seo ankara
arapça kursu ankara
almanca kursu ankara
rusça kursu ankara
ankara diş kliniği
kedi cinsleri
Mütercim Tercüme Bürosu

Aussiepom Köpek Özellikleri Bakımı Yavruları Fiyatları

Aussiepom Köpek Özellikleri Bakımı Yavruları Fiyatları ile ilgili olan bu içeriğimizde sizlere popüler köpeklerden olan Aussiepom Köpek cinsi hakkında aradığınız tüm bilgileri derledik.

Aussiepom Köpek Özellikleri Bakımı Yavruları Fiyatları

Aussiepom, Avustralya Çoban ve Pomeranya köpek ırkları arasında bir melez olan karışık cins bir köpektir. Sevgi dolu, eğlenceli ve sevimli olan bu yavrular, ebeveynlerinden en iyi özelliklerden bazılarını miras aldılar. Aussiepom’lar, genellikle bunun yerine “Aussie Pom” veya “Aussi Pom” olarak da yazılan Aussiepoms olarak adlandırılır. Tasarımcı bir cins olarak talihsiz durumlarına rağmen, bu karışık cins köpekleri barınaklarda ve kurtarıcılarda bulabilirsiniz, bu yüzden evlat edinmeyi unutmayın! Alışveriş yapmayın! Bu karışık cins köpekler küçük ve sevimli olabilse de, enerjileri bundan başka bir şey değildir. Çok farklı ebeveynlere sahip nispeten yeni bir karma cins olarak, bu köpeklerin mizaçları büyük ölçüde değişebilir. Daha büyük çocuklu bireyler veya haneler için harika bir arkadaştırlar. Oyun oynamayı seven ve sizi diken üstünde tutacak bir köpek istiyorsanız, Aussiepom tam size göre bir köpek olabilir! Tüm Aussipom karışık cins özellikleri için aşağıya bakın!

Aussiepom Karışık Köpek Irk Resimleri

Aussiepom Karışık Köpek Irk Resimleri, Özellikleri ve GerçekleriInitiate Gallery

 • Öne Çıkanlar

  • Aussiepomlar karışık cins köpeklerdir. Avustralyalı Çoban veya Pomeranyalı ebeveynleri gibi safkan değiller.
  • Aussiepom’ların ana renkleri kırmızı merle, mavi merle, üç renklidir ve bazen burada ve orada küçük işaretlerle dolu bir kaplamaya sahip olabilirler.
  • Aussiepom, tüylerinin uzunluğu nedeniyle alerjisi olanlar için ideal bir köpek olmayabilir. Bununla birlikte, kalın, kabarık tüyleri onları sıcak veya soğuk iklimlerden de korur.
  • Aussiepom’lar, küçük olmalarına ve aşırı heyecanlı çocuklar tarafından kolayca yaralanabilmelerine rağmen, ailenin tüm üyeleriyle harikadır. Tanıtma yapmadan veya oyun seansları yapmadan önce tüm çocuklara köpekleri nazikçe nasıl idare edeceklerinin öğretildiğinden emin olun.
  • Aussiepom’lar yüksek enerjiye sahiptir ve bol miktarda egzersiz ve oyun süresine ihtiyaç duyarlar.
 • Tarih

  Aussiepom köpek ırkı, yıllar boyunca doğal olarak var olmuş olabilir, ancak tasarımcı ırkları, 2000’lerde, muhtemelen Kuzey Amerika’da, Avustralya Çobanları ve Pomeranyalıları kasıtlı olarak karıştırmaya başladı. Aussiepom, görünümleri ve yüksek zekası nedeniyle popülaritesini artırdı. Melezleme aynı zamanda belirli saf ırklara özgü sağlık rahatsızlıkları riskini azaltmaya da yardımcı olur. Aussiepom bir tasarımcı ırk olarak başlamış olsa da, bazıları barınaklarda veya kurtarma gruplarının bakımında kalmıştır. Bunun sizin için bir cins olduğuna karar verirseniz, evlat edinmeyi düşünün. Yerel barınaklarınızı kontrol edin, Aussiepom kurtarmalarına bakın veya bazen karışık cins köpekleri alıp onlar için ev buldukları için türe özel Avustralyalı Çoban veya Pomeranya kurtarmalarına bakın.

 • Boy

  Aussiepom nispeten yeni bir cins olduğu için, boyut söz konusu olduğunda çok az standart vardır. Bununla birlikte, Avustralyalı Çoban ve Pomeranyalı ebeveynler arasında bir karışım olarak, Aussiepom’ların daha küçük tarafta olmasını bekleyebilirsiniz. Çoğunun ağırlığı on ila 30 pound arasında ve omuzda on bir ila 17 inç arasında bir yükseklik aralığındadır. Bununla birlikte, çoğu daha büyük veya daha küçük olabilir.

 • Kişilik

  Aussiepom, her ikisi de aktif, sadık ve akıllı olan çok farklı ebeveynlerden geldiğinden, yardım edemeyeceğiniz ama sevemeyeceğiniz yüksek enerjili bir köpek bekleyebilirsiniz. Çoğu Aussiepom sahibi, köpeklerini, en sevdikleri insanların yanına sokulmaktan hoşlanan tüylü muhabbet böcekleri olarak tanımlar. Aussiepom’unuz Pomeranian’dan daha fazla Avustralyalı Çoban gibi görünüyorsa, çok fazla zihinsel uyarıma ihtiyaçları olacaktır. Aussiepom da yalnız bırakılmaktan hoşlanan bir köpek türü değildir ve uygun şekilde uyarılmazlarsa bazı yıkıcı alışkanlıklar edinebilirler. Onlara bol miktarda fiziksel egzersiz yapmak, istenmeyen davranışları azaltmaya da yardımcı olacaktır. Aussiepom’unuz Avustralya Çoban Köpeğinden daha Pomeranian ise, yeni insanlarla tanıştıklarında ürkek veya gergin olabilirler. Çoğu Aussiepom sahibi, yavrularının bölgesel olmadığını söylese de, yine de olabilir; Pomeranyalıların kaynakları koruduğu ve en sevdikleri kişiyi koruduğu bilinmektedir – sizi!

 • Sağlık

  Aussiepom cinsi, Avustralyalı Çoban ve Pomeranian’ın da karşılaştığı aynı koşullardan bazılarına yatkındır. Çoğu genel olarak sağlıklı olsa da, bazıları birkaç sağlık sorununa eğilimli olabilir, bu nedenle iyi bakım ve düzenli veteriner kontrollerini sürdürmek önemlidir. Avustralyalıların yaşadığı daha yaygın sağlık sorunlarından bazıları şunlardır:

  • Diş ve diş eti sorunları
  • Dizkapağı çıkığı
  • Körlük
  • Sağırlık
 • Bakım

  Tüm köpeklerde olduğu gibi, herhangi bir sağlık sorununu erkenden tespit etmek için Aussiepom’unuzun düzenli veteriner kontrollerine devam etmelisiniz. Veterineriniz, köpeğinizi sağlıklı tutacak bir bakım rutini geliştirmenize yardımcı olabilir. Her iki ebeveyni gibi, Aussiepom’lar da kilo almaya eğilimlidir ve yüksek enerji seviyelerine sahiptirler. Köpeğinizin birkaç iyi, aktif oyun seansı ve karıştırılmış kısa yürüyüşler ile günde en az bir yarım saatten saate kadar iyi bir yürüyüş yaptığından emin olun. Kulaklarını günlük olarak enkaz ve zararlılara karşı kontrol edin ve veterinerinizin önerdiği şekilde temizleyin. . Köpeğinizin tırnaklarını çok uzamadan kesin – genellikle ayda bir veya iki kez. Zemine yüksek sesle tıklamamalıdırlar. Bakım setiniz bu konuda yardımcı olabilir. Pomeranyalı ebeveynleri diş sorunlarına yatkın olduğundan, Aussiepom’unuzun bakımı söz konusu olduğunda asıl endişeniz ağız sağlığını korumak olacaktır. Dişlerini her gün fırçalamalısın. Veterineriniz, nasıl yapacağınızdan emin değilseniz, köpeğinizin dişlerini nasıl düzgün bir şekilde fırçalayacağınız konusunda size talimat verebilir.

 • besleme

  İdeal bir Aussiepom diyeti, küçük boyutlu ve yüksek enerjili bir cins için formüle edilmelidir. Aşırı beslenirlerse kilo almaya eğilimlidirler, bu nedenle düzenli bir beslenme programına bağlı kalmalı ve gün içinde yiyecekleri dışarıda bırakmamalısınız. Tüm köpeklerde olduğu gibi, Aussiepom’un beslenme ihtiyaçları yavruluktan yetişkinliğe değişecek ve son yıllarına kadar değişmeye devam edecektir. Aussiepom’unuzun diyetiyle ilgili tavsiyeler için veterinerinizden tavsiye almalısınız, çünkü bireysel köpekler arasında – ağırlık, enerji ve sağlık dahil olmak üzere – belirli bir tavsiyede bulunmak için çok fazla çeşitlilik vardır.

 • Ceket Rengi Ve Bakımı

  Aussiepom paltoları genellikle Avustralyalı Shepehrd ve Pomeranian ebeveynlerinin paltolarının ve renklerinin bir karışımıdır. Aussiepom’ların ana renkleri kırmızı merle, mavi merle, üç renklidir ve bazen burada ve orada küçük işaretler olan sağlam bir ceketleri olabilir. Paltoları orta uzunluğa ulaşma eğilimindedir ve hem Pomeranya hem de Avustralyalı gibi çok kabarıktır. Çoban. Aussiepom, tüylerinin uzunluğu nedeniyle alerjisi olanlar için ideal bir köpek olmayabilir. Neyse ki, ceketlerinin bakımı oldukça basittir. Aussiepom’unuzu haftada bir veya iki kez fırçalayın ve düzenli olarak banyo yaptırdığınızdan emin olun. Orta uzunlukta tüyleri nedeniyle Aussiepom’lar hem sıcak hem de soğuk havalarda aşırı uç noktalara oldukça toleranslıdır. Yine de Aussiepom’unuzu aşırı havalarda alırken önlem almalısınız.

 • Çocuklar ve Diğer Evcil Hayvanlar

  Aussiepom daha küçük olduğu için aşırı heyecanlı çocuklar tarafından kolayca yaralanabilirler. Bu, Aussiepom’ların çocuklarla iyi olmadığı anlamına gelmez, sanki eğitilmişler gibi mükemmel aile hayvanları olabilirler. Daha küçük çocukları olan bir haneniz varsa, onlara Aussiepom’unuzla nasıl nazik ve güvenli bir şekilde etkileşimde bulunacaklarını öğretin. Diğer evcil hayvanlar söz konusu olduğunda, Aussiepom’lar diğer hayvanlarla yavaş ve sakin bir ortamda tanıştırılırsa anlaşabilirler. Erken sosyalleşme, herhangi bir hayvan tanıtımının sorunsuz ilerlemesine de yardımcı olacaktır. Diğer evcil hayvanlara erken alışmaları en iyisidir. Yine de birçok Aussiepom kedi, köpek ve küçük çocuklarla iyi geçinir, bu yüzden gerçekten eğitim, sosyalleşme ve çekiliş şansına gelir.

 • Kurtarma Grupları

  Karışık bir cins oldukları için Aussiepoms için türe özel bir kurtarma bulmak zor olabilir. Bununla birlikte, genellikle karışımları da önemsedikleri için Avustralyalı Çoban veya Pomeranya cinsine özgü kurtarmaları denemek isteyebilirsiniz. İşte deneyebileceğiniz bazı kurtarma yöntemleri:

  • Avustralyalı ve Ben Hayvan Kurtarma
  • PAWSITIVE POM KURTARMA

  DogTime’ı da deneyebilirsiniz evlat edinme sayfası Bu, evlat edinilebilir köpekleri cins ve posta koduna göre aramanıza izin verir!

Aussiepom Kedisi Özellikleri Bakımı Yavruları Fiyatları