Özellikleri Bakımı Yavruları Fiyatları

American Hairless Terrier Köpek Özellikleri Bakımı Yavruları Fiyatları ile ilgili olan bu içeriğimizde sizlere popüler köpeklerden olan American Hairless Terrier Köpek cinsi hakkında aradığınız tüm bilgileri derledik.

American Hairless Terrier Köpek Özellikleri Bakımı Yavruları Fiyatları

Amerikan Tüysüz Teriyeri, Amerika Birleşik Devletleri’ne özgü tek tüysüz köpek cinsidir ve cinsin yaratılması, mutlu bir kaza gibi bir şeydi. Bugün, cins aktif bir refakatçi köpek olarak bilinir ve özellikle alerjisi olanlar için mükemmel bir seçimdir. Yeni cinsin bazı hayranları, adını AHT olarak kısaltırken, bazıları onları tüysüz Rat Teriyer olarak adlandırır. Bunlar safkan köpekler olsa da, onları barınaklarda ve kurtarmalarda bulabilirsiniz. Sahiplenmeyi unutmayın! Bu sizin için bir cinsse alışveriş yapmayın. Tüm teriyerler gibi, American Hairless Terrier de meraklı, cesur ve zeki bir köpek ırkıdır. Çocuklarla daha büyük aile evlerinde veya apartmanlarda veya apartmanlarda aktif şehir sakinleri ile gelişebilirler. Sarılmaktan, aptal olmaktan ve sizi olası tehlikelere karşı uyarmaktan hoşlanan küçük bir köpek arıyorsanız, American Hairless Terrier tam size göre olabilir! DogTime’ın tavsiyesi seyahat için bu taşıyıcı küçük Amerikan Tüysüz Teriyerinizle. sen de almalısın bu interaktif bulmaca oyuncağı yavrularınızı içeride aktif tutmak için! Köpek ırkı özelliklerinin tam listesi ve Amerikan Tüysüz Teriyerleri hakkında gerçekler için aşağıya bakın!

Amerikan Tüysüz Terrier Köpek Irk Resimleri

American Hairless Terrier Dog Irk Resimleri, Özellikleri ve GerçekleriInitiate Gallery

 • Öne Çıkanlar

  • Amerikan Tüysüz Teriyerleri siyah, samur, mavi, brindle, kırmızı veya kahverengi olabilir. Bazen tenleri veya çok kısa, ince tüyleri tek renk, bazen de iki veya üç rengin birleşimidir.
  • Minimum dökülmeleri sayesinde alerjisi olanlar için mükemmel köpeklerdir. Hala biraz tüy döküyorlar, bu yüzden yüzde 100 hipoalerjenik değiller – hiçbir köpek değil.
  • AHT’nizin gün boyunca çok sayıda küçük aktif oyun seansıyla birlikte günde en az bir yarım saatlik iyi bir yürüyüş yaptığından emin olun.
  • Amerikan Tüysüz Teriyerleri, aktif çocuklar için harika oyun arkadaşlarıdır. Ancak, küçük taraftalar ve aşırı istekli çocuklar AHT’nize kolayca zarar verebilir. Her zaman oyun süresini denetleyin.
  • Amerikan Tüysüz Teriyerleri diğer köpeklerle iyi geçinme eğilimindedir, ancak kediler söz konusu olduğunda, hala Rat Terrier ebeveynlerinin av sürüşüne sahiptirler, bu nedenle kovalamaya eğilimli olabilirler.
  • Bu köpekler uzun süre yalnız bırakıldıklarında pek başarılı olmazlar. Dikkate ve onaylanmaya ihtiyaçları vardır, bu da onları büyük aileler veya aktif şehir sakinleri için harika köpekler yapar.
  • AHT’ler inanılmaz derecede akıllı ve meraklıdır ve insanlarını memnun etmeyi severler. İlk başta sizi test etmeye çalışabilirler, ancak düzenli eğitime bağlı kaldığınızda AHT’niz gagalama sırasını öğrenecektir.
 • Tarih

