seo ankara
arapça kursu ankara
almanca kursu ankara
rusça kursu ankara
ankara diş kliniği
kedi cinsleri
Mütercim Tercüme Bürosu

Australian Kelpie Köpek Özellikleri Bakımı Yavruları Fiyatları

Australian Kelpie Köpek Özellikleri Bakımı Yavruları Fiyatları ile ilgili olan bu içeriğimizde sizlere popüler köpeklerden olan Australian Kelpie Köpek cinsi hakkında aradığınız tüm bilgileri derledik.

Australian Kelpie Köpek Özellikleri Bakımı Yavruları Fiyatları

Avustralyalı Kelpie, başlangıçta, sıcak Avustralya ikliminde, denetime fazla ihtiyaç duymadan, bütün gün çiftlik hayvanlarını gütmek için gereken enerjiye, zekaya ve bağımsızlığa sahip olacak şekilde yetiştirildi. Bu niteliklerini bugüne kadar koruyorlar. Avustralya ve Amerika Birleşik Devletleri’ndeki insanlar hala gütme içgüdüleri için Avustralya Kelpilerini kullanıyorlar. Bu, bu köpeklere çok yakışıyor, çünkü en çok yapacakları bir iş olduğunda mutlu oluyorlar. Bu köpeklerden birini evcil hayvan olarak beslemek isteyenler şunu hatırlamakta fayda var, çünkü canı sıkılmış bir Avustralyalı Kelpie, hareket ederek ve yıkıcı davranışlarda bulunarak kendi eğlencesini yaratabilir. İyi haber şu ki, bu köpeklerin neredeyse her zaman eğitilmesi kolaydır. çok sert olmadan olumlu pekiştireç verebilen kendine güvenen, yetkin bir eğitmene sahip oldukları sürece herhangi bir görev. Avustralya Kelpileri birçok köpek sporu, arama ve kurtarma çalışması, burun çalışması, hizmet köpeği görevleri ve daha fazlasını gerçekleştirme yeteneğine sahiptir. Yüksek enerji ve yüksek egzersiz ihtiyaçları vardır. Çok az denetimle bir işi halledebilseler de, insan arkadaşlığına ve yönlendirmeye ihtiyaçları vardır. Onları uzun süre evde yalnız bırakmak felakete yol açabilir. Doğal hayvancılık içgüdülerinin erken yaşlardan itibaren kontrol altına alınması ve uygun şekilde kullanılması gerekir; aksi takdirde çocukların, diğer evcil hayvanların ve hatta misafirlerin topuklarını ısırabilirler. Ancak zamanla ve eğitimle, bekçi köpeği olarak üstün olan ve her görevde yorulmadan çalışan sadık arkadaşlar edinebilirler. Avustralya Kelpie özelliklerinin tam listesi için aşağıya bakın!

Avustralya Kelpie Köpek Irk Resimleri

Avustralya Kelpie Köpek Irk Bilgileri ve Resimleri – DogtimeInitiate Gallery

 • Avustralya Kelpie her zaman çalışmaya hazırdır. Bu köpekler, Avustralya’nın sıcağına ve zorlu koşullarına dayanacak şekilde yapılmıştır ve bütün gün hayvan toplamak için yorulmadan çalışırlar ve bugün hala bu amaç için kullanılmaktadırlar. Bağımsız düşünürler, bu da onları insan gözetimi olmadan sürü için çok uygun kılar, ancak belirli bir görevi yerine getirmeleri istenmiyorsa, bu aynı zamanda sorun anlamına da gelebilir. Avustralya Kelpileri, zihinsel ve fiziksel enerjilerini kullanmak için bir çıkışa ihtiyaç duyarlar veya kendileri için çiğneme, kazma veya diğer yıkıcı davranışları içerebilecek bir çıkış noktası yaratırlar. Yüksek enerji ve egzersiz gereksinimleri, apartman yaşamı için en uygun tür olmadıkları anlamına gelir ve uzun süreler boyunca yalnız bırakıldıklarında hareket edebilirler, ancak mevcut ve gayretli bir sahibi varsa iyi uyum sağlayabilirler. her gün bol bol yürüyüş ve en azından iyi bir koşu. Avustralya Kelpileri oldukça bölgesel olabileceğinden ve ayrıca doğal hayvancılık içgüdülerini kullanırken kıstırabileceğinden, eğitim, özellikle sosyalleşme eğitimi olmak üzere yaşamın erken döneminde başlamalıdır. Ancak bu nitelikler onları doğal bekçiler yapar. Avustralya Kelpileri, eğitim olmadan, başıboş ve ele alınması zor olabilir, ancak uygun bir rehberlikle, tüm sorunlu eğilimleri son derece yararlı ve etkileyici becerilere dönüştürülebilir ve zekaları bu eğitimi oldukça kolaylaştırır. Bakım ihtiyaçları oldukça azdır, sağlıkları genellikle iyidir ve hak sahipleri için çok sadık ve sevgi dolu arkadaşlardır. Evlat edinmeden önce Avustralyalı Kelpie’nin ihtiyaçlarını karşılamaya hazır olduğunuzdan emin olun ve ömür boyu harika bir arkadaşınız olacak.

 • Öne Çıkanlar

  • Avustralya ve Amerika Birleşik Devletleri’nde, Avustralya Kelpie hala çok az denetime ihtiyaç duyan hayvan sürülerine yardım etmek için kullanılmaktadır.
  • Dingolar, muhtemelen, cins tarihinin çeşitli noktalarında Avustralya Kelpileri ile iç içe geçmiştir.
  • Cins, at veya insan şeklinde görünebilen su ruhları olan Kelt folklorunun Kelpies’inin adını almıştır.
  • Avustralya Kelpileri, arama kurtarma, tespit çalışması, terapi çalışması, rehberlik köpek görevleri, çeviklik ve köpek sporları ve daha fazlasını yapmayı öğrenebilir.
  • Avustralya Kelpie ceketi, siyah, çikolata, kırmızı, dumanlı mavi ve açık kahverengi dahil olmak üzere birkaç farklı renkte olabilir ve bazılarında ten rengi lekeler de bulunur.
  • Avustralya Kelpileri genellikle dış hava koşullarına dayanıklı bir katmana sahip çift katlıdır. İlkbaharda daha fazla tüy dökme eğiliminde olmalarına ve o zaman daha fazla fırçalamaya ihtiyaç duymalarına rağmen, paltolarının fazla tımarlanmaya ihtiyacı yoktur.
  • Avustralya Kelpileri tipik olarak belirli bir iş için kullanılsa da, iyi eğitildikleri ve zihinsel ve fiziksel olarak uyarılmalarını sağlayacak görevler verildiği sürece evcil hayvanları sevebilirler.
 • Tarih

  Avustralya Kelpie’nin tarihi, tahmin edebileceğiniz gibi Avustralya’da başlar. Black Collie’ler, 1800’lerde İngiltere’den çiftlik hayvanlarını gütmek için kıtaya ithal edildi ve muhtemelen vahşi dingoları bile içeren diğer ırklarla melezlendi. Ortaya çıkan cins dayanıklıydı, kıtanın zorlu iklimine dayanabiliyordu ve pratikte kesintisiz çalışabiliyordu. Çiftçiler, zekaları ve bağımsız çalışma yetenekleri için onlara değer verdi. “Kelpie” olarak adlandırılan ilk köpek, 1872’de George Robertson adlı İskoç bir adamdan Jack Gleeson adlı bir adam tarafından satın alındı ​​ve adını Kelt mitolojisinden bir at veya insan olarak görünebilen, şekil değiştiren bir su ruhundan aldı. Cins, o zamandan beri, bugün bildiğimiz modern Avustralya Kelpie’si olmak için başkalarıyla melezlendi. Avustralya Kelpie daha sonra dünyanın diğer ülkelerine ihraç edildi ve cins özellikle iklime, araziye ve hayvan çeşitliliğine çok kolay adapte olduğu Amerika Birleşik Devletleri’nde faydalı oldu. Şimdi, Avustralya Kelpileri, tespit çalışması, terapi, hizmet köpeği çalışması ve köpek sporları performansı dahil olmak üzere dünya çapında çok sayıda görevi yerine getirirken bulunabilir, ancak bunlar genellikle hala hayvancılık için kullanılır. Evcil hayvan olarak tutulduklarında eğitim, egzersiz ve çok sayıda zihinsel uyarım gerektirirler.

 • Boy

  Avustralya Kelpileri, tipik olarak 25 ila 46 pound ağırlığında orta boy köpeklerdir. Genellikle omuzda 15 ila 20 inç ölçerler. Cinsin bireyleri daha küçük veya daha büyük olabilir.

 • Kişilik

  Avustralya Kelpileri, sürü çalışması için çok faydalı olan bağımsız bir çizgiye sahiptir, ancak aynı zamanda zihinsel olarak zorlanmaları gerektiği anlamına gelir, aksi takdirde sıkılabilir ve yıkıcı davranışlarda bulunabilirler. Bu bağımsız doğaya rağmen, Avustralya Kelpileri, en azından iç mekanlarda kapalı olduklarında, uzun süre insan şirketi olmadan bırakılmamalıdır. Sert azarlamalara veya cezalara iyi yanıt vermeyen hassas bir yanları vardır, ancak olumlu pekiştirmeye dayanan yetkin bir eğitmen, bu köpeklerin uzun mesafelerde bile komutları takip edecek kadar akıllı olduğunu görecektir. Avustralya Kelpileri yabancılara fazla güvenmezler ve çok bölgecidirler. Bu, onları herhangi bir tehlike belirtisinde havlayacak harika bekçi köpekleri yapsa da, aynı zamanda erken yaşlardan itibaren sosyalleşme eğitimine ihtiyaçları olduğu anlamına gelir ve komşu evcil hayvanların mülkte dolaşmasına izin verilmemesi onlar için en iyisi olabilir. Ne zaman şüpheyle tepki vermenin uygun olduğunu ve konukların ne zaman yaklaşmalarına izin vermeleri gerektiğini öğrenmeleri gerekir. Acemi sahipler, Avustralya Kelpie’nin egzersiz ihtiyaçlarını ele almak için çok fazla bulabilirler. Sakin ve mutlu kalmak için birkaç yürüyüşe, her gün iyi bir koşuya ve yeni numaralar veya komutlar öğrenmek gibi zihinsel egzersizlere ihtiyaçları vardır.

