seo ankara
arapça kursu ankara
almanca kursu ankara
rusça kursu ankara
ankara diş kliniği
kedi cinsleri
Mütercim Tercüme Bürosu

American Leopard Hound Köpek Özellikleri Bakımı Yavruları Fiyatları

American Leopard Hound Köpek Özellikleri Bakımı Yavruları Fiyatları ile ilgili olan bu içeriğimizde sizlere popüler köpeklerden olan American Leopard Hound Köpek cinsi hakkında aradığınız tüm bilgileri derledik.

American Leopard Hound Köpek Özellikleri Bakımı Yavruları Fiyatları

Amerikan Leopar Hound, ataları Kuzey Amerika’ya yelken açan İspanyol fatihler yoluyla Meksika’dan gelen safkan bir köpektir. Her yönden harika özelliklere sahip enerjik, girişken ve zeki köpeklerdir. Amerikan Leopar Hound, Leopard Cur, American Leopard ve American Leopard Cur gibi diğer isimlerle gider. Yerel barınaklarınızı veya kurtarma alanlarınızı kontrol ederek bu saf ırkı arayabilirsiniz. Unutmayın, sahiplenmek ve alışveriş yapmamak en iyisidir! Bu tatlı yavrular doğal av köpekleridir ve çok yüksek enerjiye sahiptirler. Bu, etrafta koşuşturmak için büyük bahçeleri olan evlerde en iyisini yaptıkları anlamına gelir. İnsanlarla güçlü bir bağ kurabilirler, bu da onları tek evcil hayvan ebeveynlerden çocuklu ailelere kadar her tür ev için çok uygun hale getirir. Koşmayı seven ve sizi diken üstünde tutan, sizi her türlü tehlikeye karşı uyaran ve size hayran olan enerjik bir köpek istiyorsanız, o zaman bu köpek sizin için doğru köpek ırkı olabilir! Tüm köpek ırkı özellikleri ve Amerika hakkında gerçekler için aşağıya bakın. Leopar Köpekleri!

Amerikan Leopar Tazı Köpek Irk Resmi

(Resim Kredisi: Instagram’da @auroratheleopardcur’un izniyle yayınlanmıştır)

 • Öne Çıkanlar

  • American Leopard Hound’un paltosu fark edilebilir. Bu cinsin ana renkleri sarı, siyah, brindle, kırmızı ve mavi veya fare (grimsi) rengidir. Bunlardan herhangi biri ayrıca beyaz noktalar ve beyaz yaka içerebilir.
  • Dış kaplamaları pürüzlüdür ve astarları ince ve yünlüdür. Onları damat etmek oldukça kolaydır.
  • UKC, bu cinsi 1998’de Leopard Cur olarak tanıdı ve damızlık derneği ile birlikte, cinsin adını 2008’de American Leopard Hound olarak değiştirdi, böylece köpekler coonhound’ları içeren olaylarda rekabet edebilecekti.
  • Amerikan Leopar Tazısı, her yaştan çocukla harika bir uyum sağlayan, nazik ve kolay sosyal bir cinstir. Bununla birlikte, daha küçük çocukların nazikçe oynayabildiğinden emin olmalısınız.
  • Bu köpekler, oldukça sert bir cins oldukları için aşırı sıcak veya aşırı soğuk havalarla baş edebilirler.
  • American Leopard Hounds yüksek enerjiye sahiptir ve etrafta koşmak için geniş bir avluya sahip bir evi tercih eder.
 • Tarih

  Amerikan Leopar Tazısı, en az yüz yıldır Amerika’da dolaşıyor. Bu özel türün kökeni net değil, ancak araştırmacılar atalarının İspanyol engizisyonu sırasında İspanya’dan Amerika’ya getirildiğine inanıyor. Daha sonra, bugün Kuzey Amerika’da oldukları cins olarak görünmeden önce Meksika köpekleriyle çaprazlandılar. 18. yüzyılın başlarında, bu sevimli yavrular, av köpeği olarak eğitildikleri Kuzey Carolina’ya ve güneydeki diğer eyaletlere getirildi. Bu harika köpekler hakkında fazla bir şey bilinmiyor. 1998’de United Kennel Club (UKC) bu cinsi Leopard Cur olarak tanıdı. Bununla birlikte, 2008’de UKC ve yetiştirici birliği, köpeklerin coonhound etkinliklerinde rekabet edebilmeleri için türün adını Leopard Cur’dan American Leopard Hound’a değiştirdi. Daha sonra, 2012’de American Kennel Club, American Leopard Hound’u kendi Vakfına dahil etti. Stok Hizmeti, tam cins tanımanın ilk adımı. Sonunda, türü Hound Group’a dahil etmeleri bekleniyor. Bir Amerikan Leopard Hound’u almayı düşünürken her zaman evlat edinmeyi düşünün. Yerel barınaklarınızı ve kurtarıcılarınızı kontrol ettiğinizden emin olun, böylece bu harika yavruları sonsuza kadar ev bulabilirsiniz.

 • Boy

  Amerikan Leopar Tazılarının cinsi söz konusu olduğunda birkaç standart vardır. Bu saf ırkın köpeklerinin orta ila büyük boyutta olmasını bekleyebilirsiniz. Çoğu ağırlık 35 ila 75 pound arasında ve omuzda 21 ila 27 inç arasında değişiyor. Bununla birlikte, çoğu daha küçük veya daha büyük olabilir.

 • Kişilik

  American Leopard Hounds, her tür kişilik ve hane ile geçinen, her yönden harika köpeklerdir. Enerjiktirler ve koşmayı ve oynamayı severler. Sarılmak için fazla değiller ama evcil hayvan ebeveynlerine karşı sevgi dolular. Bu köpekler son derece aktiftir ve bu nedenle çok çeviktirler. Zeki oldukları ve insanlarını her zaman memnun etmeye istekli oldukları için onları eğitmek oldukça kolaydır. Bir yabancının potansiyel bir tehdit olup olmadığını değerlendirmek için büyük bir yetenekleri vardır ve ertelenirse havlarlar. Ayrıca av köpeği olma geçmişleri nedeniyle güçlü bir av sürüşüne sahiptirler. Amerikan Leopar Tazıları harika arkadaşlardır ve çocuklarla anlaşabilirler. Çok koruyucudurlar ve evde harika bekçi köpekleri yapabilirler. Bu köpekler, istenmeyen davranışları engellemek için erken eğitimle en iyisini yaparlar. Hiç inatçı değiller ve eğitilmesi kolaydır.

 • Sağlık

  Amerikan Leopar Hound, Hound ırklarının da karşılaştığı aynı koşullardan bazılarına yatkındır. Çoğu genellikle çok sağlıklı olsa da, bazıları birkaç sağlık sorununa yatkın olabilir, bu nedenle iyi bakım ve düzenli veteriner kontrollerini sürdürmek önemlidir. American Leopard Hound’un muzdarip olduğu daha yaygın sağlık sorunlarından bazıları arasında kalça displazisi ve sağırlık yer alır. .

 • Bakım

  Tüm köpeklerde olduğu gibi, herhangi bir sağlık sorununu erkenden tespit etmek için American Leopard Hound’un düzenli veteriner muayenelerine ayak uydurmalısınız. Veterineriniz, köpeğinizi sağlıklı tutacak bir bakım rutini geliştirmenize yardımcı olabilir. Aşırı beslenirse, Amerikan Leopar Tazısı’nız kilo alacaktır. Yüksek enerji seviyelerine sahiptirler. Özellikle bütün gün evde bırakılırsa, harcayacak çok enerjisi olduğundan, köpeğinizin en az bir saatlik sıkı bir aktivite aldığından emin olun. Kulaklarını günlük olarak enkaz ve zararlılara karşı kontrol edin ve veterinerinizin önerdiği şekilde temizleyin. Yavrularınızın tırnaklarını çok uzamadan kesin – genellikle ayda bir veya iki kez. Zemine karşı tıklamamalıdırlar. Bakım setiniz bu konuda size yardımcı olabilir. Önemli ağız sağlığı sorunlarından kaçınmak için köpeğinizin dişlerini düzenli olarak fırçalayın. Veterineriniz, köpeğinizin dişlerini nasıl düzgün bir şekilde fırçalayacağınız konusunda size talimat verebilir.

