seo ankara
arapça kursu ankara
almanca kursu ankara
rusça kursu ankara
ankara diş kliniği
kedi cinsleri
Mütercim Tercüme Bürosu

Australian Retriever Köpek Özellikleri Bakımı Yavruları Fiyatları

Australian Retriever Köpek Özellikleri Bakımı Yavruları Fiyatları ile ilgili olan bu içeriğimizde sizlere popüler köpeklerden olan Australian Retriever Köpek cinsi hakkında aradığınız tüm bilgileri derledik.

Australian Retriever Köpek Özellikleri Bakımı Yavruları Fiyatları

Avustralyalı Retriever, Avustralyalı Çoban ve Golden Retriever köpek ırkları arasında bir melez olan karışık bir cins köpektir. Sadık, zeki ve arkadaş canlısı olan bu yavrular, her iki ebeveyninden de en iyi özelliklerin bazılarını miras aldılar. Bu karışık cins köpekleri barınaklarda bulabilir ve özel kurtarıcılar üretebilirsiniz, bu yüzden her zaman sahiplenmeyi unutmayın! Bu yavrulardan birini evinize eklemek istiyorsanız alışveriş yapmayın! Ortalama köpeğinizden daha akıllı olan sadık bir aile köpeği arıyorsanız, Avustralya Retriever eviniz için mükemmel bir ek olabilir. Karışık cins çocukları sever ve hayatlarında insanlarla uzun süreli ve sevgi dolu bağlar kurmak için hızlıdır. Sadece Avustralya Retriever’in etrafındaki en enerjik köpeklerden biri olduğunu unutmayın – bu yüzden kendinizi adamanız gerekir. bol egzersiz ve oyun zamanı sağlar ve uygun genişlikte bir yaşam düzenine sahiptir. Avustralyalı Retriever’lar hakkında tüm karışık köpek ırkı özellikleri ve gerçekler için aşağıya bakın!

Avustralya Retriever Karışık Köpek Irk Resimleri

Avustralya Retriever Karışık Köpek Irkı Resimleri, Özellikleri ve GerçekleriInitiate Gallery

 • Öne Çıkanlar

  • Avustralya Retrieverleri karışık cins köpeklerdir. Avustralyalı Çoban veya Golden Retriever ebeveynleri gibi safkan değiller.
  • Avustralya Retriever’in paltosunun geldiği ana renkler siyah, kahverengi ve beyazdır. Bazıları Retriever ebeveynleri gibi daha altın olabilir. Her köpeğin kendine özgü renk ve işaret karışımına sahip olması yaygındır.
  • Bakım söz konusu olduğunda, köpeğin kürkünü haftada iki veya üç kez fırçalamanız gerekecektir – bu, veterinere veya tımarhaneye pahalı bir ziyaret gerektirebilecek paspas sorunlarını önleyecektir.
  • Avustralyalı Retriever son derece enerjik ve aktif bir köpektir ve her gün yaklaşık bir saat egzersiz gerektirir. İdeal olarak, bu iki ayrı oturuma bölünecektir.
  • Avustralyalı Retriever, çocuklar için çok uygundur. Hem çocukları hem de köpek bağını güçlü bir şekilde bulacaksınız. Çocuklar ve köpekler arasındaki tüm oyun sürelerini yine de denetlemelisiniz.
  • Genel olarak, Avustralyalı Retrieverler, sürü içgüdüsü gösterebilseler de, diğer ev hayvanlarının yanında da iyidirler.
  • Karışık cins, iyi bir bekçi köpeği olabilir – havlama söz konusu olduğunda en vokal oldukları bilinmese de.
 • Tarih

  Avustralyalı Retriever, daha yeni bir tasarım köpek ırkıdır ve 2007’deki tatil sezonunda ortaya çıktığı tahmin edilmektedir. Yetiştiriciler, talep arttıkça bu karışık cins köpekleri üretmeye devam ettiler. Ebeveyn ırklarına dikkat çeken Golden Retriever, ilk olarak İskoçya’da geliştirildi. çok yüksek zekaları ve çeviklik ve itaat temelli görevleri yerine getirme konusundaki etkileyici yetenekleri nedeniyle çok hızlı bir şekilde rağbet gören yavrular haline geldiler. Avustralyalı Çoban söz konusu olduğunda, bu aslında Amerika Birleşik Devletleri’nde geliştirilmiş bir cins. İlk başta, cins çalışan bir köpek olarak büyük bir itibar kazandı ve bu günlerde genellikle rehber köpekler olarak kullanılıyorlar. Tasarımcı bir cins olarak talihsiz başlangıçlarına rağmen, bazı Avustralyalı Retriever’lar kurtarma ve barınaklarda sona eriyor. Onlara dikkat edin ve bunun sizin için doğru köpek olduğuna karar verirseniz evlat edin.

 • Boy

  Avustralya Retriever büyük bir köpektir. Daha yeni karma köpek ırklarında her zaman olduğu gibi, tam boyut standartları değişebilir. Çoğunun ağırlığı 25 ila 60 pound ve yüksekliği 19 ila 23 inç arasındadır. Dişi Avustralya Retrieverleri bazen erkek meslektaşlarından daha küçüktür.

 • Kişilik

  Hemen hemen, Avustralyalı Retriever’ınızın, günün her saatinde insan arkadaşlığı aramak isteyen, süper sevgi dolu bir köpek olduğunu fark edeceksiniz. Köpek sizinle ve çocuklarınızla güçlü ve hızlı bir şekilde bağ kuracak ve günlük yaşamınızın bir parçası olmak isteyecektir. Aktif bir aileyseniz, bu harika! Bu karma cins, çok fazla enerjik egzersiz ve oyun zamanı gerektirir ve ayrıca doğal zekalarını harekete geçirmeye yardımcı olmak için düzenli eğitim seanslarından faydalanacaktır. Bununla birlikte, Avustralyalı Retrieverlerin sahiplenici eğilimleri sergiledikleri bilinmektedir, bu nedenle sınırları erken belirlemeniz ve en başından itibaren köpeği sosyalleştirmeye kararlı olmanız gerekir. aynı nedenlerle yeni köpeklerle veya çocuklarla tanışın. Karışık cins, iyi bir bekçi köpeği olabilir – havlama söz konusu olduğunda en vokal oldukları bilinmese de.

 • Sağlık

  Avustralyalı Retrieverlar genellikle sağlıklı köpekler olarak kabul edilir, ancak cins, Avustralyalı Çoban ve Golden Retriever’ın karşılaştığı bazı koşullara yatkın olabilir. Her zaman olduğu gibi, köpeğinizin veterineriyle düzenli sağlık ziyaretleri planlamak önemlidir. Avustralyalı Retrieverlerin maruz kaldığı daha yaygın sağlık sorunlarından bazıları şunlardır:

  • Kabartmak
  • katarakt
  • kalça displazisi
 • Bakım

  Avustralyalı Retriever son derece enerjik ve aktif bir köpektir ve her gün yaklaşık bir saat egzersiz gerektirir. İdeal olarak, bu iki ayrı seansa bölünecektir. Dışarıdayken, Avustralyalı Retriever’ınız, özellikle uzun koşulara çıkabiliyorsa veya yüzebiliyorsa, tasmasız güvenli koşullarda gelişecektir. İdeal olarak, köpek çitle çevrili bir avluya sahip bir durumda yaşayacaktır. Ayrıca, bu karma cins için günlük egzersiz rutinine getirme ve geri alma oyunları eklemek zorunludur. Egzersiz gereksinimlerinin yanı sıra, Avustralya Retriever’inizin pati pedlerini dışarıdayken meydana gelmiş olabilecek herhangi bir hasar belirtileri için kontrol etmek isteyeceksiniz. Ayrıca, köpeğin tırnaklarını kesin – veterineriniz bunu yapmanın en iyi yolunu ve doğru sıklığı önerebilir. Ayrıca Australian Retriever’ın dişlerini düzenli olarak fırçalamanız gerekecektir – yine, veterineriniz uygun diş macunu markaları önermenize yardımcı olabilir. ve köpek için teknikler. Son olarak, türün kulaklarında enfeksiyon veya kir birikimi olup olmadığını kontrol ettiğinizden emin olun.

