Home / Sosyal Medya Yönetimi Social Media Management - Seo SMM / Facebook / Facebook Canlı Yayına Konuk Nasıl Alınır 2019

Facebook Canlı Yayına Konuk Nasıl Alınır 2019

Facebook Canlı Yayına Konuk Nasıl Alınır 2019

Selam canlı yayıncı kardeşler, facebook’ta yeni bir özellik çıktı ve sizleri hemen bilgilendirmek istiyoruz. Facebook artık yeni gelen bu özellik sayesinde canlı yayına tanıdığınız bir kişiyi veya tanımadığınız bir kullanıcıyı canlı yayına konuk olarak alabilirsiniz.

Kullanıcılar bu özelliği kullanmaya başladılar bile, özellikle YouTube’ta yayın yapan kişilerin YouNow yayını yaptıkları gibi konuk alma işlemini Facebook üzerinden yapabilirler, şuanlık bir sıkıntı yok gibi görünüyor bakalım ilerleyen günlerde bu sistemde ne gibi yenilikler göreceğiz.

Facebook’ta canlı yayın açtığınızda konuk alma işlemini nasıl yaparım diyenler için Facebook ekibi bir video yayınladı, bu video’da izleyebileceğiniz gibi artık rahatlıkla canlı yayınınıza kullanıcı alabiliyorsunuz.

Eğer video’dan nasıl yapılacağını anlamadım diyorsanız size madde madde gösterelim;

İlk öncelikle canlı yayın açmak için uygulamaya giriş yaparak sol üstte bulunan “Canlı” bölümüne tıklıyoruz, ayarları yaptıktan sonra canlı yayına başlamış oluyoruz.

Daha sonra izleyenler arasından telefonunuzun altından parmağınızı sola ittirerek bir kişiye canlı yayın isteği daveti gönderebiliyorsunuz, karşı tarafta bu isteği onayladıktan sonra işlem tamamlanmış oluyor.

Ve artık o kişi ile aynı canlı yayın üzerinden görüşme yapabiliyorsunuz, iki kişininde karşılıklı olarak sesleri birbirlerine gitmektedir.

Ayrıca Facebook bu sisteme ilerleyen günlerde ücret ekleme gibi bir olay koymayı düşünüyor, bu sayede YouTube’ta olduğu gibi insanlar buradaki yayınlardan’da para kazanabilecekler.

facebook,google,instagram,sosyal medya,twitter

About Facebook Uzmanı

Check Also

Facebook Sayfa Beğenisi Arttırma 2019

Facebook Sayfa Beğenisi Arttırma 2019

Facebook Sayfa Beğenisi Arttırma 2019 Facebook Sayfanızın Beğenisini nasıl kasacağınız hakkında eminiz ki birçok araştırma ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir