Sincan Özel Eğitim Merkezi

tarafından
482
Sincan Özel Eğitim Merkezi

İnsanlar doğar büyü yaşar ölür, herkesin standart yaşam döngüsü budur. BBu döngü esnasında ise her insan kendi karakterine , kaderine ve yapısına göre hayatını şekillendirir veya hayatın akışına koyulur. Normal insanlar eğitim almak için belirli bir yaşa geldikten sonra özel okullara ve devlet okullarına başlar. Okulu bitirir lise üniversiteydi derken hayata atılır. Ancak bir de özel insanlar vardır ki bu özel insanlar özel eğitim ihtiyacı duyarlar. Sincan Özel Eğitim Merkezi Fatih Gama sponsorluğunda özel eğitim ile ilgili bilgilendirmeler yapacağız.

Özel Eğitim Nedir ?

Özel eğitim, normal insanların aldıkları eğitim olan genel eğitimden başka bir boyutta farklılık taşıyan ve özel eğitime ihtiyacı olan kişilerin sahip oldukları yapabilirlik kapasitesine ve bulunduğu çağ veya yaştaki gelişim seçeneklerine bağlı olarak, bu bireylerin ve kişilerin gerek sosyal gerek kültürel eksiklerini ve ihtiyaçlarını karşılamak için, bu eğitimi verebilme adına nitelikli ve özel olarak eğitilmiş ve yetiştirilmiş eğitmenler ve görevliler tarafından, yine bu eğitimi verebilmek için özel olarak hazırlanmış eğitim programları , sınıflar , materyaller , araç gereçler ile sürdürülen eğitimdir.

Sincan özel eğitim merkezi fatih gama özel eğitim merkezi

Sincan özel eğitim merkezi fatih gama özel eğitim merkezi

Özel Eğitime Gerektiren Birey Kime Denir ?

Özel Eğitime İhtiyaç Duyan birey veya diğer adı ile özel eğitim gerektiren birey dediğimizde aklımıza ilk olarak fiziksel engeli olan veya akli dengesi yerinde olmayan yan, görme engelli , ortopedik engelli , işitme engelli bireyler veya sosyal yönden , zihinsel yönden engelli bireyler, yani bir özür olma durumu gelir. Ancak tam olarak durum böyle değildir. Özel eğitime ihtiyaç duyan birey denilince bir veya birçok nedenden dolayı , yaşıtları ve akranları ile beklenen ortalama düzeyden daha farklı bir düzeyde farklılık gösteren birey ifade edilmektedir.

Bu durumda herkesin sahip olmasını istediği üstün zekalı öğrenciler de özel eğitime ihtiyaç duyan bireyler arasına girmektedir. Çünkü öğrenme kabiliyeti ve zeka yapısı olarak akranlarından çok hızlı gelişim göstermektedirler. Özel eğitmenler ve özel programlar, derslikler ile gerçekten üzerine eğilerek iyi bir özel eğitim merkezi ile ortak çalışmalar yapılarak eğitimlerininin devam ettirilmesi gerekmektedir.

Sincan Özel Eğitim Merkezi Fatih Gama Özel Eğitim Merkezi

Fatih Gama Özel Eğitim Merkezi , Ankara Sincan Törekent Mahallesi’nde yer alan , üniversitelerin ilgili bölümlerinden mezun ve alanında hem tecrübeli hem başarılı eğitmenler ile, özel eğitim ve rehabilitasyon alanında en başarılı Sincan Özel Eğitim Merkezi olarak sizlere hizmet veriyor. Törekent Mahallesi 331. Sokak’da yer alan eğitim merkezinin fotoğraf galerisine buradan , iletişim bilgilerine ve haritaya buradan ulaşabilirsiniz.