seo ankara
arapça kursu ankara
almanca kursu ankara
rusça kursu ankara
ankara diş kliniği
kedi cinsleri
Mütercim Tercüme Bürosu

American Staffordshire Terrier Köpek Özellikleri Bakımı Yavruları Fiyatları

American Staffordshire Terrier Köpek Özellikleri Bakımı Yavruları Fiyatları ile ilgili olan bu içeriğimizde sizlere popüler köpeklerden olan American Staffordshire Terrier Köpek cinsi hakkında aradığınız tüm bilgileri derledik.

American Staffordshire Terrier Köpek Özellikleri Bakımı Yavruları Fiyatları

Amerikan Staffordshire Terrier, büyüklüğüne göre güçlü olduğu bilinen kaslı bir cinstir; bununla birlikte, insan aile üyelerine karşı da sevgi dolu ve şefkatlidirler. Amerikan Staffordshire Teriyerleri, ister koşuya çıkmışlar, ister bahçede oynuyorlar ya da kanepede sarılıyorlar, önemsedikleri insanlarla birlikte olmaktan başka bir şeyden zevk almazlar. Zekidirler ve memnun etmeye heveslidirler, bu da onları son derece eğitilebilir kılar; bununla birlikte, bu zeka, zihinsel uyarıma ihtiyaç duydukları anlamına gelir. Eğer anlamazlarsa, o güçlü çenelerini kullanmak ve can sıkıntısından her şeyi çiğnemek için kullanırlar. Amerikan Staffordshire Teriyerleri, uygun şekilde eğitilmedikleri takdirde, güçlerini köpek gezdiricilerini gitmek istedikleri her yere kolaylıkla çekmek için kullanabilirler. Bu, aşırı sert olmadan sınırlar koyacak güçlü, kendine güvenen bir eğitmene ihtiyaçları olduğu anlamına gelir. Sosyalleşme, diğer hayvanlar söz konusu olduğunda, cinsin doğal soğuk eğilimlerinin üstesinden gelmesine yardımcı olmak için de önemlidir. Bu cins bir iş yapmayı sever ve atletik yarışmalarda, polis işlerinde ve itaat eğitiminde başarılıdırlar. Uygun bir eğitimle, Amerikan Staffordshire Teriyeri sadık bir kucak böceği ve aile refakatçisi olduğu kadar yetkin bir çalışan köpek olabilir. Köpek ırkı özelliklerinin tam listesi ve Amerikan Staffordshire Teriyerleri hakkında gerçekler için aşağıya bakın!

Amerikan Staffordshire Terrier Köpek Irk Resimleri

Amerikan Staffordshire Terrier Irk Bilgileri ve Resimleri – DogtimeInitiate Gallery

 • Amerikan Staffordshire Terrier, insan aile üyeleriyle vakit geçirmeyi seven, sevgi dolu, sadık, oyuncu bir köpektir. Boyutlarına göre oldukça kaslıdırlar, bu da uygun şekilde eğitilmezlerse yürüyüşlerde onları bir avuç dolusu yapabilir. Ayrıca can sıkıntısından çiğnemek için kullanacakları güçlü çeneleri vardır. Fiziksel ve zihinsel olarak yeterince uyarılmamış bir Amerikan Staffordshire Terrier tarafından birçok mobilya yok edildi. Bununla birlikte, türün fiziksel taleplerini sert cezalar olmadan karşılayabilen kendine güvenen, sağlam bir eğitmen, burun çalışması, çeviklik egzersizleri ve atletik yarışmalar ile rahat, sakin, itaatkar bir köpekle ödüllendirilecek ve aynı zamanda sadece rahatça uyuyacak. kanepe. Bekçi köpeği olarak kullanılsalar da, insanlara olan doğal sevgileri, Amerikan Staffordshire Terrier’in koruma yeteneğini her şeyden çok sindirmeye dayalı kılar. Kas yapıları ve saldırgan köpekler olarak ünleri, davetsiz misafirlere karşı caydırıcılık görevi görür, ancak bu itibar çoğunlukla hak edilmez. Amerikan Staffordshire Teriyeri, Amerikan Pit Bull Teriyeri ile pek çok ortak noktaya sahiptir. Her ikisi de yasadışı köpek dövüşü halkalarında kullanıldı, bu da onları yasaklayan Irk Özel Mevzuatının hedefleri haline getirdi. Ancak Amerikan Staffordshire Teriyerleri, onlara uygun eğitim ve sosyalleşme sağlayan sevgiyle bir evde büyüdüklerinde, çok sadık ve itaatkar olan uysal, sevecen hayvanlardır.

