seo ankara
arapça kursu ankara
almanca kursu ankara
rusça kursu ankara
ankara diş kliniği
kedi cinsleri
Mütercim Tercüme Bürosu

American Pugabull Köpek Özellikleri Bakımı Yavruları Fiyatları

American Pugabull Köpek Özellikleri Bakımı Yavruları Fiyatları ile ilgili olan bu içeriğimizde sizlere popüler köpeklerden olan American Pugabull Köpek cinsi hakkında aradığınız tüm bilgileri derledik.

American Pugabull Köpek Özellikleri Bakımı Yavruları Fiyatları

Amerikan Pugabull, karışık cins bir köpektir – American Bull Dog ve Pug köpek ırkları arasında bir melez. Orta boy, uyanık ve sadık olan bu yavrular, her iki ebeveyninden de en iyi niteliklerin bazılarını miras aldılar. Amerikan Pugabull’larına Boğa Pugları da denir. Tasarımcı bir cins olarak talihsiz durumlarına rağmen, bu karışık cins köpekleri barınaklarda ve kurtarıcılarda bulabilirsiniz, bu yüzden evlat edinmeyi unutmayın! Alışveriş yapmayın! Bu sevimli yavrular büyük ailelere çok iyi uyum sağlar ve aynı zamanda aktif şehir sakinleri için harika apartman köpekleri yaparlar. Sadık ve oyuncu olmalarına rağmen çok koruyucudurlar – eğer bir aile üyesiyseniz, bu yavru sizi korumakta tereddüt etmeyecektir. . Kapınıza yaklaşan şüpheli karakterlere karşı uyaracaklar. Ayrıca sizi şüpheli olmayan karakterlere karşı uyaracaklar. Onları insanlarla ve hayvanlarla erken sosyalleştirin. Okumaya devam edin ve Amerikan Pugabull’un sizin için doğru köpek olup olmadığını öğrenin! Tüm Amerikan Pugabull gerçekleri ve karışık köpek ırkı özellikleri için aşağıya bakın!

Amerikan Pugabull Karışık Köpek Irk Resmi

(Resim Kredisi: All Breed Canine Rescue’nun izniyle yayınlanmıştır)

 • Öne Çıkanlar

  • Amerikan Pugabull’ları karışık cins köpeklerdir. American Bulldog veya Pug ebeveynleri gibi safkan değiller.
  • Pugabull’ların ana renkleri ten rengi, krem, kahverengi, siyah, kırmızı ve beyazdır ve nadiren katıdır. Genellikle iki veya daha fazla rengin karışımıdır.
  • Bu cins hipoalerjenik değildir, ancak kısa paltoları, bakımlarının kolay olduğu anlamına gelir. Haftada iki ila üç kez iyi bir fırçalama yeterli olacaktır.
  • Daha kısa tüylere sahip olma eğiliminde olduklarından, Amerikan Pugabull’ları özellikle aşırı hava koşulları için uygun değildir. Muhtemelen kışın bir paltoya ihtiyacınız olacak ve yaz aylarında köpek güneş kremi uygulamanız gerekebilir.
  • Düzgün eğitildikleri sürece, Pugabull’lar çocuklarla harikadır ve ailenin tüm üyelerine çok sadıktır.
  • Amerikan Pugabull’ları erken eğitimle en iyisini yapar. Güçlü bir lidere ihtiyaçları vardır ve sizi test etmek isteyebilirler, ancak sabırlı, tutarlı bir sahip için sadakatleri ve memnun etme istekleri, eğitimin biraz daha sorunsuz ilerlemesine yardımcı olacaktır.
  • Pugabull’lar kilo almaya eğilimlidir ve yüksek enerji seviyelerine sahiptirler. Arada aktif oyun seansları ile köpeğinizin günde birkaç kısa yürüyüş yaptığından emin olun.
  • Pugabull’lar sosyalleştikleri ve eğitildikleri sürece, genellikle diğer köpeklerle ve evcil hayvanlarla gayet iyi geçinirler.
 • Tarih

  Amerikan Pugabull köpek ırkı, yıllar boyunca doğal olarak var olmuş olabilir, ancak tasarımcı yetiştiriciler, 1990’ların sonlarında Kuzey Amerika’da Amerikan Bulldogları ve Pugları kasıtlı olarak karıştırmaya başladılar. Yetiştiriciler, mükemmel bir arkadaş köpeği yaratmak için iki ebeveyn ırkını karıştırmak istediler. Karıştırma ırkları, saf ekmek köpeklerinin akrabalı yetiştirilmesinden kaynaklanan bazı sorunların önlenmesine de yardımcı olabilir. Karışık cins yavrulara olan talep arttıkça Amerikan Pugabulllarını yaratmaya devam ettiler. Amerikan Pugabull ırkı bir tasarımcı ırk olarak başlamış olsa da, bazıları barınaklarda veya kurtarma gruplarının bakımında sona erdi. Bunun sizin için cins olduğuna karar verirseniz, evlat edinmeyi düşünün. Yerel barınaklarınızı kontrol edin, Pugabull kurtarmalarına bakın ya da türe özgü Amerikan Bulldog ve Pug kurtarma ekipleriyle görüşün, çünkü bunlar genellikle karışık cins bir yavruyu yeniden eve getirmeye yardımcı olur. Amerikan Pugabull daha az yaygındır ve nadir, daha yeni bir karışık cins olarak kabul edilir. . Amerika Köpek Sicili (DRA) ve Amerikan Canine Hybrid Club (ACHC) tarafından tanınırlar.

 • Boy

  Pugabull nispeten yeni bir cins olduğu için, boyut söz konusu olduğunda çok az standart vardır. Bununla birlikte, Amerikan Bulldog ve Pug ebeveynleri arasında bir karışım olarak, Pugabull’ların orta büyüklükte olmasını bekleyebilirsiniz. Çoğunun ağırlığı 25 ila 70 pound arasında ve omuzda on iki ila 20 inç arasında bir yükseklik aralığındadır. Ancak, çoğu daha küçük veya daha büyük olabilir.

 • Kişilik

  Birçok Amerikan Pugabull sever, bu köpeklerin kişiliklerini eğlenceli ve koruyucu olarak tanımlar. Ortalama kucak köpeğinizin büyüklüğünde olmalarına rağmen, orta ila yüksek enerji seviyeleri, çok fazla oyun süresi isteyecekleri anlamına gelir. Ayrıca gün boyunca size eşlik etmekten keyif alacaklardır. Bazı Pugabull’ların av sürüşü olabilir. Onları erken sosyalleştirin ve diğer köpeklerle iyi geçinirler. Zihinsel ve fiziksel uyarılmayla gelişirler ve ilgiyi severler. Herhangi bir şüpheli karakter kapınıza yaklaşırsa uyarırlar, ancak aşırı derecede havlayabilirler ve bu eğitimle en aza indirilebilir. Bu yavrular ideal bir bekçi köpeği olurlar. Amerikan Pugabull’ları erken eğitimle en iyisini yapar. Güçlü bir lidere ihtiyaçları vardır ve sizi test etmek isteyebilirler, ancak sabırlı, tutarlı bir sahip için sadakatleri ve memnun etme istekleri, eğitimin biraz daha sorunsuz ilerlemesine yardımcı olacaktır. Uygun eğitim olmadan küçük köpek sendromu geliştirebilirler. Patronun siz olduğunuzu bildiklerinden emin olun. Ayrıca, evin her üyesine karşı arkadaş canlısı ve sevecen olmalarına rağmen, en çok ana bakıcılarına bağlanma eğilimindedirler. Onlara çok fazla sevgi ve ilgi gösterdiğinizden emin olun, ailenin koruyucusu olarak ağırlıklarını çekeceklerdir.

 • Sağlık

  Amerikan Pugabull ırkı, Amerikan Bulldog ve Pug’ın da karşılaştığı aynı koşullardan bazılarına yatkındır. Çoğu genel olarak sağlıklı olsa da, bazıları birkaç sağlık sorununa yatkın olabilir, bu nedenle iyi bakım ve düzenli veteriner kontrollerini sürdürmek önemlidir. Amerikan Pugabull’larının muzdarip olduğu daha yaygın sağlık sorunlarından bazıları şunlardır:

  • Solunum sorunları
  • katarakt
  • Ortak sorunlar
  • demodektik uyuz
  • kalça displazisi
  • Pug köpek ensefaliti
 • Bakım

  Tüm köpeklerde olduğu gibi, herhangi bir sağlık sorununu erkenden tespit etmek için American Pugabull’unuzun düzenli veteriner kontrollerine devam etmelisiniz. Veterineriniz, köpeğinizi sağlıklı tutacak bir bakım rutini geliştirmenize yardımcı olabilir. Pugabull’lar kilo almaya eğilimlidir ve yüksek enerji seviyelerine sahiptirler. Arada aktif oyun seansları ile köpeğinizin günde birkaç kısa yürüyüş yaptığından emin olun. Bununla birlikte, Amerikan Bulldog ebeveynliği hüküm sürerse, bu yavru daha sıkı bir egzersiz rutini gerektirebilir. Kulaklarını günlük olarak enkaz ve zararlılara karşı kontrol edin ve veterinerinizin önerdiği şekilde temizleyin. Köpeğinizin tırnaklarını çok uzamadan kesin – genellikle ayda bir veya iki kez. Zemine karşı tıklamamalıdırlar. Bakım setiniz bu konuda size yardımcı olabilir. Pugabull’unuzun bakımı söz konusu olduğunda asıl endişeniz onların ağız sağlığını korumak olacaktır. Pug gibi küçük ırklar diş sorunlarına eğilimli olduğundan, dişlerini her gün fırçalamalısınız. Veterineriniz, köpeğinizin dişlerini nasıl düzgün bir şekilde fırçalayacağınız konusunda size talimat verebilir.

