instagram arşive ekle / çıkar özelliği kullanma? 2018

tarafından
340
instagram arşive ekle / çıkar özelliği kullanma? 2018

instagram arşive ekle / çıkar özelliği kullanma? 2018

Bu yazımızda sizlere instagram arşive ekle / çıkar özelliği kullanma? 2018 anlatımı yapacağız. Sitemize bu konuda birçok soru geliyor.

bu yazımızda instagram‘a yeni gelen bir özellik olan arşive ekle özelliği hakkında bilgi vermeye çalışacağız. Aynen snapchat özelliklerini bire bir kopyalamasını yapan instagram bu seferde Whatsapp arşiv özelliğini kullanmaya başladı. Instagram arşiv özelliği nedir? ne işe yarar ve nasıl kullanılır? şimdi bunları anlatmaya çalışacağız. instagram arşiv özelliği hakkında işe yaracak bilgiler vermeye çalışacağız.
instagram arşive ekle özelliği ;
instagram‘da paylaşılan gönderileri sadece kendinizin görebileceği şekilde arşive kaldırabilir, arşive ekleyebilirsiniz. Böylece herkese açık veya sizi takip eden kişilerin gördüğü paylaşımları arşive ekleme sureti ile sadece sizin görebileceğiniz şekilde gizlemek diyebiliriz. 

 
instagram arşivlenmiş gönderiler için paylaşımlarınız arasından istediğiniz fotoğraf, videoları seçebilir ve arşive ekleyebilirsiniz. aşağıdaki küçük adımlarla hemen arşivleme yapabilir ve diğer kullanıcılardan gizlemek sureti ile kendiniz görebilir ayrıca bunları tekrar arşivden çıkartabilirsiniz.
instagram arşive ekle nasıl yapılır?
profilinizde arşive ekleme yapabilmek için paylaşımlarınız olduğu profili kısmına giriyoruz. Bu alanda hangi görsel materyali, paylaşımı arşive ekleme için görselin sağ üst köşesinde üç nokta … basarak arşive ekle ( arşivle ) butonu ile görseli arşivliyoruz. 

yukarıda örneklemede kendime ait bir ürünü paylaşımı arşivleme yapmak için hemen üst köşede noktalı butonu kullanarak arşivleme işlemini gerçekleştirdim. Artık bu görsel diğer paylaşımlarım arasından çıkarıldı ve görülmemektedir. Arşive eklenenleri nasıl görebileceğiniz?
instagram arşive eklenenleri nerede görülür?
instagram’da arşivlenmiş paylaşımları görebilmek için kendinize ait olan profilinize giriniz sağ üst köşede zamanlama ile ilgili küçük bir buton göreceksiniz. Bu buton size şimdiye kadar arşive eklediğiniz paylaşımları görmenizi sağlayacaktır.

 
arşivlenmiş görseller , paylaşımları bu alanda görmek için bu simgeyi kullanarak giriş yapınız.
instagram arşivden çıkarma ;
arşivlediğin gönderileri sadece sen görebilirsiniz yazı altında eklenen gönderiyi arşivden çıkarma için hangi ürünü çıkaracaksan o paylaşım üzerine geliyorsun ve tekrar sağ üst köşe üç nokta … simgesini kullanıyorsunuz bu sefer “Profilde Göster” butonu ile arşivden çıkarma işlemini gerçekleştiriyoruz. 

bu adımları uygulamak sureti ile paylaşımları arşive ekleyebilir , arşive taşıyabilir ve diğer sizi takip eden kullanıcılardan gizlemek sureti ile sadece sizin göreceğiniz şekilde ayarlama gerçekleştirebilirsiniz. Bu özellik bazı görselleri sadece sizin göreceğiniz şekilde ayarlama oldukça kullanışlı bir özellik olarak kullanıma geçilmiştir.

Seo Smm

— ,
— instagram haberleri

instagram arşive ekle / çıkar özelliği kullanma? 2018 yazımızın sonuna geldiniz. Diğer instagram yazılarımıza buradan ulaşabilirsiniz : https://seosmm.net/k/instagram/