Instagramdan Para Kazanma

tarafından
426
Instagramdan Para Kazanma

İnstagramdan Para Kazanma

İnstagram 1 milyara yaklaşan üye sayısı ile dünyanın en gelişmiş sosyal ağları arasında yer almaktadır. Bu kadar fazla ve farklı profilde insanın bir arada bulunduğu bir ağda haliyle reklam ve pazarlama faaliyetlerinin olması da kaçınılmazdır. Birçok mağaza ve işletme sahibi ürünlerini İnstagram’da satış yaparak da müşterilerine ulaştırmaya çalışmaktadır. Böylece kişiler instagramdan para kazanma yolları ile gelir kaynaklarını arttırıyorlar. Bu noktadan insanlar instagramdan nasıl para kazanılır sorusunu araştırıyorlar.

Ek gelir olarak düşünülebilecek olan bu yöntemden ayda binlerce lira para kazanan kişiler de mevcuttur. Takipçi sayısı yüz binleri bulan ve etkileşimi yüksek olan hesaplar ayda 2000 – 3000 TL para bile kazanabilmektedir. İnstagram’da satış yaparak para kazanma işlemi için, satışını yaptığınız ürün kategorisine ilgi duyan kişilere ulaşmanız gerekiyor. Ne kadar fazla ürününüze ihtiyaç duyan ve ilgi gösteren kişiye ulaşırsanız satış yapma şansınız da o oranda artacaktır.

instagramdan para kazanma Adım 1 : İnstagram Hesabı Oluşturma

İlk etapta para kazanmak istiyorsanız yapmanız gereken, satış yapacağınız ürüne göre bir hesap oluşturmak olacaktır. Bu hesapta satış yapacağınız ürünlerin görsel ve videoları, ürün incelemeleri, ürünle ilgili bilgiler ve ödeme kanalları eklenmelidir. Hesabınızda satacağınız ürünü nasıl müşterilerinize ulaştıracağınız, ödeme yöntemleriniz ve diğer sunduğunuz hizmetlerle ilgili bilgilerin hepsi hesabınızda yer almalıdır.

instagramdan para kazanma Adım 2: Satılacak Ürünlerin Listelenmesi

İnstagramdan para kazanma kolay bir iş değildir. Bu nedenle satılacak ürünleri iyi bir şekilde hesabınızda listelemeli, ürünleri tanıtan inceleme videoları çekmelisiniz. Bu daha fazla kişiye ulaşmanıza ve ürünü daha iyi tanıtmanıza yardımcı olacaktır.

Ayrıca ufak bütçelerle de olsa satacağınız ürünün tanıtımını yüksek takipçili ve etkileşimli sayfalarda yaptırmanız da yine yararınıza olacak bir durumdur. İnstagram’dan satış yaparak para kazanma işinde reklam ve tanıtım çalışmalarının payı büyüktür. Satışını yapacağınız ürünü satın alacak kitlenin özelliklerini analiz ederek bu kişilere ulaşmaya çalışmalı ve ürününüzün tanıtımını en iyi şekilde yapmalısınız.

Farklı ürünleri İnstagram hesabınızda satabileceğiniz gibi sadece bir ürün çeşidine odaklanarak da satış yapmanız mümkündür. Eğer İnstagram’da satış yaparak para kazanma işine ilk kez girecekseniz sadece bir ürün kategorisine yoğunlaşarak bu ürünü satmaya çalışmalısınız.

instagramdan para kazanma yöntemleri instagramdan nasıl para kazanılır

instagramdan para kazanma instagramdan nasıl para kazanılır

Ödeme Yöntemleri ve Kargo

Ürünü satarken havale, EFT veya hangi ödeme çeşitlerini kabul edecekseniz o yöntemleri belirtmeli ve insanların ürünlerinizi satın almak için size nasıl ulaşması gerektiğini bildirmelisiniz. Kredi kartı ile ödeme kabul ediyorsanız kaç taksitle ürünün alınabileceği ve hangi kartların geçerli olduğu sayfa açıklama kısmında yer almalıdır.

Kargo ücretinin kime ait olduğu ve hangi kargo ile ürünün gönderildiği yine sayfada yer almalıdır. Bunun dışında kaç günde kargolama yapıldığını ve ürünün kişiye ne zaman ulaşacağı da ürün açıklama kısmında yer alması gereken bilgiler arasındadır.

İnstagram’dan Ne Kadar Para Kazanılır?

instagramdan para kazanma sizin çalışmalarınıza göre şekil almaktadır. Eğer reklam ve tanıtım çalışmaları için emek harcamıyor ve sayfanızda yeterli miktarda ürün paylaşmıyorsanız satış yapmanız oldukça zor olacaktır.

Sayfanızın büyüklüğüne ve takipçileriniz ile olan etkileşime göre İnstagram’da ürün satışı yaparak aylık 200-300 TL’den 3000-4000 TL’ye kadar para kazanabilirsiniz. Satacağınız ürünün bıraktığı net kara ve satış miktarına göre kazanacağınız tutar değişiklik gösterebilir. Bu nedenle reklam çalışmalarına ve ürün tanıtımlarına önem vermeli, ilgi gören ürünleri satmaya çalışmalısınız.

Sosyal ağ’lar, internet’ten para kazanma alanında oldukça sık kullanılabilmektedir. Özellikle büyük kitlelere hitap eden sayfa ve hesaplar ilk sıralarda tercih edilmektedir. İnstagram’da da yüksek takipçiye sahip olan hesaplarda rahatlıkla para kazanılabilmektedir.

İnternet’ten para kazanma yolları arasında büyük bir öneme sahip olan reklam ve tanıtım çalışmaları görsel ağırlıklı olarak yapılmaktadır. Görselliğin reklamlarda ön plana çıkması ise İnstagram’ı diğer platformlardan bir adım öne çıkarabilmektedir.

İnstagram’da bilindiği üzere fotoğraf, video ve hikâye paylaşımları yapılmaktadır. Tümü görsel olan bu materyaller reklamlar için de büyük katkı sağlıyor. Ayrıca sadece reklamlarla değil bunun dışında satış ve pazarlama yapılarak da İnstagram’dan para kazanılabiliyor.

Üye sayısı 800 milyon’a yaklaşan İnstagram, internet’ten para kazanmak isteyen birçok kişiyi de peşinden sürüklüyor. Yüksek sayıda takipçiye sahip olan hesaplar reklam ve tanıtım çalışmaları ile para kazanırken, bazı işletme veya firmalar da İnstagram üzerinden satış yapmakta ve direkt olarak para kazanmaktadır.

Ücretsiz bir platform olması sebebiyle isteyen ve bunun için çalışan herkes İnstagram ile para kazanabilir. instagramdan para kazanma yolları oldukça fazladır ve istediğiniz yöntemi tercih ederek siz de internet’ten para kazanmaya başlayabilirsiniz. İşte internet’te en fazla aranılan ve merak edilen İnstagram’dan para kazanma yolları:

İnstagramda Reklam Alarak Para Kazanma

Bilinen ve en fazla ilgi gören instagramdan para kazanma yolları arasında ‘reklam alma’ gelmektedir. Takipçi sayısı fazla olan ve takipçileri ile etkileşim halinde bulunan birçok fenomen hesap bir ürün veya hizmet tanıtımı karşılığında para kazanabilmektedir.

Reklam alarak para kazanmak isteyen bir kişinin en azından 40-50 bin kişiye hitap etmesi gerekiyor. Bunun altında takipçiye sahip olan kişiler de elbette reklam alarak para kazanabilir ancak kazanacağınız miktar da hitap ettiğiniz kitle ile doğru orantılı olacaktır. Yani 40 bin takipçiye sahip olan bir kişi reklam için 50 TL talep ederken 1 milyon takipçisi olan bir hesap reklam için 3000 TL isteyebilir. Takipçi sayısı ve etkileşim (organik takipçiler) reklam alarak kazanacağınız para miktarını etkileyecektir.

Ürün ve Hizmet Satışı ile Instagramdan Para Kazanma

Eğer fazla takipçiniz varsa hesabınızda ürün veya hizmet satışı yaparak da para kazanabilmeniz mümkündür. Bunun için kendiniz bir ürün alıp satabileceğiniz gibi üretebileceğiniz bir hizmet satışını da gerçekleştirebilirsiniz.

Ürün ve hizmet satışından kazanacağınız para birçok faktöre bağlıdır. Ürün veya hizmet kalitesi, takipçilerin ürün veya hizmete olan ilgisi ve daha birçok etken satış imkânınızı ve kazanacağınız parayı doğrudan etkilemektedir. Bu nedenle takipçi kitlenize uygun ürünler tercih etmeniz İnstagram’dan para kazanma şansınızı da arttıracaktır.

Takipçi ve Beğeni Satışı ile Instagramdan Para Kazanma

İnstagram’dan para kazanma yolları arasında yine sıkça tercih edilen takipçi ve instagram beğeni satışı oldukça zor bir para kazanma yoludur. Bir takım yazılım ve uygulamalar aracılığı ile yapılan beğeni ve takipçi satışı uzun zaman harcanılması gereken bir konudur. Yine de yazılım alarak takipçi ve beğeni satışı yapabilir ve para kazanabilirsiniz. Özellikle popüler olmak isteyen yeni hesaplar bu yöntemleri odlukça sık bir şekilde tercih etmektedir.

Hesap Kontrol ve Yönetimi Yaparak Instagramdan Para Kazanma

Birçok kişi sosyal ağ’lara ayıracak zaman bulamamaktadır. Özellikle firmalar ve ticari hesaplar İnstagram hesap yönetimi hizmeti almaktadırlar. İnstagram hesap yönetimi ile hesapta paylaşım yapmak, yorumlara ve gelen mesajlara cevap yazmak gerekiyor. Tamamen aktif olmalı, takipçilerinizi arttırmalı ve hesabı en iyi şekilde kullanmalısınız. Bunun karşılığında aylık veya haftalık olarak İnstagram hesap yönetimi yaparak para kazanabilirsiniz. Sosyal medya ajansları ile iletişime geçerek fırsatlardan haberdar olabilirsiniz.

Hesap Satışı Yaparak Instagramdan Para Kazanma

İnstagram’dan para kazanma yolları arasında İnstagram hesap satışı da oldukça ilgi görmektedir. Özellikle webmaster forumlarında sadece bu alana yönelik bölümler olduğunu görebilirsiniz. Satacağınız hesabın aktiflik derecesi, takipçilerin organikliği, hesabın yaşı ve daha birçok kriter hesap fiyatını belirleyebilmektedir.

R10 ve WM Aracı gibi forumlara girerek İnstagram hesap satışı yapanların bu hesaplar için ne kadar ücret talep ettiklerini görebilirsiniz. İnstagram hesap satışı yöntemi sabır isteyen ve uzun süre emek verilmesi gereken bir iştir. Yüksek takipçisi olan hesaplara bu sebepten ötürü yüksek fiyatlar teklif edilebilmektedir.

instagramdan para kazanma yolları ile ek gelir elde edebilmeniz veya hatırı sayılır miktarda paralar kazanabilmeniz mümkündür. Kendinize uygun bir yol seçerek, düzenli ve disiplinli çalışarak siz de İnstagram’dan para kazanabilirsiniz. Farklı ve etkileyici paylaşımlar yaparak fenomen hesap olma yolunda hızla ilerleyebilir, reklam ve tanıtım çalışması yapmak isteyen kişi ve firmaların size ulaşmasını bekleyebilirsiniz.

instagramdan para kazanma ile ilgili yazdığımız bu yazıda genel olarak son zamanlarda çok popüler olan instagramdan para kazanabilmek için neler gerekiyor, instagramdan para kazanmak için kaç takipçi lazıminstagramdan para kazanma yöntemleri nelerdir neler yapılabilir, instagramdan para kazanmak 2018 yılında halen mümkün mü, ben de instagramdan para kazanmak istiyorum ancak ne yapacağımı bilemiyorum, ayrıca instagramdan para kazanma vergi hükümlerine tabi midir maliyenin ve devletin bu konuda yaptırımı nedir instagramdan paylaşım yaparak para kazanma mümkünmü yoksa instagramdan reklam yaparak para kazanma daha nu avantajlı tüm bu konular hakkında bilgiler verdik.