Ramazan Bayramında İstanbul’da Gezilecek Yerler

tarafından
487
Ramazan Bayramında İstanbul’da Gezilecek Yerler

Ramazanda istanbulda gezilecek yerler 2018 yazımızda Ramazan baydamında İstanbulda Ramazan Etkinlikleri nerelerde yapılır , Bayramda İstanbulda nerelerde gezilir ve İstanbul Ramazan bayramı programları nelerdir bir göz atalım dedik. Mübarek Ramazan ayını geride bıraktığımız şu günlerde tatil için İstanbul yolunu tutanlara ya da İstanbul’da yaşayanlar için, klasikleşmiş gezi güzergahlarının dışında bir dizi İstanbul gezilecek yerler listesi hazırladık. Keyifle vakit geçirebileceğinizi düşünüyoruz. Tabi önce büyüklerinizi ziyaretini aksatmayın lütfen.

Atatürk Arboretumu

Klasik gezi listesinin dışında yer alır. Sarıyer’de Belgrad Ormanı’nın güneydoğusunda yer alır. 1500’ü aşkın bitki türünün, kuşların göletlerin yer aldığı bu doğa harikasını mutlaka görmelisiniz. Özellikle bayram dışında da bir hafta sonu sevdiklerinizle buraya uğrayabilirsiniz. Arboretuma girerken ücret ödemeniz gerekmektedir ve ücretinizi öderken bir harita isterseniz işiniz daha kolay olur. Arboretumun girişinde minik bir gölet vardır. Gölette bol sayıda balık ve kaplumbağa görme imkanınız mevcut.

Aynalıkavak Kasrı

Hasköy, Beyoğlu kıyısında yer alır. İçeri girdiğinizde sizi muhteşem bir bahçe bekliyor olacak. Bahçeyi dolaştıktan sonra çevreyi ve yapıyı dikkatli incelemeyi unutmayınız lütfen.

Beykoz Riva

Beykoz’dan yer alan bu muhteşem doğal güzelliğe geldiğiniz zaman yüzebilecek ya da isterseniz kamp ve mesire alanlarında vakit geçirebilirsiniz. Tatile çıkamayan İstanbul’lular için mükemmel bir kaçış noktası olan Beykoz Riva’da plaj vardır ve denize girebilirsiniz.

Baltalimanı Japon Bahçesi

Sarıyer’de yer alan bu muhteşem bahçe, Türk ve Japon uluslarının kültürel etkileşiminin artması için özel olarak tasarlanmıştır. Her iki halkın kardeşliğine adanmıştır.

Çilingöz

Muhteşem bol oksijenli bir havaya sahip olan Çilingöz, İstanbul’a 1.5 saat uzaklıktadır. Özellikle denizde yüzmek ve kamp yapmak isteyenler için ideal bir bölgedir. sıcak yaz aylarında serinlemek için ideal yerlerden biridir. Haftasonları biraz yoğun olur ancak bayramlarda da gidilebilir.

Durusu Gölü

İstanbul şehir merkezinden kaçış planlayanlar için ideal bir bölgedir. Kente yaklaşık 40–50 km. uzaklıkta pelikanların, karabatakların ve yaban ördeklerin olduğu bir bölgedir.

Nezahat Gökyiğit Botanik Bahçesi

Pek çok hayvan türünün yer aldığı ve kendine ait bir eko-sistem yaratmayı başaran bir bahçedir. Gidilmesi gereken yerlerin başında gelmektedir.

Kaynak: http://gezilecekyerler.com/istanbul