 • Öne Çıkanlar

  • Amerikan Staffordshire Teriyerleri, 50 yıldan uzun süredir ayrı olarak yetiştirilmelerine rağmen, Amerikan Pit Bull Teriyerleri ile çok ortak noktaya sahiptir.
  • Bir “Pit Bull” cinsi olarak kabul edilirler ve Cins Özel Mevzuatı tarafından hedeflenirler. Bazı sigorta şirketleri bu cinse sahip haneleri kapsamaz. Kabul etmeden önce yerel yasalarınızı ve sigorta poliçenizi kontrol edin.
  • Amerikan Staffordshire Teriyerleri, boğa güreşi ve ayı avı gibi barbar sporlarda kullanıldı ve bu güne kadar hala yasadışı köpek dövüş halkalarında kullanılmaktadır. Bu, saldırgan köpekler olarak hak edilmemiş itibarlarına katkıda bulunur.
  • Cins, boyutuna göre çok güçlüdür ve uygun şekilde eğitilmediğinde tasmaları çeker.
  • Güçlü, yüksek çitli bir avluya sahip olmayı tercih ederler, böylece etrafta koşabilir ve enerji tüketebilirler.
  • Amerikan Staffordshire Terrier’in kısa, pürüzsüz kürkünün bakımı oldukça kolaydır ve cins, “köpek kokusu”na sahip olmama eğilimindedir, bu da banyonun yalnızca gerektiği kadar gerekli olduğu anlamına gelir.
  • Amerikan Staffordshire Teriyerleri, sırf gözdağı vererek iyi birer bekçi olabilseler de, genellikle insanlara karşı çok arkadaş canlısıdırlar.
 • Tarih

  Modern Amerikan Staffordshire Terrier’in ataları İngiltere’den geliyor ve Bulldoglar ile Terrier ırkları arasında bir karışımdı. Karışık mirasları onlara Bull-And-Terrier Dog, Pit Bull Terrier ve Half and Half dahil olmak üzere birçok isim kazandırdı. Sonunda Staffordshire Bull Teriyer olarak bilinmeye başladılar. Bu köpekler, kasaplar tarafından boğaları yönetmek, avcılar yaban domuzlarını devirmek ve çiftçiler çiftlik işlerine yardım etmek ve insanlara karşı çok sevecen oldukları için çıngıraklı ve aile refakatçisi olarak kullanılıyordu. Daha sonra azimleri, cesaretleri ve kaslı yapıları nedeniyle boğa güreşi ve ayı yemi gibi barbar sporlarda kullanıldılar. Bu kan sporları sonunda yasadışı ilan edildiğinde, ne yazık ki bu güne kadar yasadışı olaylarda devam eden köpek dövüş halkalarında kullanıldılar. Saldırgan bir cins olarak itibarlarını taşımalarının nedeni, insanlar tarafından yanlış kullanımlarıdır. 1850 civarında, bu köpeklerin çoğu Amerika’ya gitti. Amerikan Pit Bull Teriyerleri, Pit Bull Teriyerleri, Amerikan Bull Teriyerleri ve Yankee Teriyerleri olarak tanınmaya başladılar. 20. yüzyılın başlarında, United Kennel Club (UKC) tarafından Amerikan Pit Bull Teriyerleri olarak tanındılar. Amerikan Kulübesi Kulübü (AKC), cinsi 1936’da Staffordshire Terrier olarak tanıdı. 1976’da AKC, Amerikalıların orijinal Staffordshire Bull Terrier’den daha büyük bir köpek yetiştirdiği için adını Amerikan Staffordshire Terrier olarak değiştirdi ve bu iki cinsin olması gerekiyordu. birbirinden daha net bir şekilde ayrılır. Ancak bazı yetiştiriciler, UKC’den American Pit Bull Terrier adını tercih ettiler ve tuttular. Bugün, Amerikan Staffordshire Teriyeri ve Amerikan Pit Bull Teriyeri, 50 yıldan uzun bir süredir ayrı olarak yetiştirilmelerine rağmen hala çok ortak noktalara sahiptir. Amerikan Staffordshire Teriyerleri, Amerikan Pit Bull Teriyerlerinden biraz daha büyük olma eğiliminde olsa da, ırklar arasında çok az fark vardır ve daha uysal kişilikleri vardır. Amerikan Staffordshire Teriyerleri artık bekçi köpeği olarak kullanılıyor, polis işlerine yardım ediyor ve aile hayvanları olmanın yanı sıra ağırlık çekme ve çeviklik yarışmalarında rekabet ediyor. Hâlâ saldırgan köpekler olarak kötü bir üne sahipler ve genellikle onları yasaklayan Irk Özel Mevzuatına (BSL) dahil ediliyorlar ve bazı sigorta şirketleri onlara sahip olan haneleri kapsamayı reddediyor. Bir Amerikan Staffordshire Teriyeri evlat edinmeye karar vermeden önce yerel yasalarınızı ve sigorta poliçenizi kontrol edin ve BSL ile aynı fikirde değilseniz yasa koyucularınızla iletişime geçin.

 • Boy

  Erkek Amerikan Staffordshire Teriyerleri ortalama 17 ila 19 inç yüksekliğindeyken, dişiler ortalama 16 ila 18 inç yüksekliğinde biraz daha küçük olma eğilimindedir. Bir Amerikan Staffordshire Teriyeri için ortalama ağırlık 40 ila 60 pound arasındadır, ancak bazıları daha fazla veya daha az olabilir.

 • Kişilik

  Amerikan Staffordshire Terrier, insanların etrafında olmayı seven bir aile köpeği olarak kutlanır. Amerikan Staffordshire Teriyerleri, ister yoğun bir oyun seansı sırasında, ister uzun bir yürüyüş sırasında ya da sadece kanepede kucaklaşırken olsun, aileleriyle vakit geçirdiklerinden daha mutlu olamazlar. Aslında, bekçi köpekleri olarak bir üne sahip olmalarına rağmen, yabancıları çok fazla yalama ve şefkatle karşılamaları muhtemeldir. Davetsiz misafirleri korkutan ve onları uzak tutan şey çoğunlukla kaslı yapıları ve agresif “Pit Bulls” olarak hak edilmemiş itibarlarıdır. Bununla birlikte, birçok Amerikan Staffordshire Terrier sahibi, bu cins köpeklerin büyük karakter yargıçları olduğunu ve insanların niyetini bildiğini ve bu nedenle mükemmel bekçi köpekleri yapabileceklerini iddia ediyor. Amerikan Staffordshire Teriyerleri, sıkıldıklarında çekecek, çiğneyecek, kazacak ve havlayacak yoğun köpeklerdir. Güçlü, atletik köpekler olarak yürümeleri zor olabilir ve izin verilirse gittikleri her yere yürüteçlerini çekerler. Onları bir tasma ile idare edebilecek, sınırlar koyabilecek ve onlara uygun zihinsel ve fiziksel uyarım sağlayabilecek kendine güvenen, iddialı bir eğitmene ihtiyaçları var. Ayrıca insanlarla ve diğer hayvanlarla erken sosyalleşmeyi gerektirirler. Cins, insanlara doğal olarak dost olsa da, sosyalleşmediklerinde diğer köpeklerle çatışabilirler. Amerikan Staffordshire Teriyerleri zekidir, memnun etmeye isteklidir ve genellikle eğitime iyi gelir. İster koşu arkadaşı olarak hareket etmek, ister burun çalışması yapmak, çeviklik kursları yürütmek, isterse diğer köpek sporlarında performans göstermek olsun, yapacak bir işe sahip olmaktan zevk alırlar. Amerikan Staffordshire Terrier’in fiziksel taleplerini karşılayabilen ve onları meşgul ve kontrol altında tutabilen bir eğitmen, yaşam boyu sadık, sevecen ve itaatkar bir arkadaşa sahip olacaktır.

 • Sağlık

  Amerikan Staffordshire Terrier, genel olarak sağlıklı bir türdür, ancak dikkatli olmanız gereken birkaç sağlık sorununa yatkındırlar. Cins, cilt alerjilerine, idrar yolu enfeksiyonlarına ve otoimmün hastalıklara eğilimlidir. Ayrıca yaşamın ilerleyen dönemlerinde osteoartrit veya spondiloz gelişebilir. Amerikan Staffordshire Teriyerlerinin geliştirebileceği diğer sağlık sorunları arasında kalça displazisi, dirsek displazisi, hipotiroidizm, demodektik uyuz, serebellar ataksi, kalp hastalığı ve lüks patella bulunur.

 • Bakım

  Amerikan Staffordshire Teriyerlerinin ağız kokusu aldığı bilinmektedir, bu nedenle ağız kokusu mikroplarının büyümesini önlemek için dişleri en az haftada bir, tercihen daha sık fırçalanmalıdır. Amerikan Staffordshire Teriyerleri pençelerine dokunulmasını sevmeme eğiliminde olduklarından, tırnakları gerektiği gibi kesilmelidir. Dokunma ve bakım konusunda rahat olmaları için onları erken eğitmek yardımcı olacaktır. Kulakları, kulak enfeksiyonu veya haşere istilasını önlemek için haftada bir kulak kiri oluşumu ve birikinti açısından kontrol edilmeli ve gerektiğinde temizlenmelidir. Düzenli veteriner kontrollerini takip edin ve evde ek bakım için veterinerinizin tavsiyelerine uyun.