  İlk başta hiç kimse Amerikan Tüysüz Terrier cinsini yaratmayı planlamamıştı. Sıçan Teriyerleri, 20. yüzyıl boyunca Amerika Birleşik Devletleri’nde istikrarlı bir şekilde popülerlik kazanmıştı ve Başkan Frankin D. Roosevelt kendisini bir hayran olarak sayıyordu. Ancak 1972’de Louisiana, Trout’ta beklenmedik bir şey oldu. Bir Rat Terrier tüysüz doğdu. Birkaç haftalıkken doğum paltosu düştü. Edwin ve Willie Scott, Josephine adını verdikleri tüysüz Rat Terrier’i aldılar. Josephine’i yetiştirmeye başladılar ve yıllar içinde birkaç tüysüz yavru daha üretti. İki tüysüz Sıçan Teriyeri nihayet 1983’te bir araya getirildikten sonra, Amerikan Tüysüz Teriyeri doğdu. Kaplı Amerikan Tüysüz Teriyerleri yaratarak, bazı Amerikan Tüysüz Teriyerlerini Sıçan Teriyerleri ile yetiştirmeye devam ettiler. Bu, sağlıklı bir cins havuzu sağlamak içindi. Amerikan Tüysüz Teriyerlerinin ebeveyn türü Rat Terrier’in resmi olarak United Kennel Club (UKC) tarafından tanınması 1999 yılına kadar değildi. Bu noktada, AHT’ler bu kategoriye dahil edildi, ancak Scott, ırklarının kendine ait olmasını istedi ve American Hairless Terrier Association’ı (AHTA) kurdu. 1 Ocak 2004’te UKC, American Hairless Terrier’i resmen tanıdı. Amerikan Kulübesi Kulübü (AKC) 2016 yılında davayı takip etti ve AHT cinsini tanıdı.

 • Boy

  American Hairless Terrier, omuzdan on iki ila 16 inç arasında durur ve on ila 16 pound arasındadır. Bununla birlikte, bazı AHT’ler, cinsleri için ortalama veya standarttan daha küçük veya daha büyük olabilir.

 • Kişilik

  Terrier cins grubundaki diğer birçok köpek gibi, Amerikan Tüysüz Teriyerleri de küçük olabilir, ancak kişilikleri başka bir şey değildir. Yüksek enerji seviyelerine sahiptirler, akıllarında bir şey olup olmadığını (veya ön kapıda biri varsa) size bildirirler ve uzun süre yalnız bırakıldıklarında iyi olmazlar. AHT’nin dikkat ve onaya ihtiyacı vardır, bu da onları büyük aileler veya aktif şehir sakinleri için harika köpekler yapar. Amerikan Tüysüz Teriyeri biraz Napolyon kompleksine sahip olabilir, bu nedenle erken ve tutarlı bir şekilde eğitime başlamak önemlidir. Neyse ki, AHT’ler inanılmaz derecede akıllı ve meraklıdır ve insanlarını memnun etmeyi severler. İlk başta sizi test etmeye çalışabilirler, ancak düzenli eğitime bağlı kaldığınızda, AHT’niz gagalama sırasını öğrenecektir – arada bir bu sınırı tekrar test etseler bile. Enerjik olmalarına rağmen, Amerikan Tüysüz Teriyerleri sever. eğitimli numaralar yapmaktan ve oynamaktan zevk aldıkları kadar kucaklaşmak. Daha küçük bir köpek olarak, en çok “ana” insanlarına veya ana bakıcılarına yapışabilirler. Yine de, AHT’ler ailenin geri kalanını görmezden gelmeyecektir; sadece favorileri oynuyorlar.

 • Sağlık

  Amerikan Tüysüz Teriyerleri genellikle sağlıklıdır, ancak tüm ırklar gibi belirli sağlık koşullarına tabi olabilirler. Tüm AHT’ler bu hastalıkların herhangi birini veya tamamını almaz, ancak bu cinsi düşünüyorsanız, bunların farkında olmanız önemlidir. Amerikan Tüysüz Teriyerlerinin muzdarip olduğu daha yaygın sağlık sorunlarından bazıları şunlardır:

  • Sağırlık
  • hipotiroidizm
  • patellar lüks
  • Demodikoz (Kırmızı Uyuz)
  • Legg-Calve-Perthes Hastalığı (Kalça Eklemi Kemik Dejenerasyonu)
  • Cushing Hastalığı
 • Bakım

  Tüm köpeklerde olduğu gibi, herhangi bir sağlık sorununu erkenden tespit etmek için American Hairless Terrier’inizin düzenli veteriner muayenelerine devam etmelisiniz. Veterineriniz, köpeğinizi sağlıklı tutacak bir bakım rutini geliştirmenize yardımcı olabilir. Amerikan Tüysüz Teriyerleri kilo almaya eğilimlidir ve yüksek enerji seviyelerine sahiptirler. Bu, AHT’nizin iyi miktarda egzersize ihtiyacı olduğu anlamına gelir. AHT’nizin gün boyunca çok sayıda küçük aktif oyun seansıyla birlikte günde en az bir yarım saatlik iyi bir yürüyüş yaptığından emin olun. Kulaklarını günlük olarak enkaz ve zararlılara karşı kontrol edin ve veterinerinizin önerdiği şekilde temizleyin. Köpeğinizin tırnaklarını çok uzamadan kesin – genellikle ayda bir veya iki kez. Zemine karşı tıklamamalıdırlar. Bakım setiniz bu konuda size yardımcı olabilir. Amerikan Tüysüz Teriyerinizin bakımı söz konusu olduğunda asıl endişeniz ağız sağlığını korumak olacaktır. Küçük ırklar diş sorunlarına eğilimli olduğundan, dişlerini günlük olarak fırçalamalısınız. Veterineriniz, köpeğinizin dişlerini nasıl düzgün bir şekilde fırçalayacağınız konusunda size talimat verebilir.

