seo ankara
arapça kursu ankara
almanca kursu ankara
rusça kursu ankara
ankara diş kliniği
kedi cinsleri
Mütercim Tercüme Bürosu

Instagram Önerilenler Nasıl Kaldırılır?

Instagram arama önerilenler nasıl silinir, Instagram mesaj önerilenleri kaldırma, Instagram direct önerileri kaldırma

Instagram Önerilenler Kaldırma

Günümüzde en popüler fotoğraf paylaşım programlarından bir tanesi olarak bilinen Instagram, farklı özellikleri sayesinde birçok kişinin kullandığı bir uygulama haline gelmiştir. Farklı resimlerinizi ve videolarınızı takipçilerinizle paylaşabileceğiniz bu uygulama son zamanların en iyileri arasında yer almaktadır. Tek bir üyelik işlemi ile siz de Instagram kullanıcıları arasındaki yerinizi alabilirsiniz. Kullanıcıların kafasını karıştıran sorulardan bir tanesi de Instagram’da yer alan önerilenler bölümü olarak bilinmektedir. Bu bölümün neye göre belirlendiği ve neye göre karşımıza çıktığı son zamanlarda en çok sorulan sorular arasında yer almaktadır.

 

Önerilenler Bölümünü Kaldırma

Önerilenler bölümünde genelde bir bağlantınızın olduğu kişiler yer almaktadır. Örneğin Facebook üzerinden arkadaş olduğunuz kişiler bu bağlantı doğrultusunda Instagram önerilenler bölümünde karşınıza çıkabilmektedir. Ayrıca rehberinizde telefon numarası bulunan ve sahip olduğu numara ile üyelik işlemini gerçekleştiren kişiler de önerilenler kısmında görülebilmektedir. Bu seçeneklere göre siz de takip etmek istediğiniz kişileri anında takibe alabilirsiniz. Örneğin sizin takip ettiğiniz birisinin beğendiği ve yorum attığı sayfalar ya da kişiler de sizin önerilenler seçeneğinizde yer alabilmektedir. Bu seçenek ile birlikte genelde bağlantılı kişiler karşımıza çıkmaktadır; ancak hiçi tanımadığınız fakat tanıma olasılığınızın olduğu birisi de bu bölümde görülebilir. Bazı kullanıcılar önerilenler seçeneğinde alakasız kişilerin çıktığını düşünmekte ve bu durumla sürekli karşılaşmamak için önerilenler kısmını bir iki işlem ile kapatabilmektedir. Siz de eğer bu bölümden rahatsızlık duyuyorsanız ve önerilenleri kapatmak istiyorsanız gerekli işlemleri yaparak Instagram’da rahat rahat dolaşma şansını yakalayabilirsiniz.

Instagram Önerilenleri Nasıl Kapatılır

Instagram’da önerilenler kısmını kapatmak istiyorsanız yapacağınız işlem oldukça basit. Bir iki ufak işlem ile kolayca önerilenler seçeneği kapatabilirsiniz. Bu işlemi gerçekleştirmek için hesabınıza web sürümü üzerinden giriş yapmanız gerekli olacaktır. Şu an için bakıldığında mobil üzerinden önerilenler seçeneğini kapatma işlemi yapılmamaktadır. Web sürümü üzerinden hesabınıza giriş yaptıktan sonra profil düzenleme sayfasına girebilir ve orada yer alan “benzer hesap önerileri” seçeneğini kapatabilirsiniz. Bu basit işlemi tamamladığınızda önerilenler seçeneği aktifliğini yitirecektir. Yani bu işlem sonrasında başkalarının önerilenler seçeneğinde çıkmayacaksınız.