seo ankara
arapça kursu ankara
almanca kursu ankara
rusça kursu ankara
ankara diş kliniği
kedi cinsleri
Mütercim Tercüme Bürosu

Australian Shepherd Pit Bull Mix Köpek Özellikleri Bakımı Yavruları Fiyatları

Australian Shepherd Pit Bull Mix Köpek Özellikleri Bakımı Yavruları Fiyatları ile ilgili olan bu içeriğimizde sizlere popüler köpeklerden olan Australian Shepherd Pit Bull Mix Köpek cinsi hakkında aradığınız tüm bilgileri derledik.

Australian Shepherd Pit Bull Mix Köpek Özellikleri Bakımı Yavruları Fiyatları

Avustralya Çoban Pit Bull Mix, karışık cins bir köpektir – Avustralya Çoban ve Pit Bull köpek ırkları arasında bir melez. Enerjik, sadık ve yeni şeyler öğrenmek için hızlı olan bu yavrular, her iki ebeveyninden de en iyi özelliklerin bazılarını miras aldılar. Tasarımcı bir cins olarak talihsiz durumlarına rağmen, bu karışık cins köpekleri barınaklarda bulabilir ve özel kurtarma türlerini yetiştirebilirsiniz, bu yüzden evlat edinmeyi unutmayın! Alışveriş yapmayın! Bu sevimli yavrular, aktif sahipleri olan daha küçük, kentsel ortamlarda gelişebilmelerine rağmen, daha büyük haneler için harika aile köpekleri yaparlar. Hem arkadaş canlısı hem de uyarı sistemi olacak oyuncu bir köpek istiyorsanız, Avusturya Çoban Pit Bull Mix sizin için doğru köpek olabilir! Avustralya Çoban Pit Bull Karışımları ile ilgili tüm karışık köpek ırkı özellikleri ve gerçekler için aşağıya bakın!

Avustralya Çoban Pit Bull Karışık Köpek Irk Resmi

(Resim Kredisi: Getty Images aracılığıyla Shawn Patrick Ouellette/Portland Portland Press Herald)

 • Öne Çıkanlar

  • Avustralya Çoban Pit Bull Mix, karışık cins bir köpektir. Avustralyalı Çoban veya Pit Bull ebeveynleri gibi safkan değiller.
  • Aussie Pits’in ana renkleri mavi merle, siyah, kırmızı merle ve kremdir. Bazen paltoları düz, bazen de renk karışımıdır.
  • Avustralya Çoban Pit Bull Karışımları mutlaka alerji dostu değildir. Neyse ki, paltolarının bakımı çok kolaydır. Haftada iyi bir fırçalama muhtemelen bunu yapacaktır. Mevsimler değiştikçe paltolarını uçurmalarına hazır olun.
  • Aussie Pits çok fazla dikkat ve enerji alma eğilimindedir, bu nedenle evde yalnız evcil hayvan olmayı tercih edebilirler.
  • Yüksek enerji seviyelerine sahiptirler. Köpeğinizin birkaç iyi, aktif oyun seansı ve karıştırılmış kısa yürüyüşlerle günde en az bir yarım saat ila bir saat süren yürüyüş yaptığından emin olun. Sıkılırlarsa yıkıcı olabilirler.
  • Aussie Pits çok eğlenceli olma eğilimindedir ve çocukların daha büyük bir köpeğe nasıl düzgün bir şekilde yaklaşacağını ve onunla nasıl oynayacaklarını öğrenmeleri önemlidir. Küçük çocuklar sert oyun sırasında kazara yaralanabilirler. Her zaman oyun süresini denetleyin.
 • Tarih

  Avustralyalı Çoban Pit Bull Karışımları muhtemelen yıllar içinde doğal olarak var olmuştur, ancak tasarımcı yetiştiriciler, 1990’ların sonlarında, muhtemelen Kuzey Amerika’da kasıtlı olarak Avustralya Çoban ve Pit Bulls’u karıştırmaya başladılar. Yetiştiriciler, eğitilebilir, sadık kişilik özelliklerini birleştirmek için iki ebeveyn ırkını karıştırmak istediler. Avustralyalı bir Çoban’ın zekasına ve ceketine sahip bir Pit Bull resmi. Karışık cins yavrulara olan talep arttıkça Aussie Pits yaratmaya devam ettiler. Avustralyalı Çoban Pit Bull Mix cinsi bir tasarımcı cinsi olarak başlamış olsa da, bazıları barınaklarda veya kurtarma gruplarının bakımında sona erdi. Bunun sizin için bir tür olduğuna karar verirseniz, evlat edinmeyi düşünün. Yerel barınaklarınızı kontrol edin, Avustralya Çoban Pit Bull Mix kurtarmalarına bakın veya genellikle karışık cins köpekleri aldıkları ve ev buldukları için türe özgü Avustralya Çoban veya Pit Bull kurtarmalarına bakın. onlara.

 • Boy

  Avustralya Çoban Pit Bull Mix nispeten yeni bir cins olduğu için, boyut söz konusu olduğunda çok az standart vardır. Bununla birlikte, Avustralyalı Çoban ve Pit Bull ebeveynleri arasında bir karışım olarak, Aussie Pits’in orta ila büyük tarafta olmasını bekleyebilirsiniz. Çoğunun ağırlığı 30 ila 85 pound arasındadır ve omuzdan 17 ila 23 inç uzunluğundadır. Bununla birlikte, bazıları ortalamadan daha küçük veya daha büyük olabilir.

 • Kişilik

  Avustralyalı Çoban Pit Bull Karışımlarını sevenler, cinsi inanılmaz derecede sadık ve son derece uyanık olarak tanımlar. Aussie Pit’in çok fazla enerjisi var ve sahipleri, bolca oyun ve yürüyüş süresine ihtiyaç duyan orta ila büyük bir köpekle dolu olacaklar. Avustralya Çoban Çukuru Karışımı ayrıca biraz sürü içgüdüsü veya av sürüşüne sahip olabilir. Yine de, birçok Aussie Pit hayranı, karışık ırkın oldukça zeki oldukları için eğitilmesinin nispeten kolay olduğunu söylüyor. Topuğu kıstırma veya diğer av güdüsü içgüdüleri gibi bu istenmeyen alışkanlıkların önüne geçmek, erken ve tutarlı bir eğitimle yapılabilir. Avustralya Çoban Pit Bull Mix’i ayrıca çok uzun süre gözetimsiz bırakılırsa can sıkıntısı nöbetlerine eğilimlidir. Bu alışkanlıkların önüne geçmek için Aussie Pit’inize bolca sevgi ve oyun zamanı verdiğinizden emin olun. Erken eğitim, bu yıkıcı alışkanlıkların tomurcuklanması için de çok önemlidir. Avustralya Çukuru, insanlarını memnun etmeyi sever ve yanınıza yapıştırıcı gibi yapışabilirler. Avustralyalı Çoban Pit Bull Karışımları bir dakika kanepede patates olabilir, yanınıza sokulabilir ve bir sonraki aptal, oyuncu bir yavru olabilir. Diğer evcil hayvanlarla anlaşabilirler, ancak cüretkar yapıları nedeniyle evdeki tek evcil hayvan olarak daha iyi olabilirler.

 • Sağlık

  Avustralyalı Çoban Pit Bull karışık cinsi, Pit Bull ve Avustralyalı Çoban’ın da karşılaştığı aynı koşullardan bazılarına yatkındır. Çoğu genel olarak sağlıklı olsa da, bazıları birkaç sağlık sorununa yatkın olabilir, bu nedenle iyi bakım ve düzenli veteriner kontrollerini sürdürmek önemlidir. Avustralya Çoban Pit Bull Karışımlarının maruz kaldığı daha yaygın sağlık sorunlarından bazıları şunlardır:

  • katarakt
  • kalça displazisi
  • Collie göz anomalisi
  • epilepsi
 • Bakım

  Tüm köpeklerde olduğu gibi, herhangi bir sağlık sorununu erken tespit etmek için Avustralyalı Çoban Pit Bull Mix’inizin düzenli veteriner kontrollerine ayak uydurmalısınız. Veterineriniz, köpeğinizi sağlıklı tutacak bir bakım rutini geliştirmenize yardımcı olabilir.Avustralya Çoban Pit Bull Karışımları kilo almaya eğilimlidir ve yüksek enerji seviyelerine sahiptir. Köpeğinizin birkaç iyi, aktif oyun seansı ve karıştırılmış daha kısa yürüyüşler ile günde en az bir yarım saatten saate kadar iyi bir yürüyüş yaptığından emin olun. Kulaklarını günlük olarak enkaz ve zararlılara karşı kontrol ettiğinizden ve önerildiği şekilde temizlediğinizden emin olun. veterineriniz tarafından. Köpeğinizin tırnaklarını çok uzamadan kesin – genellikle ayda bir veya iki kez. Zemine karşı tıklamamalıdırlar. Bakım setiniz bu konuda size yardımcı olabilir. Birçok köpek diş sorunlarına eğilimli olduğundan, köpeğinizin dişlerini her gün fırçalamalısınız. Veteriner hekiminiz size köpeğinizin dişlerini nasıl düzgün bir şekilde fırçalayacağınız konusunda talimat verebilir. Konu Avustralya Çoban Pit Bull Mix’iniz olduğunda sizin asıl endişeniz göz bakımıdır, çünkü karışık cins bir takım gözle ilgili sorunlara eğilimlidir. Olağandışı akıntıya dikkat edin ve Aussie Pit’iniz görme güçlüğü çekiyor gibi görünüyorsa veterinerinizle konuşun.

