seo ankara
arapça kursu ankara
almanca kursu ankara
rusça kursu ankara
ankara diş kliniği
kedi cinsleri
Mütercim Tercüme Bürosu

Australian Stumpy Tail Cattle Dog Köpek Özellikleri Bakımı Yavruları Fiyatları

Australian Stumpy Tail Cattle Dog Köpek Özellikleri Bakımı Yavruları Fiyatları ile ilgili olan bu içeriğimizde sizlere popüler köpeklerden olan Australian Stumpy Tail Cattle Dog Köpek cinsi hakkında aradığınız tüm bilgileri derledik.

Australian Stumpy Tail Cattle Dog Köpek Özellikleri Bakımı Yavruları Fiyatları

Avustralya Stumpy Tail Sığır Köpeği, karakteristik kısa veya bazen var olmayan kuyrukları ile adlandırılır, 19. yüzyılın sonlarından itibaren vahşi dingoların ve evcilleştirilmiş çoban köpeklerinin soyundan gelir. Popüler Avustralya Sığır Köpeğine benzemesine rağmen, Avustralya Stumpy Tail Sığır Köpeği, yabancılar ve yeni durumlar söz konusu olduğunda daha zayıf, kuyruksuz ve daha uyanıktır. Bu bob kuyruklu cins, Stumpy, Stumpy Tails ve Heelers dahil olmak üzere çeşitli takma adlara sahiptir. . Bunlar safkan köpekler olsa da, onları barınaklarda ve kurtarmalarda bulabilirsiniz. Hatırla evlat edinmek! Bu sizin için bir türse alışveriş yapmayın. Bu aktif ve zeki türün çok fazla enerjisi vardır ve onu yakmak için çok fazla alana ihtiyaç duyar. Avustralya Stumpy Tail Sığır Köpeği, yetişkin haneler veya daha büyük çocuklu evler için idealdir, ideal olarak etrafta koşmak için çitle çevrili bir avlu alanı vardır. Aktif bir arkadaş istiyorsanız ve tutarlı bir eğitim için sabrınız varsa, o zaman bu sizin için bir cins olabilir! Köpek ırkı trenlerinin tam listesi ve Avustralya Stumpy Tail Sığır Köpekleri hakkında gerçekler için aşağıya bakın!

Avustralya Stumpy Tail Sığır Köpek Irk Resimleri

Avustralya Stumpy Tail Sığır Köpek Irk Resimleri, Özellikleri ve GerçekleriInitiate Gallery

 • Öne Çıkanlar

  • Tipik olarak, Avustralya Stumpy Tail Sığır Köpeğinin paltosu mavi, kırmızı ve ten rengidir, genellikle benekler veya merle desenleri vardır.
  • Ortalama Avustralya Stumpy Tail Sığır Köpeği çok fazla enerjiye ve zihinsel dayanıklılığa sahiptir ve onları formda tutmak ve can sıkıntısından kaynaklanan yıkıcı alışkanlıklara dalmak için sıkı bir fiziksel ve zihinsel aktiviteye ihtiyaçları vardır. Bahçesi olmayan küçük evler için iyi bir seçim değildir.
  • Stumpy, onları alerjisi olanlar için mükemmel bir seçim yapmayan bir parçalayıcıdır.
  • Avustralya Stumpy Tail Sığır Köpeği, çocuklara iyi bir arkadaş olabilir; yine de, daha büyük çocuklar ve gençler için daha uygundurlar.
  • Stumpy’nin gütme içgüdüleri devreye girebilir ve evdeki herhangi bir hayvanı gütmeye çalışabilirler. Tutarlı eğitim ve bol miktarda egzersiz bu davranışları engellemeye yardımcı olabilir.
  • Stumpy Tail Sığır Köpeği sadık bir cins olsa da, genellikle aşırı sevecen köpekler değildir. Sarılmak istemeyebilirler, ancak sevgilerini insanlarına karşı çok koruyucu olarak gösterirler.
 • Tarih