 • besleme

  Amerikan Staffordshire Teriyerleri, orta derecede enerji seviyelerine sahip orta ila büyük boy bir köpek için formüle edilmiş bir diyet verilmelidir. Amerikan Staffordshire Teriyerinizi neyle besleyeceğiniz ve hangi büyüklükte porsiyonlara ihtiyaç duydukları konusunda tavsiye almak için veterinerinize veya profesyonel beslenme uzmanınıza danışmalısınız. İhtiyaçları yaşla birlikte değişecektir, bu nedenle köpeklik döneminden yetişkinliğe ve yaşlılığa kadar ayarlamaları önerilen şekilde yaptığınızdan emin olun.

 • Ceket Rengi Ve Bakımı

  Amerikan Staffordshire Terrier’in kısa, pürüzsüz kürkü mavi, açık kahverengi, beyaz, siyah ve kırmızı dahil olmak üzere çeşitli renklerde olabilir. Beyaz ve diğer renklerin bir karışımını veya beyaz ve brindle karışımını içerebilirler. Kaplamanın yüzde 80’inden fazlasının beyaz olması AKC tarafından bir hata olarak kabul edilir. Amerikan Staffordshire Terrier’in sert, parlak tüyleri, mevsimler değiştikçe yılda iki kez yoğun bir şekilde dökülür ve yılın geri kalanında minimum düzeyde dökülür. En az haftada bir fırçalanmalıdır, bu da dökülen kürkün bir kısmını yakalamaya ve paltoyu parlak tutmaya yardımcı olur. Banyo sadece gerektiğinde gereklidir ve köpekler kirlenmedikçe yılda birkaç defadan fazla olmamalıdır. Genel olarak, bu cins çok fazla “köpek kokusu”na sahip değildir ve bir süre banyo yapmadan gidebilir. Genel olarak, Amerikan Staffordshire Teriyerlerinin bakım ihtiyaçları oldukça düşüktür.

 • Çocuklar ve Diğer Evcil Hayvanlar

  Amerikan Staffordshire Teriyerleri, çocuklarla bile aile köpeklerini sevmeleriyle bilinir. Bununla birlikte, altı yaşından büyük çocukları olan evlere en uygun olduklarını söyledi. Bu cins çok kaslıdır ve sert oynayabilir, bu da yaralanmalara neden olabilir. Küçük çocuklar dürtmeyi ve dürtmeyi severler, bu nedenle onları hayvanlara nasıl davranacakları konusunda eğitmek özellikle önemlidir. Herhangi bir cinsten uygun şekilde eğitilmiş köpeklerde bile, çocuklarla oyun süresi her zaman denetlenmelidir. Amerikan Staffordshire Teriyerleri genellikle diğer köpeklere düşkün değildir. Başlangıçta savaşmak için yetiştirilmişlerdi ve birçok yetiştirici yıllar içinde bu eğilimleri ortadan kaldırmak için çalışsa da, cins hala soğuk olabilir. Diğer köpeklerle halka açık yerlerde tanışmak, her bir köpek için bir vur-kaç durumu olabilir. Ek olarak, Amerikan Staffordshire Teriyerleri, kediler gibi diğer evcil hayvanları av olarak görebilir. Erken sosyalleşme ve diğer hayvanlarla büyümek, Amerikan Staffordshire Terrier’in diğer evcil hayvanlarla iyi geçinmeme eğilimlerini azaltabilir, ancak en çok bir evcil hayvan hanesine uygun olabilirler.

 • Kurtarma Grupları

  Bir Amerikan Staffordshire Terrier ile ilgileniyorsanız, yakınınızdaki Pit Bull ırklarında uzmanlaşmış kurtarmalara göz atmalısınız. Böyle bir organizasyon, Amerikan Staffordshire Terrier de dahil olmak üzere Pit Bull ırkları için ev bulmaya odaklanan kar amacı gütmeyen bir organizasyon olan Save-A-Bull Rescue’dur. Ayrıca yakınınızdaki yerel barınakları kontrol edebilir veya evlat edinilebilir köpekler için cins ve posta koduna göre arama yapmanızı sağlayan evlat edinme sayfamıza göz atabilirsiniz.

American Staffordshire Terrier Kedisi Özellikleri Bakımı Yavruları Fiyatları