 • besleme

  Orta ila yüksek enerjiye sahip orta boy bir köpek için ideal bir Pugabull diyeti formüle edilmelidir. Aşırı beslenirlerse kilo almaya meyillidirler, bu nedenle düzenli bir beslenme programına bağlı kalmalı ve gün içinde yiyecekleri dışarıda bırakmamalısınız. Tüm köpeklerde olduğu gibi, Pugabulls’un beslenme ihtiyaçları yavruluktan yetişkinliğe değişecek ve son yıllarına kadar değişmeye devam edecektir. Köpekler arasında ağırlık, enerji ve sağlık dahil olmak üzere çok fazla çeşitlilik olduğundan, belirli bir tavsiyede bulunmak için veterinerinizden Pugabull’un diyetiyle ilgili tavsiyeler istemelisiniz.

 • Ceket Rengi Ve Bakımı

  Pugabull paltoları genellikle Amerikan Bulldog ve Pug ebeveynlerinin paltolarının ve renklerinin bir karışımıdır. Pugabull’ların ana renkleri ten rengi, krem, kahverengi, siyah, kırmızı ve beyazdır ve nadiren katıdır. Genellikle iki veya daha fazla rengin bir karışımıdır. Bu cins hipoalerjenik değildir, ancak kısa paltoları bakımının kolay olduğu anlamına gelir. Haftada iki ila üç kez iyi bir fırçalama yeterli olacaktır. Onları ayda bir veya gerektiği kadar hafif bir şampuanla yıkayın. Tüyleri daha kısa olduğundan, Amerikan Pugabull’ları özellikle aşırı hava koşulları için uygun değildir. Muhtemelen kışın köpeğiniz için bir paltoya ihtiyacınız olacak ve yaz aylarında daha az kürk kaplamanın olduğu kulaklara, buruna ve hassas bölgelere köpek güneş kremi sürmeniz gerekebilir.

 • Çocuklar ve Diğer Evcil Hayvanlar

  Çoğu ırkta olduğu gibi, Amerikan Pugabull’ları için sosyalleşme eğitimi erken başlamalıdır. Düzgün bir şekilde eğitildikleri sürece, Pugabull’lar çocuklarla harikadır ve ailenin tüm üyelerine çok sadıktır. Ayrıca çocukları, kazalardan kaçınmak için hayvanlara nasıl düzgün davranacakları ve tedavi edecekleri konusunda eğitmek önemlidir. Uygun şekilde eğitilmiş köpeklerde bile, her şeyin kontrolden çıkmadığından emin olmak için çocuklarla oynarken onları her zaman denetlemelisiniz. Aynı şey diğer evcil hayvanlarla olan etkileşimler için de söylenebilir. Pugabull’lar sosyalleştikleri ve eğitildikleri sürece, genellikle diğer köpeklerle ve evcil hayvanlarla gayet iyi geçinirler. Oyun, özellikle daha büyük bir köpekle oynarken kolayca incinebilecek küçük köpeklerle denetlenmelidir. Genel olarak, bu cins arkadaş canlısıdır, ancak sert oynamaya çok hevesli olduklarında veya kendi güçlerini bilmediklerinde yaralanmalar meydana gelebilir. Ebeveynleri, Amerikan Bull Dog ve Pug köpek ırkları hakkında her şeyi okuyarak bu cins hakkında daha fazla bilgi edinin.

 • Kurtarma Grupları

  Karışık bir cins oldukları için Amerikan Pugabull’ları için türe özel bir kurtarma bulmak zor olabilir. Bununla birlikte, genellikle karışımları da önemsedikleri için American Bulldog veya Pug cinsine özgü kurtarmaları denemek isteyebilirsiniz. İşte deneyebileceğiniz bazı kurtarma yöntemleri:

  • Amerikan Bulldog Kurtarma
  • Kentuckiana Pug Kurtarma

  Ayrıca DogTime’ın evlat edinilebilir köpekleri cins ve posta koduna göre aramanıza izin veren evlat edinme sayfasını da deneyebilirsiniz!

American Pugabull Kedisi Özellikleri Bakımı Yavruları Fiyatları