seo ankara
arapça kursu ankara
almanca kursu ankara
rusça kursu ankara
ankara diş kliniği
kedi cinsleri
Mütercim Tercüme Bürosu

Auggie Köpek Özellikleri Bakımı Yavruları Fiyatları

Auggie Köpek Özellikleri Bakımı Yavruları Fiyatları ile ilgili olan bu içeriğimizde sizlere popüler köpeklerden olan Auggie Köpek cinsi hakkında aradığınız tüm bilgileri derledik.

Auggie Köpek Özellikleri Bakımı Yavruları Fiyatları

Auggie, Avustralyalı Çoban ve Corgi ve tipik olarak Minyatür Avustralya Çoban ve Pembroke Welsh Corgi arasında bir melez olan karışık bir cins köpektir. Dost canlısı, enerjik ve oyuncu bu karışık cins çoban köpekleri, tüm aile için harika bir arkadaştır. Auggie bazen Augi, Auggi veya Augie olarak yazılır ve bazen de Aussie-Corgi olarak bilinirler. “Tasarımcı köpek” statüsüne rağmen, Auggies’i genel köpek barınaklarında veya kurtarmalarında bulabilirsiniz. Evlat edinmek! Alışveriş yapmayın! Bu sevecen, meraklı, cıvıl cıvıl yavrular, onlara hem ilgiyi hem de arzu ettikleri oyunu verebilecek bir aile ile en iyisini yapacaktır. Her yaştan insanla ve diğer evcil hayvanlarla çok iyi anlaşırlar, bu nedenle yeterince ilgi gördükleri sürece çoğu aileye ve hatta bekar sahiplere bile uyum sağlarlar. yüksek enerji seviyesi, bu nedenle arka bahçeli bir ev daha uygun olacaktır. Auggies’ler, en gerçek amaçları gütmek olsa da, aynı zamanda harika refakatçi köpeklerdir ve çevredeki herhangi bir tehlike veya değişiklik konusunda hızlı uyarı verirler. Auggies ile ilgili tüm karışık köpek ırkı özellikleri ve gerçekler için aşağıya bakın!

Auggie Karışık Köpek Irk Resimleri

Auggie Karışık Köpek Irk Resimleri, Özellikleri ve GerçekleriInitiate Gallery

 • Öne Çıkanlar

  • Auggies karışık cins köpeklerdir. Corgi veya Avustralyalı Çoban ebeveynleri gibi safkan değiller.
  • Auggies genellikle üç renklidir, ancak sadece iki rengi veya bir rengi de olabilir. Paltoları tipik olarak siyah, ten rengi, kahverengi ve beyazın bir kombinasyonudur.
  • Bu köpekler yılın çoğunda orta derecede tüy dökerler, ancak mevsimler kış ve yaz için değiştiğinde, yeni paltolarında büyürken oldukça fazla tüy dökerler.
 • Tarih

  Çoğu “tasarımcı köpeklerde” olduğu gibi, bu karışık ırkın kökeninin tam zamanlamasını belirlemek zordur, ancak çoğu 1800’lerde ortaya çıktıklarına inanır. Avustralyalı Çoban, 19. yüzyılın ortalarından itibaren nispeten yeni bir safkan, çiftçiler Avustralyalı çoban köpeklerini diğer çalışkan hayvanlarla birlikte yetiştirdiğinde. Öte yandan Corgi, Galler’de en az 11. yüzyıla kadar uzanan eski bir köpektir. Corgi’nin düşük boyu, sığırları gütmek amacıyla, sığırların topuklarını kıstırmak için idealdi ve şık çerçevesi, tekmelenmeden kaçmalarını sağladı. Hem Avustralya Çobanı hem de Corgi’deki çok güçlü hayvancılık içgüdüsü, her ikisinin de doğal bir kombinasyonunu sağlar. Auggie’de beceri ve fizik. Auggie bir “tasarımcı köpek” olarak kabul edilse de, onları hem normal barınaklarda hem de türe özgü (Avustralya Çoban veya Corgi) kurtarmalarında bulabilirsiniz. Unutmayın, evlat edindiğinizde iki hayat kurtarırsınız – eve götürdüğünüz ve yer açacağınız – kendi hayatınızı iyileştirmekten bahsetmiyorum bile.

 • Boy

  Auggies genellikle orta boy köpekler olarak kabul edilir. Bu, özellikle Avustralya Çobanının boyutuna göre değişebilir – standart veya minyatür. Ayrıca, bu ikinci nesil bir Auggie ise veya Corgi de özellikle küçükse, küçük bir köpek bile elde edebilirsiniz. Bununla birlikte, genel olarak orta boy bir köpeğe bakıyorsunuz. Bir Auggie’nin yüksekliği tipik olarak on ila 13 inç arasındadır ve ağırlığı genellikle 20 ila 30 pound arasındadır.

 • Kişilik

  Auggies, çok mutlu, arkadaş canlısı, enerjik, “Seni görmek için çok heyecanlıyım!” birçok insanın köpeklerle ortak olarak ilişkilendirdiği kişilik. Cesur ve oyuncudurlar, insanların ve diğer hayvanların etrafında olmayı severler. Yüksek zekaya sahip birçok köpekte olduğu gibi, ters taraf biraz inatçılık ve güçlü iradedir – kendi aklını bilmek. Bununla birlikte, oldukça eğitilebilirler, bu nedenle erken eğitim ve sosyalleşme, ailenizle en iyi nasıl çalışacaklarını öğrenmelerine yardımcı olmalıdır. Auggies her zaman ailelerinin yanında olmak ve tam olarak neyin peşinde olduklarını görmek isteyecektir – oldukça meraklıdırlar. . Sürü yöntemleri konusunda size “yardım etmek” isteyeceklerdir, bu yüzden bazı burun darbelerine ve diğer sevimli rehberliklere hazır olun. Ayrıca çok fazla havlayabilirler – yardımcı olma ve sizi uyarma yolları. Ama yine de, erken eğitimle bu engellenebilir. Auggies çok sevecen ve sadıktır. Arkadaş canlısıdırlar, ancak ilk başta yabancılara karşı biraz utangaç olabilirler.

 • Sağlık

  Hem Avustralya Çobanları hem de Corgis oldukça sağlıklı ırklardır, bu nedenle Auggie de genel olarak oldukça sağlıklıdır. Bununla birlikte, bu köpeklerin yatkın olabileceği bazı sağlık koşulları vardır; bu, optimal sağlığı korumak için yıllık veteriner kontrollerinin bu kadar önemli olmasının bir nedenidir. Auggies’in muzdarip olduğu daha yaygın sağlık sorunlarından bazıları şunlardır:

  • obezite
  • Epilepsi
  • Sağırlık
  • Körlük
  • Sırt problemleri (Corgi’nin uzun omurgası ve şişman gövdesi, aşırı yemekten kaynaklanan obezite eğilimi ile karıştırıldığında, omurga risklerinin kaynağıdır)
  • idrar taşları
  • eklem displazisi
  • İlaç duyarlılığı
  • Diğer göz problemleri
  • dejeneratif miyelopati
  • Von Willebrand Hastalığı
  • Progresif Retina Atrofisi (PRA)
 • Bakım

  Tüm köpeklerde olduğu gibi, herhangi bir sağlık sorununu erken tespit etmek için yıllık veteriner kontrollerini takip etmek önemlidir. Veterineriniz ayrıca Auggie’nizi en iyi durumda tutmak için bir bakım planı geliştirmenize yardımcı olabilir.Auggies’ler son derece aktif, enerjik, meraklı köpeklerdir ve çok fazla egzersiz ve oyuna ihtiyaçları olacaktır. Bu harika bir haber, çünkü Corgi genleri sayesinde kilo almaya da eğilimli olabilirler, bu nedenle çok fazla egzersiz bu kiloyu korumaya yardımcı olacaktır. Kilo alımını önlemek bu cins için özellikle önemlidir, çünkü uzamış omurga ve kalın bacaklar Corgi tarafından – Auggie’nizin muhtemelen bir dereceye kadar sergileyeceği – özellikle fazladan ağırlık taşıyorsanız, omurgayı daha hassas ve yaralanması kolay hale getirir. Genel olarak, kulakları ve dişleri düzenli olarak kontrol etmek Auggie’nizin en iyi sağlığını koruyacaktır. . Dişlerini haftada iki ila üç kez fırçalayın. Ayda bir veya iki kez tırnak kesmek de idealdir. Auggies, dökülmenin yanı sıra bakım rutinleri için oldukça az bakım gerektirir.

 • besleme

  İdeal bir Auggie diyeti, yüksek enerjili küçük ila orta boy bir cins için formüle edilmelidir. Auggie’nin Corgi tarafının aşırı yeme eğilimi vardır, bu da obeziteye yol açar, bu nedenle düzenli miktarda yiyecek vermeye dikkat edin. Ayrıca farklı yiyeceklere karşı hassas olabilirler ve alerji geliştirebilirler, bu nedenle, yiyeceklere nasıl tepki verdiklerini görmek için Auggie’nizin dışkısına dikkat edin. Tüm köpeklerde olduğu gibi, Auggie’nin beslenme ihtiyaçları yavruluktan yetişkinliğe değişecek ve üst yaşlarına kadar değişmeye devam edecektir. yıllar. Veterinerinizden Auggie’nizin diyetiyle ilgili tavsiyeler istemelisiniz, çünkü bireysel köpekler arasında ağırlık, enerji ve sağlık dahil olmak üzere çok fazla çeşitlilik olduğu için belirli bir öneride bulunabilirsiniz.

 • Ceket Rengi Ve Bakımı

  Auggies genellikle üç renklidir, ancak sadece iki rengi veya bir rengi de olabilir. Paltoları tipik olarak siyah, ten rengi, kahverengi ve beyazın bir kombinasyonudur. Yoğun, uzun, ipeksi paltolara sahip Auggies, yılın büyük bir bölümünde orta düzeyde bir dökülme seviyesine sahiptir, ancak mevsimler kış ve yaz için değiştiğinde, oldukça fazla tüy dökerler. yeni paltolarında büyürken biraz. Günlük fırçalama, daha uzun kürklerinde dolaşmaları ve paspasları önlemeye yardımcı olacak ve aynı zamanda evinizin etrafındaki saç miktarını da azaltacaktır. Banyo yapmak sadece birkaç ayda bir gereklidir. Tüyleri yılda iki kez değiştiği için hem sıcak hem de soğuk havalarda oldukça iyi performans gösterirler, ancak bu aynı zamanda her ikisinde de mükemmel olmadıkları anlamına gelir – sıcaklık toleransı açısından oldukça ılımlıdırlar, bu nedenle, köpeğinizin sıcakta nefes nefese kalma ve uyuşukluk veya soğukta titreme gibi rahatsızlık belirtilerine karşı izlediğinizden emin olun ve gerekirse onları içeri alın.

 • Çocuklar ve Diğer Evcil Hayvanlar

  Auggies, her iki ebeveynin de sürü geçmişi nedeniyle doğal olarak koruyucu bir yapıya sahip olan çok arkadaş canlısı köpeklerdir. Son derece oyuncu olan Auggies, çocuklarla harikadır, ancak çocuklara köpeği incitmekten kaçınmayı öğretirken sağduyuyu kullanmak yine de önemlidir – kulakları çekmek, gözleri dürtmek, vb. Auggies, diğer hayvanlarla da iyi geçinir, bu hayvanlar olabildiğince Auggie’nin doğal hayvancılık içgüdüsüne katlanın. Auggies, genellikle burun ile bir çarpma ile veya çocuklar da dahil olmak üzere hayvanı veya kişiyi yönlendirmek için vücudu kullanarak kovalayabilir ve sürülebilir. Bu zararsızdır ve herhangi bir fiziksel yaralanmaya neden olmamalıdır, ancak bazı çok küçük av hayvanlarını strese sokabilir. Yine de, köpeklerle diğer hayvanlar veya çocuklar arasındaki etkileşimi denetlemek asla kötü bir fikir değildir. Guinea pigler, birçok viral internet videosunda görebileceğiniz gibi, eğitilmiş ve sosyalleşmiş çoban köpekleriyle anlaşabilirler. Her köpekte olduğu gibi, erken sosyalleşme ve eğitim, Auggie’nizin tam sosyal kelebek potansiyeline ulaşması için anahtardır. Bu aynı zamanda sahip olabilecekleri herhangi bir inatçılığa da yardımcı olacaktır, ancak zekaları ve eğitilebilirlikleri ile bu çok zor olmamalıdır.

 • Kurtarma Grupları

  Auggies için türe özel bir kurtarma bulmak zor olabilir çünkü onlar karışık bir cinstir. Bununla birlikte, genellikle karışımları da önemsedikleri için Avustralyalı Çoban veya Corgi cinsine özgü kurtarmaları denemek isteyebilirsiniz. İşte deneyebileceğiniz bazı kurtarma yöntemleri:

  • Michigan’da Avustralyalı Çoban Kurtarma
  • Evcil Hayvanın İkinci Şansı

  DogTime’ı da deneyebilirsiniz evlat edinme sayfası Bu, evlat edinilebilir köpekleri cins ve posta koduna göre aramanıza izin verir!

Auggie Kedisi Özellikleri Bakımı Yavruları Fiyatları