  Avustralya Stumpy Tail Sığır Köpeğinin, ırkın kökenleri tam olarak doğrulanmamasına rağmen, Avustralya’ya özgü en eski evcil tür olduğuna inanılmaktadır. Araştırmacılar, İngiliz sömürgecilerin 18. yüzyılda bir zamanlar çoban köpeklerini vahşi dingolarla melezlediğini düşünüyor. İngilizlerin getirdiği çoban köpeği aşırı sıcağa tahammül edemedi, bu yüzden yetiştiriciler, çoban köpeklerinin çobanlık becerileri ile dingonun koruyucu ceketine sahip bir cins yaratmak için çalıştılar. Bu atalar hem Avustralya Sığır Köpeğine hem de Avustralya Stumpy Tail Sığırına yol açtı. Köpek. Seçici üreme, ayrı ırklara yol açtı ve Stumpy 20. yüzyılda neredeyse yok oldu. 1988’de, cinsi korumak için Avustralya Ulusal Köpek Kulübesi Konseyi kuruldu. 2005 yılında Stumpy, Fédération Cynologique Internationale (FCI) tarafından tanındı ve 2010’da United Kennel Club (UKC), cinsi sadece Stumpy Tail Sığır Köpeği olarak tanıdı. Amerikan Kulübesi Kulübü (AKC) şu anda cinsi, tam cins tanıma yolunda bir adım olan Vakıf Stok Hizmetinde içermektedir.

 • Boy

  Erkek Stumpies tipik olarak omuzdan 18 ila 20 inç arasında dururken, dişi Avustralya Stumpy Tail Sığır Köpekleri yaklaşık 17 ila 19 inç arasında gezinir. Her iki cinsiyet de tipik olarak 35 ila 51 pound arasındadır. Bununla birlikte, bazı Stumpy Tail Sığır Köpekleri daha büyük veya daha küçük olabilir.

 • Kişilik

  Nadir Avustralya Stumpy Tail Sığır Köpeğinin hayranları, cinsi çalışkan ve şiddetle sadık olarak tanımlar. Stumpy, insanlarını memnun ederken gelişen bir köpektir. Çoğu zaman, modern Avustralya Stumpy Sığır Köpekleri çiftliklerde gütmez ve çalışmaz. Bu, ortalama Stumpy’nin çok fazla enerjiye ve zihinsel dayanıklılığa sahip olduğu ve zinde kalmalarını ve can sıkıntısından kaynaklanan yıkıcı alışkanlıklara kapılmamaları için sıkı bir miktarda fiziksel ve zihinsel aktiviteye ihtiyaçları olduğu anlamına gelir. Etrafta koşmak için açık alan olduğundan, en aktif şehir sakinleri veya apartman sakinleri bile kendilerini itaatsiz bir Stumpy ile bulabilirler. Stumpy Tail Sığır Köpeği sadık bir cins olsa da, tipik olarak aşırı sevecen köpekler değildir. Stumpy, siz televizyon seyrederken oturma odasında şekerleme yapmaktan hoşlanabilir, ancak onlar kucağınıza atlayacak ya da sizi öpmek için zıplayacak türden değiller. Bunun yerine, Avustralya Stumpy Tail Sığır Köpeği, yabancılara karşı uyanıklık ve ihtiyatlarıyla ilgilendiklerini gösterir. Cins saldırganlığa eğilimli değildir, ancak bir tehdit algıladıklarında sizi savunmaktan çekinmezler. Erken ve tutarlı sosyalleşme, Stumpy’nizin aşırı koruyucu olmasını önlemeye yardımcı olabilir.

 • Sağlık

  Avustralya Stumpy Tail Sığır Köpekleri genellikle sağlıklıdır, ancak tüm ırklar gibi belirli sağlık koşullarına tabi olabilirler. Tüm Topuklar bu hastalıkların herhangi birini veya tamamını almaz, ancak bu cinsi düşünüyorsanız, bunların farkında olmanız önemlidir. Avustralya Stumpy Tail Sığır Köpeklerinin muzdarip olduğu daha yaygın sağlık sorunlarından bazıları şunlardır:

  • Göz sorunları (Collie Göz Anomalisi dahil)
  • kalça displazisi
  • Sağırlık
 • Bakım

  Tüm köpeklerde olduğu gibi, herhangi bir sağlık sorununu erkenden tespit etmek için Avustralya Stumpy Tail Sığır Köpeğinizin düzenli veteriner muayenelerini takip etmelisiniz. Veterineriniz, köpeğinizi sağlıklı tutacak bir bakım rutini geliştirmenize yardımcı olabilir. Avustralya Stumpy Tail Sığır Köpekleri kilo almaya eğilimlidir ve yüksek enerji seviyelerine sahiptirler. Köpeğinizin birkaç iyi, aktif oyun seansı ve karıştırılmış daha kısa yürüyüşler ile günde en az iki yarım saat ila bir saat süren yürüyüşler yaptığından emin olun. Hava izin verirse, Stumpy’nizin etrafta dolaşmasına ve biraz enerji yakmasına da izin verebilirsiniz. arka bahçe. Kulaklarını her gün döküntü ve zararlılar için kontrol edin ve veterinerinizin önerdiği şekilde temizleyin. Köpeğinizin tırnaklarını çok uzamadan kesin – genellikle ayda bir veya iki kez. Zemine karşı tıklamamalıdırlar. Bakım setiniz bu konuda size yardımcı olabilir. Avustralya Stumpy Tail Sığır Köpeğinizin ağız sağlığını koruyun. Dişlerini düzenli olarak fırçalamalısınız. Veterineriniz, köpeğinizin dişlerini nasıl düzgün bir şekilde fırçalayacağınız konusunda size talimat verebilir.

 • besleme

  İdeal bir Avustralya Stumpy Tail Sığır Köpeği diyeti, yüksek enerji seviyelerine sahip orta bir cins için formüle edilmelidir. Uygun egzersiz olmadan, bu Topukların kilo alma eğilimi yüksektir. Yiyeceklerini her zaman dışarıda bırakmak yerine günde iki kez besleyerek ve yiyeceklerini ölçerek Stumpy’nizi iyi durumda tutun. İkramları da sınırladığınızdan emin olun. Tüm köpeklerde olduğu gibi, Avustralya Stumpy Tail Sığır Köpeğinin beslenme ihtiyaçları, yavruluktan yetişkinliğe değişecek ve son yıllarına kadar değişmeye devam edecektir. Avustralya Stumpy Tail Sığır Köpeğinizin diyetiyle ilgili tavsiyeler için veterinerinizden tavsiye almalısınız, çünkü bireysel köpekler arasında ağırlık, enerji ve sağlık dahil olmak üzere çok fazla çeşitlilik olduğu için özel bir tavsiyede bulunmak için.

 • Ceket Rengi Ve Bakımı

  Avustralya Stumpy Sığır Köpeğinin çift kürkü vardır. Sürü cinsinin dış, koruyucu ceketi kısa, yoğun ve düzgündür ve astarı yumuşak, yoğun ve kısadır. Bu, Stumpy’nin bir parçalayıcı olduğu anlamına gelir, bu da onları alerjisi olanlar için mükemmel bir seçim yapmaz. Haftada bir kez iyi bir fırçalama genellikle işe yarar, ancak tüyleri uçtuğunda bunu haftada birkaç kez yapmanız gerekebilir. Tipik olarak, Avustralya Stumpy Tail Sığır Köpeğinin kürkü mavi, kırmızı ve ten rengidir, genellikle benekli veya merle desenleri. Stumpy Tail Sığır Köpeklerini gösterilerden diskalifiye eden belirli işaretler vardır, örneğin mavi veya kırmızı Stumpy’nin bronzluk izleri varsa, ancak bu onları daha az harika bir yavru yapmaz! hava koşulları. Yine de, Stumpy’nizi sıcak veya soğuk, aşırı hava koşullarında gözetimsiz bırakmamalısınız.

 • Çocuklar ve Diğer Evcil Hayvanlar

  Avustralya Stumpy Tail Sığır Köpeği, çocuklara iyi bir arkadaş olabilir; yine de, daha büyük çocuklar ve gençler için daha uygundurlar. Çocuklarınıza Stumpy’nizle nasıl düzgün bir şekilde etkileşime gireceklerini öğrettiğinizden emin olun ve çocukları köpeğinizle gözetimsiz bırakmayın. Stumpy, durumun gerektirdiğini düşünürse çocukları gütmeye ve topuklarına küçük kıstırmalar yapmaya çalışabilir! Diğer hayvanlara gelince, Avustralya Stumpy Tail Sığır Köpeği, yavaş ve sakin bir şekilde tanıtıldığı sürece bir arada yaşayabilir. Sürü içgüdüleri devreye girebilir ve büyüklükleri ne olursa olsun evdeki herhangi bir hayvanı gütmeye çalışabilirler. Tutarlı eğitim ve bol miktarda egzersiz bu davranışları engellemeye yardımcı olabilir.

 • Kurtarma Grupları

  Özellikle Avustralya Stumpy Tail Sığır Köpekleri için kurtarma çalışmaları yapmak zor olabilir. Ancak, her zaman yerel barınağınıza danışabilir ve her tür köpeğe hitap eden bir kurtarmayı denemek isteyebilirsiniz. Aşağıdakilere bir göz atabilirsiniz:

  • Wright-Yol Kurtarma
  • Aramızdaki Melekler Pet Kurtarma

  Ayrıca kontrol edebilirsiniz DogTime’ın benimseme sayfası Bu, evlat edinilebilir köpekleri cins ve posta koduna göre aramanıza izin verir!

Australian Stumpy Tail Cattle Dog Kedisi Özellikleri Bakımı Yavruları Fiyatları