Hesap Satarak Para Kazanma : Sosyal Medya Hesabından Para Kazan

tarafından
564
Hesap Satarak Para Kazanma : Sosyal Medya Hesabından Para Kazan

Hesap Satarak Para Kazanma Mümkün mü ?

Sosyal ağlar tüm dünyada milyonlarca insan tarafından kullanılmaktadır. Facebook, Twitter, İnstagram, Tumblr ve buna benzer birçok sosyal medya sitesinde milyonlarca üye bulunuyor. Günümüzde sosyal medya kullanmayan ve en az bir hesabı olmayan kişi yoktur diyebiliriz. Bu yazımızda hesap satarak para kazanma mantıklı mı hesap satarak nasıl para kazanılır değineceğiz.

Popüler sosyal medya hesaplarına sahip kişiler bu hesaplar aracılığı ile para da kazanabilmektedir. Özellikle ‘fenomen’ olarak tanımlanan popüler ve takipçileriyle etkileşimi yüksek kişiler, hesaplarında reklam ve tanıtım çalışmaları yaparak gelir elde edebilmektedirler. Reklam yayınlayarak sosyal medyadan para kazanılabileceği gibi hesap satarak para kazanma yöntemi de tercih edilmektedir. Popüler olan hesaplar belli bir ücret karşılığında satılmakta ve hesap sahibi para kazanmaktadır.

Sosyal Medya Hesapları Neden Alınıp Satılıyor?

Sosyal medya hesapları fazla takipçiye veya etkileşime sahipse oldukça büyük önem tercih etmektedir. Ürün veya hizmet pazarlayan kişiler, website ve blog sahipleri veya popüler olmak isteyen kişiler takipçi sayısı fazla sosyal medya hesaplarına sahip olmak istiyorlar. Sosyal medya hesabı satın almak isteyen kişilere, eğer elinizde mevcutsa popüler sosyal medya hesapları satabilirsiniz. Böylece nakit ihtiyacınızı bu şekilde karşılayabilir veya mevcut işinizin yanına bir ek gelir de ekleyebilirsiniz.

Reklam yayınlama veya paylaşım yapma işlerine zaman ayıramayan kişiler sosyal medya hesapları satmaktadır. Hatta bunu bir iş haline getiren, düzenli ve kaliteli paylaşımlar yaparak sosyal medya hesaplarını büyüten kişiler mevcuttur. Eğer siz de belli bir kitleye ulaşmayı hedefliyorsanız bu hedefinizi gerçekleştirdikten sonra sosyal medya hesabınızı satabilirsiniz.

Sosyal Medya Hesapları Nasıl ve Nerede Satılır?

Sosyal medya hesabı satarak para kazanma işlemini gerçekleştirmek için birçok yöntem bulunmaktadır. Elinizde 100.000 takipçili bir instagram hesabı varsa hesabın açıklama kısmına ‘satılık’ olduğunu yazabilir ve ilgilenenlerin size ulaşması adına bir ‘e-mail’ adresi bırakabilirsiniz.

Bunun dışında çeşitli forumlara üye olarak burada ilgili bölümlere konu açabilirsiniz. Sayfanızın özelliklerini, ne zaman açıldığını, hangi alan üzerine olduğunu ve buna benzer bilgileri konuda belirterek istediğiniz fiyatı da yazabilirsiniz. Özellikle webmaster forumları bu alanda oldukça hareketlidir. Sosyal medya hesabı satmak için R10 ve WMAracı gibi forumları ziyaret edebilirsiniz.

Bir diğer yöntem ise kendinize bir blog veya website oluşturarak burada sosyal medya hesap satarak para kazanma işini yürütmenizdir. Blogunuzda sahibi olduğunuz ve satmak istediğiniz sosyal medya hesaplarını rahatlıkla tanıtabilirsiniz. Bunun için ziyaretçi çeken ve popüler bir blog veya website sahibi olmanız başarıya ulaşmanızda önemli bir etken olacaktır.

Sosyal Medya Hesap Satarak Ne Kadar Para Kazanılır?

Bu konuda kesin bir rakam belirtmek güçtür. Ancak r10.net ve wmaraci.com forumlarında belli takipçi sayılarına sahip olan sosyal medya hesapları ile ilgili fiyat bilgisi edinebilirsiniz. 100.000 kişinin takip ettiği bir İnstagram hesabının satışı için ortalama 2500-3000 TL civarında paralar talep edilmektedir. Takipçilerin organik mi yoksa bot mu oldukları veya sayfanın aktiflik düzeyi de fiyatı doğrudan etkilemektedir.

Sosyal medya hesap satarak para kazanmak için öncelikle kaliteli projeler üretmeli, büyük kitlelere ulaşmalı ve daha sonra bu hesapları pazarlamalısınız.

İlgili Diğer Yazılarımız :

Instagramdan Para Kazanma

Instagram Takipçi Artırma İpuçları – Birkaç hile ile takipçi patlaması yaşayın.