 • Sağlık

  Avustralya Kelpie’nin sağlığı genellikle iyidir. Bununla birlikte, cins, sahiplerinin dikkat etmesi gereken birkaç koşula genetik olarak yatkın olabilir. Bunlar kriptorşidizm, kalça displazisi, ilerleyici retinal atrofi, Collie göz anomalisi ve hareketi etkileyen nörolojik bir durum olan serebellar abiyotrofiyi içerir. Bu koşullar oldukça nadirdir, ancak uyanık kalmak ve düzenli veteriner ziyaretlerine ayak uydurmak önemlidir.

 • Bakım

  Avustralya Kelpileri oldukça az düzenli bakım gerektirir. Tırnakları genellikle yürürken doğal olarak törpülenir, ancak hasar olup olmadığı kontrol edilmeli ve gerekirse kesilmelidir. Dişler bir veterinerin önerdiği şekilde düzenli olarak fırçalanmalıdır. Kulakları enkaz, parazit veya enfeksiyon belirtileri açısından kontrol edilmeli ve temiz tutulmalıdır. Gerektiğinde banyo yapılmalıdır.

 • besleme

  Avustralya Kelpie diyeti, yüksek enerji ve yoğun egzersiz gereksinimleri olan orta boy bir cins için formüle edilmelidir. Avustralya Kelpie’nizi neyle besleyeceğiniz ve doğru porsiyon boyutları hakkında tavsiye almak için veterinerinize veya profesyonel beslenme uzmanınıza danışmalısınız. Yavruluktan yetişkinliğe ve yaşlılığa kadar büyüdükçe diyet ihtiyaçları değişecektir. Bu beslenme gereksinimlerinin üstünde kalın.

 • Ceket Rengi Ve Bakımı

  Avustralya Kelpie paltoları kısa, pürüzlü veya pürüzsüz olabilir ve birkaç farklı güzel renkte olabilir. Siyah, kırmızı, çikolata, ten rengi lekeli siyah, ten rengi lekeli kırmızı, dumanlı mavi veya açık kahverengi olabilirler. Avustralyalı Kelpie’nin bakım ihtiyaçları düşük ila orta düzeydedir. Haftada bir veya iki kez fırçalama, ölü tüyleri gidermeye ve dökülmeyi azaltmaya yardımcı olacaktır. Genellikle dış kaplaması daha fazla hava koşullarına dayanıklı olan çift katlıdırlar. Avustralya Kelpileri ilkbaharda daha fazla tüy dökme eğilimindedir, bu nedenle bu süre zarfında fazladan fırçalamaya ihtiyaçları olabilir.

 • Çocuklar ve Diğer Evcil Hayvanlar

  Avustralyalı Kelpie’nin doğal hayvancılık içgüdüleri, küçük çocuklarla veya diğer evcil hayvanlarla yaşamalarını zorlaştırabilir, çünkü sürüye ihtiyaç duyduklarını veya her ne hissediyorlarsa onu toplamak için kıstırma eğilimleri vardır. Yabancılara karşı güvensizlikleri, çocukların genç arkadaşları olduğunda da işleri zorlaştırabilir. Ancak doğru eğitim ile tüm bu eğilimler kontrol altında tutulabilir ve özellikle sosyalleşme eğitimi erken yaşlarda başlıyorsa yapıcı davranışlara yönlendirilebilir. Ailenize bir Avustralya Kelpisi almayı planlıyorsanız, yeni yavrunuz da dahil olmak üzere herkese güvenli ve olumlu bir yaşam ortamı sağlamak için ihtiyaç duydukları eğitimi vermeye hazır olduğunuzdan emin olun.

 • Kurtarma Grupları

  Avustralyalı bir Kelpie’yi ailenize dahil etmekle ilgileniyorsanız, Rescue Me’ye göz atabilirsiniz! Avustralya Kelpie Rescue’nun web sitesinde veya Facebook’ta evlere ihtiyacı olan evlat edinilebilir Avustralya Kelpie’lerini düzenli olarak yayınladıkları yerde bulabilirsiniz. Ayrıca, evlat edinilebilir köpekleri cins ve posta koduna göre aramanıza izin veren evlat edinme sayfamıza da göz atabilirsiniz, böylece bölgenizde bir eve ihtiyacı olan bir Avustralya Kelpisi bulabilirsiniz.

Australian Kelpie Kedisi Özellikleri Bakımı Yavruları Fiyatları