Home / İnternet / Ramazan Bayramında İstanbul’da Gezilecek Yerler

Ramazan Bayramında İstanbul’da Gezilecek Yerler

Ramazanda istanbulda gezilecek yerler 2018 yazımızda Ramazan baydamında İstanbulda Ramazan Etkinlikleri nerelerde yapılır , Bayramda İstanbulda nerelerde gezilir ve İstanbul Ramazan bayramı programları nelerdir bir göz atalım dedik. Mübarek Ramazan ayını geride bıraktığımız şu günlerde tatil için İstanbul yolunu tutanlara ya da İstanbul’da yaşayanlar için, klasikleşmiş gezi güzergahlarının dışında bir dizi İstanbul gezilecek yerler listesi hazırladık. Keyifle vakit geçirebileceğinizi düşünüyoruz. Tabi önce büyüklerinizi ziyaretini aksatmayın lütfen.

Atatürk Arboretumu

Klasik gezi listesinin dışında yer alır. Sarıyer’de Belgrad Ormanı’nın güneydoğusunda yer alır. 1500’ü aşkın bitki türünün, kuşların göletlerin yer aldığı bu doğa harikasını mutlaka görmelisiniz. Özellikle bayram dışında da bir hafta sonu sevdiklerinizle buraya uğrayabilirsiniz. Arboretuma girerken ücret ödemeniz gerekmektedir ve ücretinizi öderken bir harita isterseniz işiniz daha kolay olur. Arboretumun girişinde minik bir gölet vardır. Gölette bol sayıda balık ve kaplumbağa görme imkanınız mevcut.

Aynalıkavak Kasrı

Hasköy, Beyoğlu kıyısında yer alır. İçeri girdiğinizde sizi muhteşem bir bahçe bekliyor olacak. Bahçeyi dolaştıktan sonra çevreyi ve yapıyı dikkatli incelemeyi unutmayınız lütfen.

Beykoz Riva

Beykoz’dan yer alan bu muhteşem doğal güzelliğe geldiğiniz zaman yüzebilecek ya da isterseniz kamp ve mesire alanlarında vakit geçirebilirsiniz. Tatile çıkamayan İstanbul’lular için mükemmel bir kaçış noktası olan Beykoz Riva’da plaj vardır ve denize girebilirsiniz.

Baltalimanı Japon Bahçesi

Sarıyer’de yer alan bu muhteşem bahçe, Türk ve Japon uluslarının kültürel etkileşiminin artması için özel olarak tasarlanmıştır. Her iki halkın kardeşliğine adanmıştır.

Çilingöz

Muhteşem bol oksijenli bir havaya sahip olan Çilingöz, İstanbul’a 1.5 saat uzaklıktadır. Özellikle denizde yüzmek ve kamp yapmak isteyenler için ideal bir bölgedir. sıcak yaz aylarında serinlemek için ideal yerlerden biridir. Haftasonları biraz yoğun olur ancak bayramlarda da gidilebilir.

Durusu Gölü

İstanbul şehir merkezinden kaçış planlayanlar için ideal bir bölgedir. Kente yaklaşık 40–50 km. uzaklıkta pelikanların, karabatakların ve yaban ördeklerin olduğu bir bölgedir.

Nezahat Gökyiğit Botanik Bahçesi

Pek çok hayvan türünün yer aldığı ve kendine ait bir eko-sistem yaratmayı başaran bir bahçedir. Gidilmesi gereken yerlerin başında gelmektedir.

Kaynak: http://gezilecekyerler.com/istanbul

About seosmm

seosmm

Check Also

Citroen Modelleri BERLİNGO Yedek Parça C-ELYSEE Yedek Parça C1 Yedek Parça C2 Yedek Parça C3 Yedek Parça C4 Yedek Parça C5 Yedek Parça C6 Yedek Parça JUMPER Yedek Parça NEMO Yedek Parça SAXO Yedek Parça X-SARA Yedek Parça Dacia Modelleri : DOKKER Yedek Parça DUSTER Yedek Parça LODGY Yedek Parça LOGAN Yedek Parça SANDERO Yedek Parça SOLENZA Yedek Parça Fiat Modelleri : ALBEA Yedek Parça BRAVA Yedek Parça BRAVO Yedek Parça DOBLO Yedek Parça DUCATO Yedek Parça EGEA Yedek Parça FİORİNO Yedek Parça LİNEA Yedek Parça MAREA Yedek Parça PALİO Yedek Parça PANDA Yedek Parça PUNTO Yedek Parça SCUDO Yedek Parça SİENA Yedek Parça STİLO Yedek Parça STRADA Yedek Parça TEMPRA Yedek Parça TİPO Yedek Parça UNO Yedek Parça Peugeot Modelleri : 106 Yedek Parça 107 Yedek Parça 206 Yedek Parça 207 Yedek Parça 3008 Yedek Parça 301 Yedek Parça 306 Yedek Parça 307 Yedek Parça 308 Yedek Parça 406 Yedek Parça 407 Yedek Parça 5008 Yedek Parça 508 Yedek Parça 607 Yedek Parça BİPPER Yedek Parça BOXER Yedek Parça PARTNER Yedek Parça Renault Modelleri : CAPTUR Yedek Parça CLİO Yedek Parça EXPRES Yedek Parça FLUENCE Yedek Parça KADJAR Yedek Parça KALEOS Yedek Parça KANGOO Yedek Parça LAGUNA Yedek Parça LATİTUDE Yedek Parça MASTER Yedek Parça MEGANE Yedek Parça MODUS Yedek Parça RENAULT 11 Yedek Parça RENAULT 12 Yedek Parça RENAULT 19 Yedek Parça RENAULT 21 Yedek Parça RENAULT 9 Yedek Parça SAFRANE Yedek Parça SCENİC Yedek Parça SYMBOL Yedek Parça TALİSMAN Yedek Parça TRAFİC Yedek Parça TWİNGO Yedek Parça Tofaş Modelleri : 131 Yedek Parça DOĞAN Yedek Parça KARTAL Yedek Parça ŞAHİN Yedek Parça SERÇE Yedek Parça

Oto Yedek Parça’da Yeni Soluk : Parçafoni !

Oto yedek parça sektörü büyürken Taşdemirler Oto Yedek Parça yeni bir girişime de imza atmış bulunmakta ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir