seo ankara
arapça kursu ankara
almanca kursu ankara
rusça kursu ankara
ankara diş kliniği
kedi cinsleri
Mütercim Tercüme Bürosu

Instagram Takipçi Satın Almak Güvenli mi ?

İnstagram takipçi satın almak

Ekim 2010’da kurulan, dünyanın en çok kullanılan ücretsiz video ve fotoğraf paylaşım sosyal medya uygulaması olan Instagram kullanımının bu kadar yaygınlaşması ile birçok gelir imkanı olan bir sektör doğmuştur. Çok hızla büyüyen instagram sayesinde binlerce kişi ünlü olmuş ve çok daha fazlası ünlü olmak istemektedir. Bu isteklerden sonra insanlar instagram takipçi satın almak gibi bir ihtiyaç  hissetmeye başlamışlardır. Peki Instagram Takipçi Satın Almak Güvenli mi ?

Instagram Takipçi Satın Almak ?

Kimi üreticiler, pazarlamacılar, servis sektöründe hizmet veren firmalar ve daha nicesi ürünlerini yada servislerini tanıtmak için Instagram aracılığı ile sosyal medyanın gücünü kullanıyor. Bu sayede ürünlerini veya servislerini çok geniş kitlelere tanıtma imkanı buluyorlar. Bu kadar gelir getiren bir sektör tabiki birçok sektörü daha beraberinde getirmiş oldu.

Bunlardan birisi takipçi satışı olarak adlandırılan, para karşılığı hesabınıza takipçi desteği işlemidir. İki tür takipçi satın alınabiliyor, bunlardan birisi bot veya fake diye tabir ettiğimiz boş hesaplar. Bu hesapların herhangi bir aktif kullanıcıları yoktur, bu yüzden aktif hesaplar değildir. Bu tarz bir takipçi alımı yaptığınızda sadece hesabınızın takipçi sayısı artar, hesap etkileşimi ise değişmez çünkü etkileşimi sağlayacak aktif kullanıcılar yoktur.

Etkileşimi ve takipçisi sayısı çok yüksek bir hesabınız varsa biraz bot takipçi atmanın zararı olmaz fakat öncedende belirttiğim gibi hesap etkileşimi sabit kalır sadece takipçi sayısı bölümündeki sayı değişir. Diğer bir durum ise takipçi sayısı düşük bir bir hesabınıza aşırı sayıda bot takipçi yüklemesi yapılırsa hiçbir yararının olmadığı gibi sizi küçük duruma düşürmeside cabası olur. Düşünün, bir arkadaşınızın 15.200 takipçisi var fakat fotoğraflarını sadece 30-40 kişi beğeniyor sizce bu normal bir durum mu? Bu yüzden gerçekçi olmakta ve hedefe yönelik hareket etmekte fayda var.

Bir diğer Instagram takipçisi atma yöntemi ise organik diye tabir edilen gerçek kullanıcıların hesaplarıdır. Bir şekilde hesapları panele giren kullanıcıların hesaplarını toplu takip işlemi yaptırılarak sizi takip etmeleri sağlanıyor. Evet hepsi gerçek takipçi ve sizin attığınız gönderiyi görüyorlar. Bu yöntem teorik olarak işe yarayan bir yöntemdir, fakat pratikte işler çok daha farklı oluyor.

Malesef evdeki hesap çarşıya uymuyor. Bu yöntemi denediğimizde genellikle şöyle bir sonuç alıyoruz; 10.000 takipçi yüklendiğini varsayalım, daha hiç gönderi paylaşmadan bunların yaklaşık @’ı sizi unfollow ediyor yani takipten çıkıyor.

Peki kalanlar bizimle mi? Kalanlar bana yeter, onlarla yola devam ederim diyorsanız yanılıyorsunuz. Çünkü onlarda gidiyor. Yaklaşık 6.000 takipçimiz kaldığını varsayarsak paylaştığımız ilk gönderimizle birlikte bu sayı saatler içinde 1000-2000 arası bir sayıya düşüyor ve siz gönderi paylaştıkça bu sayı düşmeye devam ediyor. Son olarak elimizde kalan takipçi sayısı 50-100 tane oluyor, onlarında zaten neredeyse hepsi boş (kullanılmayan) hesap oluyor.

Sözün özü, teorikte mantıklı olan bu yöntemimizde iş pratiğe geçince bocaladı. Bu yöntemde unutulan çok önemli bir husus var. Instagram’da gezerken hiç alakanız olmayan bir hesabın paylaşımlarını ve o hesabı takip ettiğinizi görünce paylaşımlarını beğenip takip etmeye devam eder misiniz? Siz bu soruya hayır cevabını veriyorken, diğer insanlar neden diğer türlü düşünsün ki? Sonuç olarak size önerim takipçi alımı yapmamanız, onun yerinize kendinizin kasmanızdır.