seo ankara
arapça kursu ankara
almanca kursu ankara
rusça kursu ankara
ankara diş kliniği
kedi cinsleri
Mütercim Tercüme Bürosu

Aussiedoodle Köpek Özellikleri Bakımı Yavruları Fiyatları

Aussiedoodle Köpek Özellikleri Bakımı Yavruları Fiyatları ile ilgili olan bu içeriğimizde sizlere popüler köpeklerden olan Aussiedoodle Köpek cinsi hakkında aradığınız tüm bilgileri derledik.

Aussiedoodle Köpek Özellikleri Bakımı Yavruları Fiyatları

Aussiedoodle, Avustralyalı Çoban ve Kaniş köpek ırkları arasında bir melez olan karışık cins bir köpektir. İnanılmaz derecede akıllı, oyuncu ve sadık olan bu yavrular, her iki ebeveyninden de en iyi niteliklerden bazılarını miras aldılar. Tasarımcı bir cins olarak talihsiz durumlarına rağmen, bu karışık cins köpekleri barınaklarda ve kurtarmalarda bulabilirsiniz. Bu yüzden lütfen evlat edinmeyi unutmayın! Alışveriş yapmayın! Zekaları nedeniyle genellikle “Einstein” cinsi olarak anılan bu aktif köpekler, bolca dikkat ve egzersiz sağlayabilen evlerde başarılı olurlar. Aussiedoodle, daha küçük çocuklar yavruyla nasıl güvenli bir şekilde oynayacaklarını bildikleri sürece mükemmel bir aile köpeği yapar. Aynı zamanda, belirli bir veya iki insana ne kadar çabuk bağlandıkları göz önüne alındığında, inanılmaz terapi köpekleridir. Aussiedoodles hakkında tüm karışık köpek ırkı özellikleri ve gerçekler için aşağıya bakın!

Aussiedoodle Karışık Köpek Irk Resimleri

Aussiedoodle Karışık Köpek Irk Resimleri, Özellikleri ve GerçekleriInitiate Gallery

 • Öne Çıkanlar

  • Aussiedoodles karışık cins köpeklerdir. Avustralyalı Çoban veya Fino köpeği ebeveynleri gibi safkan değiller.
  • Birçok Aussiedoodle sahibi, hipoalerjenik köpekler olduklarını ve alerjisi olanlar için daha iyi olabileceğini iddia etse de, hiçbir köpek tamamen hipoalerjenik değildir.
  • Aussiedoodles akıllı köpeklerdir ve zihinsel uyarım gerektirir. Sıkılırlarsa, yıkıcı şekillerde hareket edebilirler.
  • Paltoları, mavi merle, kırmızı merle, siyah ve kırmızı tri, siyah ve ten rengi (AKA “hayalet”), parti, samur ve hatta nadir durumlarda düz bir renk gibi Avustralya Çobanlarında tipik olarak görülen çeşitli renkler olabilir.
  • Bazı Aussiedoodles’ların daha dalgalı paltoları varken, diğerlerinin Fino köpeği ebeveynleri gibi daha sıkı bukleleri vardır. Daha kısa saçlı Aussiedoodles alerjisi olanlar için daha iyi olabilir, ancak bu bir garanti değildir.
 • Tarih

  Aussiedoodle karışık köpek ırkı, yıllar boyunca doğal olarak var olmuş olabilir, ancak tasarımcı yetiştiriciler, 1990’ların sonlarında veya 2000’lerin başında, muhtemelen Kuzey Amerika’da, kasıtlı olarak Avustralyalı Çobanları ve Kanişleri karıştırmaya başladılar. , eğlenceli ve sevimli Kaniş ve Avustralya Çobanı. Cins bazen alerjiden muzdarip olanlar için hipoalerjenik bir köpek seçeneği olarak lanse edilir, ancak gerçek şu ki hiçbir köpek tamamen hipoalerjenik değildir. Aussiedoodle karışık ırkı bir tasarımcı ırkı olarak başlamış olsa da, bazıları barınaklarda veya kurtarma gruplarının bakımı. Bunun sizin için bir tür olduğuna karar verirseniz, evlat edinmeyi düşünün. Yerel barınaklarınızı kontrol edin, Aussiedoodle kurtarmalarına bakın veya bazen karışık cins köpekleri alıp onlar için ev buldukları için türe özgü Avustralyalı Çoban veya Kaniş kurtarmalarına bakın.

 • Boy

  Aussiedoodle nispeten yeni bir tür olduğu için ve Kaniş için oyuncaktan standarda değişen boyut varyasyonları olduğundan, boyut söz konusu olduğunda çok az standart vardır. Bununla birlikte, Kaniş ve Avustralyalı Çoban ebeveynleri arasında bir karışım olarak, Aussiepoodles’ın küçük ila orta boy arasında değişmesini bekleyebilirsiniz. Çoğunun ağırlığı 25 ila 70 pound ve omuzda 10 ila 15 inç arasında değişir. . Bununla birlikte, çoğu daha küçük veya daha büyük olabilir.

 • Kişilik

  Birçok Aussiedoodle meraklısı, bu köpeklerin kişiliklerini aptal ve sevecen olarak tanımlar. Boyutları ne olursa olsun, ister bir Oyuncak Kanişten daha küçük bir Aussiedoodle, ister bir Standart Kanişten daha büyük bir Aussiedoodle olsun, bu köpeğin çok fazla enerjiye sahip olmasını bekleyebilirsiniz. Aussiedoodle’ınızı uzun yürüyüşler, yürüyüşler, plaj günleri veya toplama oyunları ile meşgul edebilirsiniz. Ayrıca Avustralyalı Çoban ve Fino köpeği ebeveynleri sayesinde inanılmaz derecede akıllıdırlar, bu nedenle Aussiedoodle’ınız çok fazla zihinsel uyarı gerektirecektir. Aussiedoodles canı sıkılırsa kolayca yıkıcı olabilir.Aussiedoodles ayrıca insanlarının etrafında olmayı da sever. Avustralyalı Çoban gibi, Aussiedoodles bazen yakınlaşacak ve en sevdikleri insanlardan bir veya iki tanesine yapışacaktır. Yine de bu, birden fazla insanla veya daha büyük ailelerle anlaşamadıkları anlamına gelmez!

 • Sağlık

  Aussiedoodle cinsi, Avustralyalı Çoban ve Fino köpeğinin de karşılaştığı aynı koşullardan bazılarına yatkındır. Çoğu genel olarak sağlıklı olsa da, bazıları birkaç sağlık sorununa yatkın olabilir, bu nedenle iyi bakım ve düzenli veteriner kontrollerini sürdürmek önemlidir. Aussiedoodles’ın muzdarip olduğu en yaygın sağlık rahatsızlıklarından bazıları şunlardır:

  • kalça displazisi
  • Progresif retinal atrofi
  • Ivermektin duyarlılığı (pire ve kene ilaçlarına karşı reaksiyonlar)
  • katarakt
 • Bakım

  Tüm köpeklerde olduğu gibi, herhangi bir sağlık sorununu erken tespit etmek için Aussiedoodle’ınızın düzenli veteriner muayenelerine devam etmelisiniz. Veterineriniz, köpeğinizi sağlıklı tutacak bir bakım rutini geliştirmenize yardımcı olabilir.Aussiedoodle’lar kilo almaya meyillidir ve yüksek enerji seviyelerine sahiptirler. Köpeğinizin birkaç iyi, aktif oyun seansı ve karıştırılmış kısa yürüyüşler ile günde en az bir yarım saatten saate kadar iyi bir yürüyüş yaptığından emin olun. Kulaklarını günlük olarak enkaz ve zararlılara karşı kontrol edin ve veterinerinizin önerdiği şekilde temizleyin. . Köpeğinizin tırnaklarını çok uzamadan kesin – genellikle ayda bir veya iki kez. Zemine yüksek sesle tıklamamalıdırlar. Bakım setiniz bu konuda size yardımcı olabilir. Daha küçük bir Aussiedoodle’ınız varsa, onların bakımıyla ilgili temel endişelerinizden biri ağız hijyenlerini korumak olacaktır. Tabii ki, köpeğinizin dişlerini boyutu ne olursa olsun fırçalamalısınız, ancak daha küçük ağızlı daha küçük köpekler diş ve diş eti hastalıklarına daha yatkındır. Veterineriniz, köpeğinizin dişlerini nasıl düzgün bir şekilde fırçalayacağınız konusunda size talimat verebilir.

 • besleme

  İdeal bir Aussiedoodle diyeti, yüksek enerjili küçük ila orta boy bir cins için formüle edilmelidir. Her iki ebeveyn ırkı gibi, Aussiedoodle da aşırı beslenirlerse kilo alma eğilimindedir, bu nedenle düzenli bir beslenme programına bağlı kalmalısınız ve gün boyunca yiyecekleri dışarıda bırakmayın. İkramlar da sınırlı olmalıdır. Tüm köpeklerde olduğu gibi, Aussiedoodle’ın beslenme ihtiyaçları yavruluktan yetişkinliğe değişecek ve son yıllarına kadar değişmeye devam edecektir. Aussiedoodle’ınızın diyetiyle ilgili tavsiyeler için veterinerinizden tavsiye almalısınız, çünkü bireysel köpekler arasında – ağırlık, enerji ve sağlık dahil olmak üzere – belirli bir tavsiyede bulunmak için çok fazla çeşitlilik vardır.

 • Ceket Rengi Ve Bakımı

  Aussiedoodles paltoları genellikle Avustralyalı Çoban ve Kaniş ebeveynlerinin bir karışımıdır. Paltoları, mavi merle, kırmızı merle, siyah ve kırmızı tri, siyah ve ten rengi (AKA “hayalet”), parti, samur ve hatta nadir durumlarda tek renk gibi Avustralya Çobanlarında tipik olarak görülen çeşitli renkler olabilir. Aussiedoodle palto, köpeğin ebeveynlerine bağlı olarak çeşitli dokularda olabilir. Bazıları daha dalgalı paltolara sahipken, diğerlerinin Fino köpeği ebeveynleri gibi daha sıkı bukleleri var. Daha kısa saçlı Aussiedoodle alerjisi olanlar için daha iyi olabilir, ancak bu bir garanti değildir. Palto çeşitleri göz önüne alındığında, aşırı hava koşullarına nasıl tolerans gösterdikleri konusunda bireysel Aussiedoodle’a bağlıdır. Genel olarak, bir Chihuahua’dan daha soğuk sıcaklıklarla daha iyi başa çıkabilirler, ancak her zaman dikkatli olun ve daha soğuk kış aylarında toplandığınızdan emin olmalısınız.

 • Çocuklar ve Diğer Evcil Hayvanlar

  Aussiedoodles, cesur ve akıllı doğaları nedeniyle çok fazla oyun süresine ve egzersize ihtiyaç duyar, bu da onları harika aile köpekleri yapan şeydir. Yine de, Aussiedoodle’ınızla oynayan herhangi bir çocuğa köpekle nasıl güvenli bir şekilde etkileşime gireceğini öğretmek önemlidir. Diğer evcil hayvanlar söz konusu olduğunda, Aussiedoodle yavaş ve sakin bir şekilde tanıtılırsa diğer hayvanlarla anlaşabilir ve erken sosyalleşme olacaktır. bunun sorunsuz geçmesine yardımcı olun. Diğer evcil hayvanlara erken alışmaları en iyisidir. Daha küçük hayvanlar varsa, Aussiedoodle’ınız onları gütmeye bile çalışabilir! Aussiedoodle’lar diğer köpekler ve kedilerle gayet iyi geçinebilir, bu yüzden gerçekten eğitim, sosyalleşme ve çekiliş şansına gelir.

 • Kurtarma Grupları

  Aussiedoodles için türe özel bir kurtarma bulmak zor olabilir çünkü onlar karışık bir cinstir. Bununla birlikte, genellikle karışımları da önemsedikleri için Avustralyalı Çoban veya Kaniş cinsine özgü kurtarmaları denemek isteyebilirsiniz. İşte deneyebileceğiniz bazı kurtarma yöntemleri:

  • Avustralyalı ve Ben Hayvan Kurtarma
  • Carolina Kaniş Kurtarma

  DogTime’ı da deneyebilirsiniz evlat edinme sayfası Bu, evlat edinilebilir köpekleri cins ve posta koduna göre aramanıza izin verir!

Aussiedoodle Kedisi Özellikleri Bakımı Yavruları Fiyatları