 • besleme

  İdeal bir Avustralya Çoban Pit Bull Mix diyeti, yüksek enerjili orta ila büyük boy bir cins için formüle edilmelidir. Aşırı beslenirlerse kilo almaya meyillidirler, bu nedenle düzenli bir beslenme programına bağlı kalmalı ve gün içinde yiyecekleri dışarıda bırakmamalısınız. Tüm köpeklerde olduğu gibi, Avustralyalı Çoban Pit Bull Mix’in beslenme ihtiyaçları, yavruluktan yetişkinliğe değişecek ve son yıllarına kadar değişmeye devam edecektir. Veterinerinizden, Avustralya Çoban Pit Bull Mix’in diyetiyle ilgili tavsiyeler istemelisiniz, çünkü köpekler arasında ağırlık, enerji ve sağlık dahil olmak üzere çok fazla çeşitlilik olduğu için özel bir öneride bulunabilirsiniz.

 • Ceket Rengi Ve Bakımı

  Avustralya Çoban Pit Bull Mix katları, genellikle Pit Bull ve Avustralyalı Çoban ebeveynlerinin paltolarının ve renklerinin bir karışımıdır. Aussie Pits’in ana renkleri mavi merle, siyah, kırmızı merle ve kremdir. Bazen tüyleri düzdür ve bazen de renk karışımı vardır. Genellikle kısa çift katları vardır, bu da mutlaka alerji dostu olmadıkları anlamına gelir. Daha uzun kaplamalı Aussie Pitleri de var, ancak bunlar o kadar yaygın değil. Neyse ki, her iki katın da tımarlanması çok kolaydır. Haftada iyi bir fırçalama muhtemelen bunu yapacaktır. Avustralyalı Çoban Pit Bull Mix’inizin çift katı varsa, mevsimler değiştikçe paltolarını havaya uçurmaya hazır olun. Daha kısa paltolara sahip olma eğiliminde olduklarından, Aussie Pits özellikle aşırı hava koşulları için uygun değildir. Köpeğiniz için kışın bir paltoya ihtiyacınız olabilir ve yaz aylarında daha az kürk kaplamanın olduğu kulaklara, buruna ve hassas bölgelere köpek güneş kremi sürmeniz gerekebilir.

 • Çocuklar ve Diğer Evcil Hayvanlar

  Avustralyalı Çoban Pit Bull Mix orta ila daha büyük bir köpek olabileceğinden, Aussie Pit’iniz ne kadar büyük olduklarını anlamıyorsa daha küçük çocuklar kolayca incinebilir. Aussie Pits çok eğlenceli olma eğilimindedir ve çocukların daha büyük bir köpeğe nasıl düzgün bir şekilde yaklaşacağını ve onunla nasıl oynayacaklarını öğrenmeleri önemlidir. Avustralya Çoban Pit Bull Mix’inizi atlamamak için eğitmek, çocuklarla oyun zamanını güvende tutmanıza yardımcı olacaktır. Diğer evcil hayvanlar söz konusu olduğunda, Avustralya Çoban Pit Bull Mix’leri diğer hayvanlarla yavaş ve sakin bir şekilde tanıştırılırsa ve erken sosyalleşirse diğer hayvanlarla iyi geçinebilir. bunun sorunsuz geçmesine yardımcı olacaktır. Diğer evcil hayvanlara erken alışmaları en iyisidir. Bununla birlikte, Aussie Pits çok fazla dikkat ve enerji alma eğilimindedir, bu nedenle evde yalnız evcil hayvan olmayı tercih edebilirler. Yine de, birçok Avustralyalı Çoban Pit Bull Karışımı diğer köpekler ve kedilerle gayet iyi geçinir, bu yüzden gerçekten eğitim, sosyalleşme ve çekiliş şansına iner.

 • Kurtarma Grupları

  Avustralyalı Çoban Pit Bull Karışımları için cinse özel bir kurtarma bulmak zor olabilir çünkü bunlar karışık bir cinstir. Bununla birlikte, genellikle karışımları da önemsedikleri için Avustralyalı Çoban veya Pit Bull cinsine özgü kurtarmaları denemek isteyebilirsiniz. İşte deneyebileceğiniz bazı kurtarma yöntemleri:

  • Avustralyalı ve Ben Hayvan Kurtarma
  • Boğayı Kurtar

  DogTime’ı da deneyebilirsiniz evlat edinme sayfası Bu, evlat edinilebilir köpekleri cins ve posta koduna göre aramanıza izin verir!

Australian Shepherd Pit Bull Mix Kedisi Özellikleri Bakımı Yavruları Fiyatları