seo ankara
arapça kursu ankara
almanca kursu ankara
rusça kursu ankara
ankara diş kliniği
kedi cinsleri
Mütercim Tercüme Bürosu

British Shorthair Kedisi Özellikleri Bakımı Yavruları Fiyatları

British Shorthair Kedisi Özellikleri Bakımı Yavruları Fiyatları ile ilgili olan bu içeriğimizde sizlere popüler kedilerden olan British Shorthair Kedisi hakkında aradığınız tüm bilgileri derledik.

British Shorthair Kedisi Özellikleri Bakımı Yavruları Fiyatları

Dünyanın en popüler kedi ırklarından biri olan Britanya ile ilgili stenografi uygun şekilde adlandırılmıştır. Sadece kalın, pelüş bir kısa paltoya sahip değiller, aynı zamanda arkadaş canlısı ama saçma sapan – yani daha çok İngiliz – hayata karşı bir duyarlılıkları var. Britanya ile ilgili stenografi ideal aile kedileridir ve sahipleriyle birlikte olmaktan keyif alırlar, ancak çok fazla tutuldukları veya kucaklandıkları için burunları buruşabilir.

Bu güzel cins çok çeşitli renk ve desenlerde gelir, ancak geleneksel Britanya ile ilgili stenografi mavi kürkle sarılır. En iyi yanı: Bu orta ila büyük boy kedinin çok az sağlık sorunu var.

Britanya ile ilgili stenografi, hayata karşı rahat tavırları için değerli olmanın yanı sıra, hemen hemen her renk veya desende bulunan kalın, yoğun paltoları için sevilir. Genellikle British blues olarak adlandırılan mavi-gri kediler, muhtemelen Britanya ile ilgili stenografi meraklılarının en popüler renk seçimidir.

Ancak yaygın mavi tüylerinin yanı sıra, kalın bacakları, geniş göğüsleri, yuvarlak kafaları ve tamamen sıkışan tombul yanakları nedeniyle bu türün tanınması kolaydır. Mavi paltolu Britanya ile ilgili stenografi koyu turuncu-kehribar gözlere sahiptir, ancak diğer palto renklerine sahip bireyler yeşil, bakır, kehribar veya mavi gözlere sahip olabilir.

Bu muhteşem kediler, tüylerini gevşek kıllardan ve kirden uzak tutmak için sadece haftada bir kez hızlı bir fırçalama gerektirir. Britanya ile ilgili stenografi büyük bir kedi cinsidir ve erkekler potansiyel olarak 17 poundda teraziyi devirir.

Mizaç söz konusu olduğunda, Britanya ile ilgili stenografileri yenmek zordur: Gürültücü olmadan aktiftirler, ürkütücü olmadan sevecendirler ve zekidirler ama nasıl açılacağını çözerek gösteriş yapma gereği duymazlar. senin buzdolabın. Britanya ile ilgili stenografi kedileri uysaldır ve ailedeki herkese (köpekler ve diğer kediler dahil) iyi bir arkadaş gibi davranır, özellikle de yavru kedi olarak sosyalleşirlerse.

Solda: Britanya ile ilgili stenografiler sevecen ve iyi aile kedileridir, ancak izinleri olmadan odadan odaya taşınmaktan hoşlanmayabilirler. Onları ortamlar olarak düşünün! | Kredi bilgileri: Antegain / Getty

Doğru: Mavi kürkleri olmasa bile Britanya ile ilgili stenografi yuvarlak kafaları ve tombul yanaklarıyla hemen tanınır. | Kredi: Angela Emanuelsson / EyeEm / Getty

Bu mutlu cins, iyi bir boğuşmayı televizyon karşısında uzanan bir gece kadar sever. Britanya ile ilgili kısa tüylüler ikirciklidir: Dikkat çekmeye bayılırlar, ancak aynı zamanda kişisel alana değer verirler ve çok fazla tutuldukları veya kucaklandıkları için burunlarını yukarı kaldırabilirler.

San Francisco’da sertifikalı bir kedi davranış danışmanı olan Marilyn Krieger, bu kedi ırkına en yüksek notları veriyor. “Tatlı, rahat ve sadık arkadaşlar” diyor.

Çoğu kedi gibi, Britanya ile ilgili stenografi kedileri de, onlarla etkileşime girmek için zaman ayıran sevgi dolu sahipleri olduğu sürece, nerede yaşadıkları konusunda çok telaşlı değillerdir. Britanya ile ilgili stenografi, eğlenceli ve tüm gün güneşte uyumayı istemek arasında mutlu bir ortamdır. Bu, her zaman küçük kırmızı lazer ışınını kovalama oyununa hazır olduğu anlamına gelir, ancak işteyken başının belaya girmesi konusunda endişelenmenize gerek yoktur (özellikle de ona bir sürü oyuncak verirseniz). eğlence).

Britanya ile ilgili stenografi daha büyük bir kedi ırkı olduğundan, evcil hayvanınızı tam olarak büyüdüğünde rahatça barındırabilmesi için en az iki adet büyük boy kum kabı satın aldığınızdan emin olun. Bir kum kabı seçerken uyulması gereken iyi bir kural: Kedinizin burnundan kuyruğunun dibine kadar olan genişlikte ve yaklaşık yarısı kadar uzunlukta olmalıdır.

Uzun tüylü kedilerin aksine Britanya ile ilgili kısa tüylü kedilerin iyi görünmek için telaşa kapılmalarına gerek yoktur. Kısa, yumuşak, yoğun tüyleri, ölü tüyleri ve cilt hücrelerini çıkarmak için yalnızca haftalık fırçalamayı gerektirir. Ancak çoğunlukla kendilerini temiz ve düzenli tutmakla iyi bir iş çıkarırlar.

Britanya ile ilgili stenografi, 20 yıla kadar yaşayabilen büyük, sağlıklı bir cinstir. Bununla birlikte, tüm ırklarda olduğu gibi, belirli sağlık sorunlarına karşı hassastırlar.

Bu kedi yavruları, kedinin kalbinin kas duvarlarının kalınlaşması olan hipertrofik kardiyomiyopati adı verilen bir duruma yatkın olabilir; bu, yaşlı hayvanlarda nefes almada güçlük, uyuşukluk ve iştah kaybına neden olur. Ve diğer ırklara benzer şekilde, Britanya ile ilgili stenografi üriner sistem ve böbrek sorunları geliştirebilir.

Sağlık sorunlarının gelişmesini önlemeye yardımcı olmak için, Britanya ile ilgili stenografi kedinizi sağlıklı yetişkinler kullanan saygın bir yetiştiriciden alarak başlayın. Ve her zaman kedinizi yılda bir kez kontrol için veterinerinize götürün.

Düzenli sağlık kontrollerine ek olarak, egzersiz Britanya ile ilgili stenografinizin hayatında önemli bir rol oynamalıdır. Bu kedilerin enerjisi var ama değil o aktif, böylece gençken hareket etmelerini sağlayacak stratejiler geliştirmezseniz (özellikle sonraki yıllarda) çok fazla kilo alabilirler. Etkileşimli oyuncaklar, olta değnekleri, toplar, lazerler ve kedi ağaçları ve kedi rafları gibi tırmanma yapıları, British Shorthair’inizin fiziksel ve zihinsel olarak formda kalmasına yardımcı olacaktır.

The Governing Council of the Cat Fancy’e göre, eski bir cins olan Britanya ile ilgili stenografilerin, istilacı Romalılar tarafından İngiltere’ye getirilen kedilerin doğrudan torunları olduğuna inanılıyor. Haşere kontrolü için kullanıldılar ve ülke genelinde sokak ve çiftlik kedileri olarak hızla yayıldılar. Kısa süre sonra sakin ve kendine güvenen kişilikleri, insanları onları evlerinde (ve kucaklarında) karşılamaya sevk etti. The Cat Fanciers’ Association’a göre yıllar içinde, tüm renklerden kısa, kalın katlarla yuvarlak yüzler geliştirdiler.

1800’lerin sonlarında, Harrison Weir adlı kararlı bir kedi yetiştiricisi, farklı bireysel kedigilleri geçerek Britanya ile ilgili stenografiyi resmi olarak geliştirmeye başladı. 1871’de Londra’daki Crystal Palace’da düzenlenen ilk düzenlenen kedi gösterisinde, Weir’in sahip olduğu mavi tekir Britanyalı stenografi, Best in Show’u kazandı.

Birinci Dünya Savaşı’ndan sonra, bugün bildiğimiz Britanya ile ilgili stenografi, karışıma Fars, Rus mavisi, Fransız Chartreux ve yerli stenografi kedileri eklenerek ustalaştı. Sonunda, 1970’lerde, Britanya ile ilgili stenografi dünya çapında resmi olarak tanındı.

British Shorthair Kedisi Özellikleri Bakımı Yavruları Fiyatları