Musically Nasıl Kullanılır ?

musically nasıl kullanılır musical.ly nasıl kullanılır

Musically Nasıl Kullanılır?

Son dönemlerin özellikle gençler arasında büyük popülerlik kazanmış uygulamalarından biri olan Musical.ly, pek çok eğlenceli özellikleri ile dikkat çekmektedir. Ancak öncelikle uygulamanın kullanım şekli ile ilgili bilgi edinilmesi gerekir. Yazımıza göz atarak Musically nasıl kullanılır sorusuna cevap bulabilirsiniz. Bilmeyenler için daha önce buradaki yazımızda Musical.ly Nedir yazmıştık.

Musically uygulamasını kullanmak için önce uygulamayı indirmemiz ve hesap oluşturmamız gerek. Uygulamaya giriş yapmak için öncelikle kırmızı bir arka plan üzerinde beyaz ses dalgasını andıran Musical.ly simgesine dokunun. Eğer uygulamaya üye olduysanız Musical.ly direk ana sayfanızı ekrana getirir. Ancak uygulamayı ilk kez kullanıyorsanız bir hesap oluşturmanız gerekir. Musical.ly uygulaması hala telefonunuzda yoksa App Store veya Google Play Store’u kullanarak uygulamayı indirebilirsiniz.

Musical.ly Müzik Seçimi

Uygulama öncelikle size 15 dakika ile sınırlı olan video hakkı tanır. Musical.ly kullanımı için çekilecek olan videolara gerekli müzikleri telefonunuzdan veya uygulamanın kendi kütüphanesinden seçebilirsiniz. Uygulamanın en altında yer alan kırmızı + işaretine dokunduğunuzda “Bir Ses Seçin” başlığı altında arayüz gelecektir. Arayüz uygulamanın kütüphanesinde yer alan müzikleri kategoriler şeklinde size gösterecektir. Aynı zamanda, buradan uygulamada en popüler şarkılara ulaşabilirsiniz. Muzik kütüphanesinde bulunan “Seslerim” başlığı ise telefonunuzun playlistinde bulunan müzikleri direk ekranda gösterir.

İstediğiniz müziği belirledikten sonra müziğin başlangıç noktasını seçebilirsiniz. Müzik normal akışında başlar ancak şarkının başladığı noktayı siz belirleyebilirsiniz. Bunun için;

  • Ekranın sağ tarafında yer alan makas şeklindeki “Kes” simgesine dokunun.
  • Şarkınızın başlamasını istediğiniz noktaya doğru ilerleyin.
  • Değişikliği kaydedin.

Musical.ly’de Video Nasıl Paylaşılır?

Musical.ly kullanım aşamaları olarak bilinen müzik seçimi aşamasından sonra en önemli ve eğlenceli bölümlerden biri olan video aşamasına geldik. Videonuzu ne kadar hızlı oynatılmasını belirlemek için ekranın altında yer alan hız seçeneklerinden birini tercih etmeniz gerekir. Bu seçenek, sesin kayıt sırasında ne kadar hızlı oynatılacağını belirler. Daha sonrasında telefonunuzun kamerasını çekmek istediğiniz şeye görüntüye doğru yöneltin. Ekranın sap üstü kısmında yer alan çember okları, kamerayı ters çevirebilmek için yerleştirilmiştir. Çekme işlemi boyunca ekranın altında yer alan kırmızı video kamera daresini basılı tutmanız gerekmektedir. Bununla birlikte, ekranın sağ tarafında yer alan kronometre simgesi, ellerinizi kırmızı daireye basılı tutmadan video çekme işlemi sağlar. Geri sayım bittikten sonra kamera dairesini tutmadan çekim yapmaya başlarsınız. Ekranın altında kırmızı çembere dokunarak istediğiniz zaman kronometreli çekimi bitirebilirsiniz.

 Musical.ly Eğlenceli Özellikler

Videonuzu daha eğlenceli ve kaliteli hale getirebilmek için uygulama pek çok yöntemler sunmaktadır:

  • Flaş: Flaş özelliğini açmak için ekranın sağ alt kısımında yer alan yıldırım simgesine dokunun.
  • Emoji: Şimşek simgesinin altında yer alan kare simgesine dokunun ve ardından ekrana yerleştirmek için bir emoji seçin. Emojiyi videodan çıkartmak isterseniz sürükleyerek ekranda bulunan çöp kutusu simgesine bırakabilirsiniz.
  • Güzelik modu: Pürüzleri gideren ve görüntüyü aydınlatan güzellik modunu uygulamak için değnek simegine dokunmanız gerekir.
  • Filtreler: Ekranın sağ alt kısmında yer alan yıldız alanına dokunun ve ardından farklı filtrelerden birini seçin.

 Musical.ly Müzik Klibi Nasıl Paylaşılır?

Video kayıt işlemi maksimum 15 dakika yapılmaktadır. Müzik klibiniz en az 3 saniye, en çok 15 saniye olmalıdır. Video işlemleriniz de bittikten sonra düzenleme ekranına geçersiniz. Videonuzu kaydetmek ve düzenleme sayfasına geçmek için ekranın sağ üst köşesinde bulunan Sonraki başlığına tıklamanız gereklidir. Öncelikle videonuz için seçtiğiniz şarkıyı değiştirebilirsiniz. Ekranın sağ üst köşesinde yer alan kayıt şeklindeki simge sizi Müzik menüsüne götürecektir. Aynı zamanda videonuza herhangi bir etiket yani hashtag da ekleyebilirsiniz. En son olarak ekranın sağ üst köşesinde yer alan “Kaydet” düğmesi ile videonuzu kaydedin ve “Paylaş” butonuna basın. Böylece, Musical.ly video paylaşımı yapmış olursunuz.

Musically nasıl kullanılır yazımızın sonuna geldik. Musical.ly ile ilgili tüm paylaşımlarımızı Musically Kategorimiz üzerinden takip edebilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir