seo ankara
arapça kursu ankara
almanca kursu ankara
rusça kursu ankara
ankara diş kliniği
kedi cinsleri
Mütercim Tercüme Bürosu

Australian Shepherd Husky Köpek Özellikleri Bakımı Yavruları Fiyatları

Australian Shepherd Husky Köpek Özellikleri Bakımı Yavruları Fiyatları ile ilgili olan bu içeriğimizde sizlere popüler köpeklerden olan Australian Shepherd Husky Köpek cinsi hakkında aradığınız tüm bilgileri derledik.

Australian Shepherd Husky Köpek Özellikleri Bakımı Yavruları Fiyatları

Avustralya Çoban Husky, karışık cins bir köpektir – Avustralya Çoban ve Sibirya Husky köpek ırkları arasında bir melez. Bu aktif köpekler koruyucu ve sadıktır ve her iki ebeveyninden de en iyi özelliklerin bazılarını miras alırlar. Avustralyalı Çoban Husky’ye Aussie Sibirya da denir. Tasarımcı bir cins olarak talihsiz durumlarına rağmen, bu karışık cins köpekleri barınaklarda bulabilir ve özel kurtarma türlerini yetiştirebilirsiniz, bu yüzden evlat edinmeyi unutmayın! Alışveriş yapmayın! Bu yavrular, yürüyüş yapmaktan ve genel olarak harika açık havadan hoşlananlar için uygun arkadaşlar olacaktır. Uzun bir çalışan köpek ebeveynleri soyundan gelirler ve enerjilerinin bir kısmını kullanabilecekleri geniş açık alanlarda gelişirler. Aktif insanlar, yürüyüşçüler ve natüristler, bu yavrulardan birini sahiplenmeyi düşünüyorsanız, lütfen sıranın en önüne geçin. Tüm Avustralya Çoban Husky karışık köpek ırkı gerçekleri ve özellikleri için aşağıya bakın!

Avustralya Çoban Husky Karışık Köpek Irk Resimleri

Avustralya Çoban Husky Karışık Köpek Irk Resimleri, Özellikleri ve GerçekleriInitiate Gallery

 • Öne Çıkanlar

  • Avustralya Çoban Huskileri karışık cins köpeklerdir. Avustralyalı Çoban veya Sibirya Husky ebeveynleri gibi safkan değiller.
  • Avustralya Çoban Huskies’in ana renkleri siyah, beyaz, kahverengi krem ​​ve ten rengidir. Genellikle bu renklerden herhangi birinin güzel bir karışımı ve karışımıdır.
  • Oldukça fazla dökülme eğilimi gösterirler ve genellikle alerjisi olan kişiler için önerilmezler.
  • Avustralya Çoban Huskies, daha büyük çocuklu haneler için harika evcil hayvanlardır. Çocuklara karşı çok hoşgörülü olabilirler, ancak tüm köpekler gibi, küçük çocukların yanındayken denetlenmelidirler.
  • Avustralya Çoban Huskileri yüksek enerji seviyelerine sahiptir. Köpek parkında günde bir ila iki saat egzersiz yapmak için iyi bir başlangıç ​​noktasıdır. Dışarıda gelişirler ama içeride yaşamaları gerekir.
  • Bu köpekler uzun süre yalnız bırakılmamalıdır. Yetersiz egzersiz yapan ve ailesi tarafından görmezden gelinen bir Avustralyalı Çoban Husky, muhtemelen uluma ve çiğneme gibi sevmediğiniz şekillerde bastırılmış enerjiyi ifade edebilir.
 • Tarih

  Avustralya Çoban Husky karışık köpek ırkı, yıllar içinde doğal olarak var olmuş olabilir, ancak tasarımcı yetiştiriciler, 1990’ların sonlarında, muhtemelen Kuzey Amerika’da, Avustralya Çobanlarını Sibirya Huskies ile kasıtlı olarak karıştırmaya başladılar. Yetiştiriciler, güçlü, sağlıklı bir köpek oluşturmak için iki ebeveyn ırkını karıştırmak istediler. , ve aktif refakatçi köpek. Karışık cins yavrulara olan talep arttıkça Avustralyalı Çoban Huski’leri yaratmaya devam ettiler. Avustralyalı Çoban Husky karışık ırkı tasarımcı bir cins olarak başlamış olsa da, bazıları barınaklarda veya kurtarma gruplarının bakımında sona erdi. Bunun sizin için köpek olduğuna karar verirseniz, evlat edinmeyi düşünün. Yerel barınaklarınızı kontrol edin, Avustralya Çoban Husky kurtarmalarına bakın veya bazen karışık cins köpekleri yeniden evcilleştirmeye yardımcı olduklarından, cinse özel Avustralya Çoban ve Sibirya Husky kurtarmalarını kontrol edin.Avustralya Çoban Köpeği Huski’ler aşağıdaki kulüpler tarafından tanınır:

  • Amerika Köpek Sicili
  • Uluslararası Tasarımcı Köpek Kaydı
 • Boy

  Avustralya Çoban Husky nispeten yeni bir karışık cins olduğu için, boyut söz konusu olduğunda çok az standart vardır. Bununla birlikte, Avustralyalı Çoban ve Sibirya Husky ebeveynleri arasında bir karışım olarak, Avustralya Çoban Husky’nin orta boy aralığında olmasını bekleyebilirsiniz. Çoğunun ağırlığı 40 ila 65 pound ve omuzda 18 ila 25 inç arasında değişir. Bununla birlikte, birçoğu ortalamadan daha küçük veya daha büyük olabilir.

 • Kişilik

  Birçok Avustralyalı Çoban Husky sever, köpeklerini koruyucu, aktif bir arkadaş olarak tanımlar. Orta boydadırlar, enerji ve sarsılmaz bağlılıkla doludurlar. Çalışan bir anne baba soyundan gelirler. Sibirya Huskies başlangıçta Alaska’da kar kızaklarını çekmek için kullanılırken, Avustralya Çobanları sığır ve diğer hayvanları gütmek için yetiştirildi. Avustralya Çoban Huski’leri, yürüyüşten avlanmaya kadar çeşitli aktivitelerden hoşlanırlar ve hepsi açık havada harika bir şekilde gelişirler. Avustralya Çoban Huski’lerinin iyi olmadığı bir şey, uzun süre yalnız kalmaktır. İhtiyaç duydukları arkadaşlığın yanı sıra egzersiz yapma ve zekalarını kullanma şansı olmadan sıkılırlar ve hüsrana uğrarlar. Yetersiz egzersiz yapan ve ailesi tarafından görmezden gelinen bir Avustralyalı Çoban Husky, bastırılmış enerjisini, uluma ve çiğneme gibi sevmediğiniz şekillerde ifade edebilir. Her köpek gibi, Avustralyalı Çoban Husky’nin de erken sosyalleşmeye ihtiyacı vardır. Yerel parklara yapılacak çok sayıda yürüyüş ve gezi bu konuda yardımcı olabilir. Yavrularınızın diğer hayvanlar, özellikle küçük olanlar etrafındaki davranışlarını gözlemleyin. Sibirya Husky DNA’ları üstün gelirse, doğal bir av sürüşüne sahip olabilirler.

 • Sağlık

  Avustralya Çoban Husky karışık cinsi, Avustralya Çoban ve Sibirya Husky’nin de karşılaştığı aynı koşullardan bazılarına yatkındır. Çoğu genel olarak sağlıklı olsa da, bazıları birkaç sağlık sorununa eğilimli olabilir, bu nedenle iyi bakım ve düzenli veteriner kontrollerini sürdürmek önemlidir. Avustralya Çoban Huskies’in muzdarip olduğu daha yaygın sorunlardan bazıları şunlardır:

  • kalça displazisi
  • Kan hastalığı
  • Epilepsi
  • Dirsek Displazisi
 • Bakım

  Tüm köpeklerde olduğu gibi, herhangi bir sağlık sorununu erken tespit etmek için Avustralyalı Çoban Husky’nizin düzenli veteriner muayenelerine devam etmelisiniz. Veterineriniz, köpeğinizi sağlıklı tutacak bir bakım rutini geliştirmenize yardımcı olabilir.Avustralya Çoban Huskileri kilo almaya eğilimlidir ve yüksek enerji seviyelerine sahiptirler. Köpek parkında günde bir ila iki saat egzersiz yapmak için iyi bir başlangıç ​​noktasıdır. Dışarıda gelişirler ancak içeride yaşamaları gerekir. Köpeğinizin gözleri gerektiği kadar temiz bir bezle temizlenmeli ve kulak kanalına herhangi bir sıvı girmeden kulakları düzenli olarak temizlenmelidir. Q-uçları yerine pamuk topları tercih edin. Ayrıca kulaklarında kızarıklık veya güçlü bir koku olup olmadığını her hafta kontrol edin. Bu, enfeksiyon belirtilerini gösterebilir. Köpeğinizin tırnaklarını çok uzamadan kesin – genellikle ayda bir veya iki kez. Zemine karşı tıklamamalıdırlar. Bakım setiniz bu konuda size yardımcı olabilir. Konu Avustralyalı Çoban Huskies bakımına geldiğinde ana endişelerden biri ağız sağlığını korumak olacaktır. Bu cins tartar oluşumuna eğilimli olduğu için dişlerini her gün fırçalamalısınız. Veterineriniz, köpeğinizin dişlerini nasıl düzgün bir şekilde fırçalayacağınız konusunda size talimat verebilir. Diş çiğnemek dişleri temiz tutmaya da yardımcı olabilir.

 • besleme

  Bir Avustralya Çoban Husky diyeti, yüksek enerjili orta boy bir cins için formüle edilmelidir. Yetişkin köpeğinizin ne kadar yiyeceği, boyutlarına, yaşına, yapısına, metabolizmasına ve aktivite düzeyine bağlıdır. Tüm köpeklerde olduğu gibi, Avustralya Çoban Husky’nin beslenme ihtiyaçları yavruluktan yetişkinliğe değişecek ve son yıllarına kadar değişmeye devam edecektir. Veterinerinizden, Avustralya Çoban Husky diyetiniz hakkında tavsiyeler istemelisiniz, çünkü köpekler arasında ağırlık, enerji ve sağlık dahil olmak üzere çok fazla çeşitlilik olduğu için belirli bir öneride bulunabilirsiniz.

 • Ceket Rengi Ve Bakımı

  Avustralya Çoban Husky paltoları genellikle Avustralya Çoban ve Sibirya Husky ebeveynlerinin paltolarının ve renklerinin bir karışımıdır. Avustralya Çoban Huskies’in ana renkleri siyah, beyaz, kahverengi krem ​​ve ten rengidir. Genellikle bu renklerden herhangi birinin güzel bir karışımı ve karışımıdır. Genellikle kısa ila orta uzunlukta tüyleri vardır ve genellikle alerjisi olan kişiler için önerilmezler. Biraz dökülme eğilimi gösterirler, robotik elektrikli süpürgelere aşina değilseniz, RoboVac’a bakmayı düşünün. Bu yavrular haftada birkaç iyi fırça gerektirecektir. Doğal yağlarının kabuğunu soymamak için yalnızca gerektiği kadar hafif bir şampuanla yıkayın. Fırçalama aynı zamanda yağın tüy boyunca yayılmasına da yardımcı olacaktır. Bu yavrular tüm hava koşulları, özellikle soğuk havalar için çok uygundur. Sibirya Husky soyları doğrudan Rusya’dan ve gerçekten soğuk kışlar geçiriyorlar.

 • Çocuklar ve Diğer Evcil Hayvanlar

  Avustralya Çoban Huskies, daha büyük çocuklu haneler için harika evcil hayvanlardır. Çocuklara karşı çok hoşgörülü olabilirler, ancak tüm köpekler gibi, küçük çocukların yanındayken denetlenmelidirler. Çocuklara her zaman köpeklere nasıl yaklaşacaklarını ve onlara nasıl dokunacaklarını öğretin ve herhangi bir ısırma, kulak veya kuyruk çekmeyi önlemek için köpekler ve küçük çocuklar arasındaki etkileşimleri her zaman denetleyin. her iki taraf adına. Çocuğunuza yemek yerken hiçbir köpeğe yaklaşmamasını veya köpeğin mamasını elinden almaya çalışmamasını öğretin. Bu yeterince ifade edilemez, hiçbir köpek bir çocukla gözetimsiz bırakılmamalıdır.Avustralya Çoban Huskileri diğer köpeklerle iyi geçinir ama yine de yavru köpeğinizi sosyalleşme kurslarına götürmek önemlidir. Bu onları diğer köpeklere ve insanlara alıştırır, ancak yabancılara karşı da sevecendirler. Sosyalleşme, yavrulara diğer köpeklere nasıl davranacaklarını ve selam vereceklerini öğretir. Avustralyalı Çoban ve Sibirya Husky ebeveynleri hakkında bilgi edinerek bunun sizin için doğru köpek olup olmadığını öğrenin.

 • Kurtarma Grupları

  Avustralya Çoban Huskies için bir türe özel kurtarma bulmak zor olabilir çünkü bunlar karışık bir cinstir. Bununla birlikte, genellikle karışımları da önemsedikleri için, Avustralya Çoban veya Sibirya Husky cinsine özgü kurtarmaları denemek isteyebilirsiniz. İşte deneyebileceğiniz bazı kurtarma yöntemleri:

  • Avustralyalı ve Ben Hayvan Kurtarma
  • Raven’ın Husky Limanı ve Kurtarma

  DogTime’ı da deneyebilirsiniz evlat edinme sayfası Bu, evlat edinilebilir köpekleri cins ve posta koduna göre aramanıza izin verir!

Australian Shepherd Husky Kedisi Özellikleri Bakımı Yavruları Fiyatları