 • besleme

  İdeal bir Amerikan Tüysüz Teriyer diyeti, küçük-orta boy ve yüksek enerjili bir cins için formüle edilmelidir. Diğer Terrier cinsleri gibi Amerikan Tüysüz Teriyer de kilo almaya eğilimlidir. Yiyeceklerini otlatmak için dışarıda bırakmak yerine, yiyeceklerini ölçerek ve günde iki kez düzenli bir şekilde besleyerek AHT’nizi sağlıklı ve mutlu tutun. yetişkinlik ve yaşlılık yıllarına değişmeye devam edecek. Köpekler arasında kilo, enerji ve sağlık dahil olmak üzere çok fazla çeşitlilik olduğundan, belirli bir tavsiyede bulunmak için veterinerinizden Amerikan Tüysüz Teriyerinizin diyetiyle ilgili tavsiyeler istemelisiniz.

 • Ceket Rengi Ve Bakımı

  Hem Kaplamalı Tüysüz hem de Tüysüz Amerikan Teriyeri çok ayırt edilebilir tüylere veya cilt desenlerine sahiptir. AHT’ler siyah, samur, mavi, brindle, kırmızı veya kahverengi olabilir. Bazen derileri veya çok kısa, ince tüyleri düz bir renktir ve diğer zamanlarda iki veya üç rengin birleşimidir. American Hairless Terrier’ın en iyi yanlarından biri – kaplanmış olsun ya da olmasın – Minimum dökülmeleri sayesinde alerjisi olanlar için mükemmel köpekler olduklarını. Hâlâ biraz tüy döküyorlar, bu yüzden yüzde 100 hipoalerjenik değiller – köpek yok. Kısa tüyleri, daha soğuk aylarda bile güneşten korunmaya ihtiyaç duyacakları anlamına geliyor. Onlarla 15 dakika veya daha uzun süre dışarı çıkmadan önce AHT’nize köpek güneş kremi uyguladığınızdan emin olun. Paltolarının olmaması, aynı zamanda, daha soğuk bir bölgede yaşıyorsanız, Amerikan Tüysüz Teriyerinize bir palto, patik ve hatta kış ayları için bir şapka almanız gerekeceği anlamına gelir.

 • Çocuklar ve Diğer Evcil Hayvanlar

  Amerikan Tüysüz Teriyerleri, aktif çocuklar için harika oyun arkadaşlarıdır. AHT’nizi çocuklarla sosyalleştirmek, ne kadar küçük yaşta başlarsanız o kadar kolaylaşır, ancak sakin ve yavaş bir şekilde yaparsanız, çocuklara daha eski bir AHT’yi tanıtabilirsiniz. Çocuklar, yaşları ne olursa olsun, bir köpekle saygıyla oynamayı da bilmelidir. Amerikan Tüysüz Teriyeri küçük boyutludur ve aşırı istekli çocuklar AHT’nize kolayca zarar verebilir. Genel olarak, Amerikan Tüysüz Teriyerleri, yavaş ve sakin bir ortamda tanıştırıldıkları için diğer köpeklerle iyi geçinme eğilimindedir. Kediler söz konusu olduğunda, AHT’ler hala Rat Terrier ebeveynlerinin av sürüşüne sahiptir, bu nedenle kovalamaya eğilimli olabilirler. Yine de, her köpek benzersizdir ve Amerikan Tüysüz Teriyerinizin çocuklarla ve diğer hayvanlarla nasıl geçindiği, eğitime bağlıdır. , sosyalleşme ve çekiliş şansı.

 • Kurtarma Grupları

  Özellikle Amerikan Tüysüz Teriyerleri için kurtarma çalışmaları yapmak zor olabilir. Ancak, her zaman yerel barınağınıza danışabilir ve tüysüz köpeklere veya her tür köpeğe hitap eden bir kurtarmayı denemek isteyebilirsiniz. Aşağıdakilere bir göz atabilirsiniz:

  • Kel Güzeldir Tüysüz ve Küçük Irk Kurtarma, Inc.
  • Wright-Yol Kurtarma
  • Aramızdaki Melekler Pet Kurtarma

  DogTime’ı da deneyebilirsiniz evlat edinme sayfası Bu, evlat edinilebilir köpekleri cins ve posta koduna göre aramanıza izin verir!

American Hairless Terrier Kedisi Özellikleri Bakımı Yavruları Fiyatları