Musically Efekt Akımı

tarafından
717
Musically Efekt Akımı

 Musically Efekt Akımı Nasıl Yapılır?

Son zamanların popüler uygulamalarından olan Musical.ly özellikle gençler arasında büyük ilgi görmekte. Özellikle instagramda paylaşılan videolarda musically efekt akımı görmek çok olası. Eğer insanların paylaşabileceği ve eğlenebileceği bir akım yaratırsanız siz de fenomen olabilirsiniz.  Peki musically akımı nasıl yapılır ? Musically akımları genelde efektler ile sağlanmaktadır, bunun için musically efektleri nasıl yapılır bilmeniz gerekmektedir. Musically efekt uygulamaları ile yeni akımlar yaratabilirsiniz.

Uygulama eşliğinde müzikli videolar çekilmekte ve hızlı, yavaş, zaman atlamalı seçenekler sayesinde videolar daha eğlenceli hale gelmektedir. Aynı zamanda, uygulamada sunulan değişik ses efektleri de daha dikkat çekici kılmaktadır. Musical.ly uygulamasının çalışma prensibi, seçtiğiniz müzikler eşliğinde videolar çekmenize dayanır. Uygulamanın Facebook, Instagram, Whatsapp gibi platformlarla da ortak çalışması sonucu videolarınızı burada da paylaşma imkanı yakalarsınız. İlk olarak uygulamada sizi güzel bir ana sayfa karşılar. Uygulamanın pek çok özelliklerinden yararlanmak için öncelikle üye olmak gerekir. Üyelik işlemleri Instagram, Facebook gibi sosyal ağ hesaplarınız ile de yapılmaktadır. Uygulamada tercihinize göre seçtiğiniz müzikler eşliğinde video işleminiz başlatılır. Yazımızda Musically efekt akımı nasıl yapılır sorusu doğrultusunda bilgiler aktaracağız.

Musically Düet Yapma Rehberi

Musical.ly Efekt Akımı

Musical.ly uygulaması ile paylaşılan videolar arasında en popüleri de efekt akımı ile düzenlenen videolardır. Farklı efektlerin ekranda el hareketleriniz ile değişmesi sonucu ilginç ve eğlenceli bir görüntü elde ediliyor ve ortaya yaratıcı bir video örneği çıkıyor. Efekt akımı, Android ve iOS cihazlarında farklı seçenekler ile uygulanmaktadır. Musical.ly’de efekt akımı için yapılması gerekenler adına geliştirilmiş uygulamalar da mevcuttur. Özelliğin çalışma prensibi, telefon içi ekran video kaydına dayanmaktadır. Öncelikle Musical.ly uygulamasına giriş yapmanız gerekir. Uygulamaya girdikten sonra şarkı seçiyorsunuz. Ancak şarkı seçmeden önce yapacağınız hareketleri önceden planlamanız şarkının ritminin el hareketlerinize uyması açısından uygun olması tavsiye edilir.

Musically Nasıl Ünlü Olunur ?

Musical.ly Efekt Akımı İçin Müzik Seçimi

Telefonunuzun ekran video kaydını başlattıktan sonra istediğiniz şarkıyı seçiyorsunuz ve 15 saniyelik videonuzu çekmeye başlıyorsunuz. Videoyu çekerken Musical.ly uygulamasının kronometre özelliğinden yararlanabilirsiniz. Böylece kırmızı kamera tuşuna da basılı tutmanıza gerek kalmaz ve iki elinizi de kullanmış olursunuz. Sonrasında, normal video çekmeye başlıyorsunuz. Kafanızda tasarladığınız hareketlerle çekeceğiniz video daha hoş bir görüntü sunacaktır. Videoda sık sık elinizde kaydırma hareketleri yapabilir ve değişik figürlerle videonuzu daha renkli hale getirebilirsiniz. Video çekme işlemini tamamladıktan sonra videonuzu İçe Aktar seçeneği ile Musical.ly profilinize paylaşmadan kayd ediyorsunuz. Artık Musical.ly’de efekt akımı için ne yapmak gerekir sorusunun cevabına son bir adım kalmıştır.

Musically Nasıl Kullanılır 2018?

Musical.ly Efekt Akımı İçin Videonun Düzenlenmesi

Video kaydetme aşamasından sonra efekt akımının yapımı Android ve iOS cihazlara göre değişmektedir. İos cihazların kendi ekran video kaydı bulunmaktadır ancak Android cihazlarda bu özellik yoktur. Ekran video kaydı için Android cihazlar için Google Play Store’da birçok uygulamalar bulabilirsiniz. Video kayıt işlemi sonrası çektiğiniz videoya girerek her hareketiniz için farklı renklerde filtreler seçiniz. Bu sayede hareketleriniz daha anlamlı olacaktır. Aynı zamanda, yukarıda da belirttiğimiz gibi seçilen şarkının da el hareketli ile uyumlu olması ortaya daha eğlenceli ve yaratıcı video çıkmasına yardımcı olacaktır. Ekran video kaydınızı durdurduktan sonra videonuzu isteğe göre kırparak Musical.ly uygulamasının kenarda çıkan seçeneklerini de kesmiş olursunuz. Videonuzu Instashot programı ile kırpmanız daha estetik bir görsel kazandırır. Ve videonuz paylaşıma hazır. Musically efekt akımı bu adımları izleyerek gerçekleştirilir.

Musically efekt akımı yazımızın sonuna geldik, bu yazıda musically efekt akımı nasıl yapılır ve musically yeni akım nasıl yapılır sorularına cevaplar verdik.