seo ankara
arapça kursu ankara
almanca kursu ankara
rusça kursu ankara
ankara diş kliniği
kedi cinsleri
Mütercim Tercüme Bürosu

Appenzeller Sennenhunde Köpek Özellikleri Bakımı Yavruları Fiyatları

Appenzeller Sennenhunde Köpek Özellikleri Bakımı Yavruları Fiyatları ile ilgili olan bu içeriğimizde sizlere popüler köpeklerden olan Appenzeller Sennenhunde Köpek cinsi hakkında aradığınız tüm bilgileri derledik.

Appenzeller Sennenhunde Köpek Özellikleri Bakımı Yavruları Fiyatları

Appenzeller Sennenhunde, yerli İsviçre’de çiftlik hayvanlarını gütmek, çiftliği korumak ve arabaları çekmekle meşgul olan, çok yönlü bir çiftlik köpeği ırkı olarak ortaya çıktı. Günümüzün Appenzeller’ları hala değerli çalışan köpekler için gereken enerjiye, zekaya ve özgüvene sahipler – ama onlar az bakım gerektiren herhangi bir şeydir. Bunlar safkan köpekler olsa da, onları barınaklarda veya kurtarma gruplarında bulabilirsiniz. Sahiplenmeyi unutmayın! Eve bir köpek getirmek istiyorsanız alışveriş yapmayın. Bu cins köpeklerin çok fazla egzersize, eğitime ve yapacak bir işe ihtiyacı vardır. Apartman sakinleri dikkat! Bu köpeklerin koşmak ve oynamak için alana ihtiyacı var. Ancak bu köpeklerin ihtiyaç duyduğu zihinsel ve fiziksel uyarıyı sağlayabilen aileler, sevecen ve sadık bir arkadaşla ödüllendirilecektir. Çocuklara bile bayılacaklar; Bununla birlikte, uygun eğitim olmadan bazı hayvancılık alışkanlıklarına düşebilirler. Köpeğinize erkenden sosyalleşin ve öğretin ve sevgi dolu, tüylü bir aile üyeniz olacak! Tam köpek ırkı özellikleri ve Appenzeller Sennenhundes hakkında gerçekler için aşağıya bakın!

Appenzeller Sennenhunde Köpek Irk Resimleri

Appenzeller Sennenhunde Köpek Irk Bilgileri, Resimleri, Özellikleri ve Gerçekleri – DogTimeInitiate Gallery

  • Appenzeller Dağ Köpeği olarak da bilinen bu, dört eski İsviçre dağ köpeği ırkının en nadide olanıdır. İsviçre’nin Appenzell bölgesinde çok yönlü bir çiftlik köpeği olarak başladı – çiftlik hayvanları gütmek, arabaları çekmek ve çiftliği korumak – Bugün Appenzeller, akıllı, neşeli, kendine güvenen, çok yönlü bir çalışan ve aile köpeği olarak biliniyor. , güvenilir ve korkusuz. Yabancılara karşı hafif temkinli olması ve havlama eğilimi onu iyi bir bekçi köpeği yapıyor, ancak aşırı şüphelenmemesi için erken sosyalleşmeye ihtiyacı var. Ve havlaması nedeniyle, komşularınız varsa en iyi köpek değildir. O çocukların çok iyi bir arkadaşıdır, ama sanki sürülecek hayvanlarmış gibi topuklarını ısırabilir; daha genç Appenzellers, yanlışlıkla küçük çocukları devirecek kadar büyük ve coşkuludur. Güçlü bir iş ahlakına ve çok fazla enerjiye sahip olduğundan, bu cins hareketsiz bir yaşam tarzına uygun değildir. Ona eğitim ve yapabileceği bir iş veya köpek sporu sağlayın, yoksa mutsuz bir kampçı olur. Çok fazla egzersize ve uyarılmaya ihtiyaç duyan diğer ırklar gibi, bunu alamazsa sıkılabilir ve yıkıcı olabilir. Çeviklik, hayvancılık ve itaat denemelerinde üstündür. Evde, Appenzeller’inize bahçe malzemelerinizle bir araba çekmesini öğretin.

  • Boy

    Erkekler omuzda 20 ila 22 inç durur; dişiler, 19.5 ila 21 inç. Ağırlık yaklaşık 48 ila 55 pound arasında değişmektedir.

  • Ceket Rengi Ve Bakımı

    Appenzeller, kalın siyah, kahverengi veya gri bir astarı kaplayan, ten rengi ve beyaz işaretli siyah veya kahverengi kalın, parlak bir son kata sahiptir. Bronz lekeler simetriktir ve gözlerin üzerinde, yanaklarda, göğüste ve bacaklarda görülür. Beyaz işaretler arasında yüzde bir alev, çeneden göğse beyaz, dört ayağında beyaz ve beyaz bir kuyruk ucu bulunur. İyi durumda kalması için yalnızca düzenli fırçalamaya ihtiyaç duyan bakımı kolay bir ceketleri vardır, ancak Appenzellers dökmek.

Appenzeller Sennenhunde Kedisi Özellikleri Bakımı Yavruları Fiyatları