seo ankara
arapça kursu ankara
almanca kursu ankara
rusça kursu ankara
ankara diş kliniği
kedi cinsleri
Mütercim Tercüme Bürosu

Azawakh Köpek Özellikleri Bakımı Yavruları Fiyatları

Azawakh Köpek Özellikleri Bakımı Yavruları Fiyatları ile ilgili olan bu içeriğimizde sizlere popüler köpeklerden olan Azawakh Köpek cinsi hakkında aradığınız tüm bilgileri derledik.

Azawakh Köpek Özellikleri Bakımı Yavruları Fiyatları

Adını ortaya çıktıkları Sahra çölündeki Azawakh Vadisi’nden alan bir köpek ırkı, bu asil varlığıyla yalın ve hızlı bir avcıdır. Gururlu ama sadık ve evlerini ve ailelerini koruyorlar. Bunlar nadir, safkan köpekler olsa da, onları barınaklarda veya kurtarma gruplarında bulabilirsiniz. Sahiplenmeyi unutmayın! Bu köpeklerden birini eve getirmek istiyorsanız alışveriş yapmayın. Cinsinin görünümünden ve çöl kökenlerinden tahmin edebileceğiniz gibi, bu köpekler sıcak iklimlerde iyi performans gösterir. İnsan ailelerini sevseler de, yeni insanlara karşı mesafeli kalabilirler. Seyirciler olarak, küçük hayvanlar ve hatta koşan çocuklar gibi hareket eden bir şey gördüklerinde de havalanmak isteyeceklerdir. Onları zıplamaktan alıkoyabilecek, eğitimle sağlam kalabilecek ve onları erken sosyalleştirebilecek deneyimli evcil hayvan ebeveynlerine ihtiyaçları var. Tüm köpek ırkı özellikleri ve Azawakhlar hakkında gerçekler için aşağıya bakın!

Azawakh Köpek Irk Resimleri

Azawakh Köpek Irk Bilgileri, Resimleri, Özellikleri ve Gerçekleri – DogTimeInitiate Gallery

  • Sahra Çölü’nün Sahel bölgesinden gelen gururlu ve zarif Azawakh, uzun zamandır o bölgedeki kabilelerin koruyucusu, avcısı ve yoldaşı olmuştur. Adını Sahra’daki Azawakh vadisinden alır. Azawakh’lar ailelerine karşı nazik ve sevecendir, ancak yabancılara karşı soğuk davranabilir ve tanımadıkları insanların kendilerine dokunmasından hoşlanmayabilirler. Ayrıca insanlarını ve mülklerini koruyorlar. Hayranlar onları sadık ve bağımsızlığın harika bir kombinasyonu olarak tanımlıyor. Seyirciler oldukları için hareketten etkilenirler ve hayvanları, bisikletli veya kaykaylı insanları ve hatta koşan çocukları kovalamaları muhtemeldir. Öte yandan, bu zayıf, kaslı köpekler, koşucular ve koşucular için mükemmel bir arkadaştır. İçeride, oldukça hareketsizdirler ve kanepede uyumaktan memnundurlar. En çok, çitle çevrili geniş bir avlusu olan bir ev veya dümdüz koşabilecekleri yakındaki bir çitle çevrili park için uygundurlar. Günde en az yarım saat aktif egzersize veya oyuna ihtiyaçları vardır ve bu, onurlarına hafif gelse de, soğuk havalarda dışarı çıkmadan önce Azawakh’ınızı bir süveterle giymeniz gerekir. Kısa tüyleri ve düşük vücut yağlarıyla kolayca üşürler.

  • Boy

    Erkekler omuzda 25 ila 29 inç durur ve 44 ila 55 pound ağırlığındadır; dişiler 23,5 ila 27,5 inç boyunda ve 33 ila 44 pound ağırlığındadır.

  • Ceket Rengi Ve Bakımı

    Kısa, pürüzsüz Azawakh ceket, berrak kumdan koyu kırmızıya, beyaz, siyah, mavi, gri, brindle, grizzle, part-color ve çikolata dahil tüm kahverengi tonları dahil olmak üzere çeşitli renklerde gelir. Mide tüysüz olabilir. Bir kez tazı eldiveni ile Azawakh’ınızın paltosunun iyi görünmesini sağlamalıdır. Düzenli şampuanlama gerekli değildir, ancak banyo yaparken hassas cilde sahip oldukları için hafif, hipoalerjenik bir şampuan kullanın.

Azawakh Kedisi Özellikleri Bakımı Yavruları Fiyatları