seo ankara
arapça kursu ankara
almanca kursu ankara
rusça kursu ankara
ankara diş kliniği
kedi cinsleri
Mütercim Tercüme Bürosu

Instagram Hesap Silme Linki Kalıcı Olarak İnstagram Hesap Silme

instagram hesap silme linki kalıcı olarak instagram hesap silme

İnstagram Hesap Silme Linki Kalıcı Olarak instagram Hesap Silme

İnstagram en gelişmiş ve en iyi fotoğraf paylaşım ağı olarak zirvedeki yerini koruyor. Görselliğin ön planda olduğu platform en büyük 3-4 sosyal medya platformu arasında yer alıyor. Her ne kadar popüler olsa da, İnstagram da zamanla bazı kullanıcılarını kaybedebiliyor. Bazı kullanıcılar belirli bir süre bazıları ise kalıcı olarak İnstagram hesaplarını kapatabiliyorlar. Bu yazımızda sizlere instagram hesap silme işlemleri nasıl yapılır instagram hesap silme linki nedir , instagram hesap silme kalıcı olarak yapılır mı adım adım anlatacağız.

İnstagram hesap silme ile İnstagram kullanıcıları kalıcı olarak hesaplarını silebiliyor. Çok sayıda paylaşımı olan ve eski hesap sahibi kullanıcılar, bazı durumlarda tek tek paylaşımlarını silmek yerine İnstagram hesap silme işlemini tercih edebiliyorlar. Hangi sebeple olursa olsun birkaç dakika içerisinde hesabınızı kalıcı olarak silebiliyor ve İnstagram’a kesin olarak veda edebiliyorsunuz.

Instagram Hesap Silme Linki

İnstagram hesap silme işlemini uygulamadan önce bilmeniz gereken önemli noktalar yer alıyor. Hesap silme işlemi tamamlandıktan sonra geri alınamaz. Yani tüm fotoğraflarınız, videolarınız, takipçilerinizin paylaşımlarına yaptığınız yorumlar tamamen silinecektir.

İnstagram hesap silme işlemini bilgisayardan gerçekleştirmeniz gerekir. Akıllı telefonunuzdan hesap silme işlemini tamamlayamazsınız. Bu nedenle bilgisayarınızdan instagram hesap silme linkihttps://instagram.com/accounts/remove/request/” adresine giriş yapmalısınız. Bu link’le kullanıcı adı ve şifreniz ile oturum açarak hesap silme sayfasına giriş yapmış olacaksınız. Ardından karşınıza gelecek sayfada bir neden seçmeniz istenecektir. Burada kendinize uygun nedeni seçerek instagram hesap silme işlemine devam edebilirsiniz.

Kullanıcı adı şifrenizi ilgili bölüme tekrar girmeli ve daha sonra ‘Hesabımı kalıcı olarak kapat’ butonuna tıklamalısınız. Şifrenizi girip bu seçeneğe tıkladıktan sonra İnstagram hesap silme işleminiz gerçekleşmiş olacaktır.

Instagram Hesap Silme Kalıcı Olarak İnstagram Hesabı Kapatma

İnstagram hesabınızı kalıcı olarak kapattıktan sonra eski kullanıcı adınız ile yeni bir İnstagram hesabı oluşturmanız mümkün olmamaktadır. Bu nedenle eğer ileride kullanıcı adınız ile başka bir hesap açmak istiyorsanız hesabınızı silmeden önce bunu bir kez daha düşünmelisiniz.

Eğer tekrar ilerleyen zamanlarda İnstagram hesabınızı açabileceğinizi düşünüyorsanız hesap dondurma işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Hesap silme işlemi tüm hesabınızın kalıcı olarak silinmesine ve bir daha geri alınamamasına neden olmaktadır.

Kullanıcı yorumları, fotoğraflar, videolar, hikâyeler ve mesajlar İnstagram hesap silme işleminin ardından tamamen silinmekte ve geri alınamamaktadır. Bu işlemden önce bilgisayarınızdan İnstagram hesabınıza giriş yaparak ‘Ayarlar>Gizlilik ve Güvenlik’ kısmından ‘Veri İndirme’ bölümüne tıklayarak tüm paylaşımlarınızı alabilirsiniz. Bu yöntemle mail adresinize gönderilen fotoğraf, video ve tüm profil bilgi ve materyallerinizi hesabınızı silmeden önce indirebilirisiniz.