seo ankara
arapça kursu ankara
almanca kursu ankara
rusça kursu ankara
ankara diş kliniği
kedi cinsleri
Mütercim Tercüme Bürosu

Kişisel Blog Seo Önerileri – Kişisel Bloglar İçin Hit Artırma Yolları

kişisel blog seo

Son zamanların vazgeçilmezi olan kişisel bloglar , genellikle hit alamama yüzünden yarıda bırakılmaktadır. Bu hit alamamanın nedeni yanlış konuların paylaşılması, içeriklerin konu başlıklarına uygun olmaması, içeriklerin alıntı olması yahut yalan haber olmaları olabilir. En büyük etkenler bunlardır. Bu yazıda sizlere kişisel blog seo önerileri vereceğiz. Kişisel blogların ziyaretçisi nasıl artar sorusuna cevap olacağız.

Kişisel Blog İçin Hit Kazanma Önerileri

Kişisel blog projelerinin konuları temelde belirlenmelidir. Kişinin ilgilendiği alan bu konuda rol oynayacak en büyük etkendir. Kişinin alanı, bilgisi olduğu konu yazılım ile ilgili ise, bloğunuzda yazılım tabanlı konuları paylaşmak sizlerin hit kazanmasına yardımcı olacaktır. Kişisel bloglarda gündemden haber paylaşılması genellikle yanlıştır. Sonuç olarak gündemden haberi paylaşacak olan blog ‘’ haber,medya’’ bloglarıdır. Bildiğiniz üzere ‘’ Nasıl yapılır ?’’ kategori başlıklı içerikler oldukça fazla görüntülenme almaktadır. Kişisel bloğunuzda bu konu hakkında da gerekli makaleleri paylaşabilirsiniz. Kalıcı bağlantılar olması, uzun bir aradan sonra sitenize kendi kendine hit getirmeye başlayacaktır. Kalıcı bağlantıdan bahsedilen; gündem haberlerden çok, gündelik lazım olan işlemlerdir. Örneğin ‘’ Görüntülü konuşma nasıl yapılır? , Telefona root nasıl atılır? ‘’ gibi konu başlıklı içerikler, sizlere zamanla hit kazandırır.

Kişisel Blog Projelerinizi Yarıda Bırakmayın

Başladığınız işi asla yarım bırakmayın. Sonuna kadar gidin, sonuç olarak hiçbir ağaç dikildiği gün meyve vermeye başlamaz. İlk günden on binlerce hit beklemek saçma olacaktır. Beklediğiniz hiti sabırla,azimle ve zamanla alacaksınız. Sitenizin uptime oranına dikkat edin, sitenizin açık olmasına özen gösterin. Sitenizi sürekli erişim yapılabilecek şekilde yapılandırın.

KOPYA İÇERİKTEN UZAK DURUN

Bir siteye girilen 10 adet kopya içeriktense, 1 adet özgün içerik girmek daha faydalı olacaktır. Google  her zaman özgün içeriği yüceltir. Özgün içerik her zaman sizi bir adım önde tutar. Arama motoru tarafından indexlenmenizi sağlar ve böylece yapılan aramalarda üstte olarak hit kazanabilirsiniz. Özgün içerik girerek sitenizi daha pozitif yönde tutabilirsiniz. Özgün içerikten kasıt, girilen makalelerin alıntı olmamasıdır. Size ait haberler olmasıdır.

ODAK KELİMEYİ DİKKATLİ KULLANIN

Web sitenize girilecek olan içerikte konu başlığına ait anahtar kelimeyi çok sayıda kullanmanız önemlidir. Ancak çok sayıda olması ardarda spam olarak anlaşılmamalıdır. Ortalama %3 anahtar kelime oranı olmalıdır.  Bu nedenle anahtar kelimeyi daha çok kullanmak için çok daha uzun içerikler yazmalısınız. Ayrıca her yazınızı tek bir anahtar kelimeye göre değil de birkaç anahtar kelimeye göre optimize edin. Odak kelimeyi içeriğinizde ne kadar çok kullanırsanız, arama motorları da size o kadar fayda sağlayacaktır. Yapılan aramalarda diğer web sitelerine göre üstte çıkma olasılığınız artacaktır.

SEO İŞLEMLERİNİ İHMAL ETMEYİN

Web sitenizde mutlaka site içi ve site dışı seo işlemlerini yapın. Eğer seo çalışmaları hakkında profesyonel bir bilginiz yoksa bu çalışmaları bir seo uzmanına yaptırabilirsiniz. Sitenizi arama motorlarında üst sıralarda tutma konusunda size yardımcı olacaktır. Kullanacağınız bazı seo eklentileri de size yardımcı olacaktır. Fakat bilinmeyen ve hakkında yorum olmayan uygulamaları sitenizde kullanmayın, aksi taktirde sitenizde olası güvenlik açıkları yaratacaktır.

Sosyal Medya ile İçerik Fikri Oluşturun

 

Bir blog , site veya başka bir içerik kurmadan önce bu içerik hakkında Sosyal Medya hesabı açabilirsiniz. Sosyal medyayı kullanarak içerik fikirleriniz daha çok artar, bunun sebebi ise sosyal medyada gündeme dair herşey var. Fakat sadece sosyal medya kullanarak içerik fikiri elde edemezsiniz. Sosyal medyayı kullanırken doğru, düzenli ve kaliteli kullanmanız okuduklarınızı gördüklerinizi iyi analiz etmeli ve bu konu hakkında kafanızda bir şablon düzenlemeli bu şablon üzerinden ilerleyerek içeriğinizi oluşturmalısınız.

Web sitenizi kurmadan önce daha domain (Alan Adı) almadan içerik fikrinizin olması gerekmektedir. Sizde bilirsiniz ki herkes her konu hakkında bilgi sahibi olmadığı için içerik oluşturamaz.Bu konuda devreye Sosyal Medya giriyor.İçeriğinizin insanlardan ilgi görmesini bekliyorsanız sosyal medyada araştırma yapmalısınız.

Güncel konuları , trend haberleri , Google aramalarını ve Sosyal medya etiketlerini incelemelisiniz.  Facebook, Twitter, Instagram, Youtube, Google Plus gibi sosyal medya sitelerinde sayfalar oluşturun. 4 bir koldan kendinize bir kitle oluşturun. Daha sonra Sitenizi kurduğunuzda ve içerikleri girmeye başlarken hazır bir kitleniz oluşur.