 • besleme

  İdeal bir Avustralya Retriever diyeti, yüksek enerjiye sahip büyük bir köpek için formüle edilmelidir. Avustralyalı Retrieverlerin, özellikle yeterli egzersiz yapılmadığında kilo alımına ve buna bağlı sağlık sorunlarına neden olabileceğinden, sağlıklı bir diyete bağlı kalmaları gerekir. Tüm köpeklerde olduğu gibi, Avustralya Retriever’in beslenme ihtiyaçları, yavruluktan yetişkinliğe değişecek ve son yıllarına kadar değişmeye devam edecektir. Veterinerinizden, Avustralya Retriever’inizin diyetiyle ilgili tavsiyeler istemelisiniz, çünkü köpekler arasında ağırlık, enerji ve sağlık dahil olmak üzere çok fazla çeşitlilik olduğu için belirli bir tavsiyede bulunamazsınız.

 • Ceket Rengi Ve Bakımı

  Avustralya Retriever’in paltosunun geldiği ana renkler siyah, kahverengi ve beyazdır. Bazıları Retriever ebeveynleri gibi daha altın olabilir. Her köpeğin kendine özgü renk ve işaret karışımına sahip olması yaygındır. Karışık cinsin kürkü genellikle dalgalı olarak tanımlanır ve dokunduğunuzda kaba hissedilir. Tımarlama söz konusu olduğunda, köpeğin kürkünü haftada iki veya üç kez fırçalamanız gerekecektir – bu, veterinere veya tımarcıya pahalı bir ziyaret gerektirebilecek paspas sorunlarını önleyecektir. İklim açısından, Avustralyalı Retriever çoğu hava koşulunda mutlu bir şekilde yaşayabilen oldukça uyumlu bir köpek. Ancak dışarısı çok soğursa köpeğinize bir köpek paltosu giymeyi unutmayın ve sıcaklık arttığında her zaman yeterli gölge ve tatlı su sağlandığından emin olun.

 • Çocuklar ve Diğer Evcil Hayvanlar

  Avustralyalı Retriever, çocuklar için çok uygundur. Hem çocukları hem de köpek bağını güçlü bir şekilde bulacaksınız – ancak cinsin sahiplenici eğilimleri nedeniyle, ilk günlerde her iki tarafın da doğru şekilde sosyalleştiğinden emin olmanız gerekir. Genel olarak, Avustralyalı Retriever’lar diğer ev hayvanları arasında da iyidir, Her ne kadar sürü içgüdüsü gösterebilseler de. Bu nedenle, köpek ve mevcut evcil hayvanlar arasındaki sınırların düzgün bir şekilde belirlendiğinden emin olun. Sonuç olarak, erken sosyalleşme bu melez ırkta gerçekten işe yarar. Avustralya Retriever’inizi iyi davranışları için ödüllendirdiğinizden emin olun ve onları eve, ailenize getirdiğinizde uygun bir eğitim rejimine bağlı kalın.

 • Kurtarma Grupları

  Karışık bir cins oldukları için Avustralya Retrieverleri için türe özel bir kurtarma bulmak zor olabilir. Bununla birlikte, genellikle karışımları da önemsedikleri için, Avustralyalı Çoban veya Golden Retriever cinsine özgü kurtarmaları denemek isteyebilirsiniz. İşte deneyebileceğiniz bazı kurtarma yöntemleri:

  • Avustralyalı ve Ben Hayvan Kurtarma
  • Altın kadar iyi

  DogTime’ı da deneyebilirsiniz evlat edinme sayfası Bu, evlat edinilebilir köpekleri cins ve posta koduna göre aramanıza izin verir!

Australian Retriever Kedisi Özellikleri Bakımı Yavruları Fiyatları