 • besleme

  İdeal bir Amerikan Leopar Tazısı diyeti, yüksek enerjili orta ila büyük ırk için formüle edilmelidir. Aşırı beslenirlerse kilo alırlar, bu nedenle düzenli bir beslenme programına bağlı kalmalı ve gün boyunca yiyecekleri dışarıda bırakmamalısınız. Tüm köpeklerde olduğu gibi, American Leopard Hound’un beslenme ihtiyaçları yavruluktan yetişkinliğe değişecek ve son yıllarına kadar değişmeye devam edecektir. Köpekler arasında kilo, enerji ve sağlık dahil olmak üzere çok fazla çeşitlilik olduğundan, belirli bir tavsiyede bulunmak için veterinerinizden American Leopard Hound’un diyetiyle ilgili tavsiyeler istemelisiniz.

 • Ceket Rengi Ve Bakımı

  American Leopard Hound’un paltosu fark edilebilir. Bu cinsin ana renkleri sarı, siyah, brindle, kırmızı ve mavi veya fare (grimsi) rengidir. Bunlardan herhangi biri ayrıca beyaz noktalar ve beyaz yaka içerebilir. Cinsin yoğun bir çift katı vardır, dış kaplama dokunuşta daha pürüzlüyken, astar ince kalır ve daha yünlü hissettirir. Paltoları, çalıların arasında yürüyüş yapmak için çok uygundur. Bakımı oldukça kolaydır. Amerikan Leopar Tazıları doğal av köpekleridir ve her türlü koşulda iyi performans gösterebilirler. Oldukça sert bir cins oldukları için aşırı sıcak veya aşırı soğuk havayla başa çıkabilirler.

 • Çocuklar ve Diğer Evcil Hayvanlar

  Amerikan Leopar Tazısı, her yaştan çocukla harika bir uyum sağlayan, nazik ve kolay sosyal bir cinstir. Bununla birlikte, daha küçük çocukların nazikçe oynayabildiğinden emin olmalısınız. American Leopard Hound, orta ila büyük bir köpeğe nasıl düzgün bir şekilde yaklaşacağını ve oynayacağını erken öğrenen çocuklar için harika bir arkadaştır. İyi eğitimli bir köpekle bile oyun zamanını daima denetleyin. Diğer evcil hayvanlar söz konusu olduğunda, Amerikan Leopar Tazısı diğer hayvanlarla yavaş ve sakin bir şekilde tanıştırılırsa harika geçinir ve erken sosyalleşme bunun sorunsuz ilerlemesine yardımcı olacaktır. Diğer evcil hayvanlara erken alışmaları en iyisidir. Gerçekten her şey eğitim, sosyalleşme ve çekiliş şansına bağlı. Cinsin yüksek av sürüşü nedeniyle, daha küçük hayvanlara karşı ekstra dikkatli olmanız gerekecek. Erken eğitim ve uygun tanıtımlar önemlidir.

 • Kurtarma Grupları

  American Leopard Hound biraz nadir bir cins olduğu için, türe özel bir kurtarma bulmak zor olabilir. Ancak, her zaman yerel barınağınıza danışabilir ve her tür köpeğe hitap eden bir kurtarmayı denemek isteyebilirsiniz. Aşağıdakilere bir göz atabilirsiniz:

  • Wright-Yol Kurtarma
  • Aramızdaki Melekler Pet Kurtarma

  DogTime’ı da deneyebilirsiniz evlat edinme sayfası Bu, evlat edinilebilir köpekleri cins ve posta koduna göre aramanıza izin verir!

American Leopard Hound Kedisi Özellikleri Bakımı Yavruları Fiyatları