Snapchat Rakip Gelen İnstagram Stories kullanma ? 2018

tarafından
243
Snapchat Rakip Gelen İnstagram Stories kullanma ? 2018

Snapchat Rakip Gelen İnstagram Stories kullanma ? 2018

Bu yazımızda sizlere Snapchat Rakip Gelen İnstagram Stories kullanma ? 2018 anlatımı yapacağız. Sitemize bu konuda birçok soru geliyor.

Dünyaca ünlü popüler uygulamalardan olan snapchat uygulamasında çektiğiniz kısa videoları arkadaşlarınıza hikayem olarak veya özel bir mesaj olarak gönderebiliyorsunuz. Snapchat uygulamasında çektiğiniz kısa 10 saniyelik videolar hikayem bölümünde 24 saat süre ile kalmaktadır.
Yeni gelen güncelleme ile instagram bir özelliğini duyurdu İnstagram Stories özelliği ile snapchat’de gibi kısa videoları göndererek 24 saat sonra kendiliğinden silinen bir özelliğini duyurdu.
24 saat kalan bu videolara çizim ve yazı ekleyebilir ve ayrıca kimlerin görebileceği seçebilirsiniz , Snapchat pabucunu dama atacak gibi görünen bu instagram özelliğini nasıl kullanacağız? 
instagram stories özelliği nasıl kullanılır?
Yeni gelen güncelleme ile gelen stories özelliğini nasıl kullanılır? bunu anlatmaya geçelim. Bu Özelliği kullanmak aslında oldukça basit ben bunu resimli anlatım olarak anlatmaya çalışacağım.

 
Stories Özelliğini kullanmak için Ana sayfanın sol üst tarafında bir yuvarlak içinde + işaretini göreceksiniz , Buraya dokunduğunuzda kamera bölümü açılacaktır ön veya arka kamera seçimi gerçekleştirebilirsiniz.

 
“Fotoğraf için dokun veya video için basılı tut” bu kısımda resim çekmek için kamera tuşuna bir kere bastığınızda fotoğraf çekiyor , basılı tuttuğunuzda ise kısa video çekiyorsunuz , ekran da gördüğünüz yön okları kameranın ön veya arka kamerayı çevirebiliyorsunuz. Çektiğiniz video & fotoğraftan sonra Yukarıda > ok tuşu ile ileri ile diğer adıma geçiyoruz.

Çekilen Resim üzerine çizik ve yazılar yazabiliyorsunuz. Aa yazan yere bastığınızda fotoğraf üzerine yazı karakteri veya emoji yerleştirebiliyorsunuz. Kalem İkonu bastığınızda çizgiler çizebiliyorsunuz.

Yazılan yazıları kalem seçerek renkli çizgiler ile renklendirebilirsiniz. Hazırladığınız bu video veya fotoğrafları Bitti ile tamamlayarak “Hikayene Ekle” ile 24 saatlik sunum gerçekleştirebilirsiniz. Böylece snapchat özelliğinde olduğu gibi instagram stories özelliğinde kullanabiliyorsunuz.
Paylaştığınız Ana Sayfa Akışının üst kısmında kendi hikayen ve diğer takip ettiğiniz kişilerin hikayeleri ile görebilirsiniz. Bu paylaştığınız paylaşımı siz izlerken elinizde yukarıya çektiğiniz de kaç kişinin izlediğini görebilirsiniz.

 
Paylaştığınız video / Fotoğrafı siz izlerken yukarıya eliniz ile yukarıya kaydırdığınızda instagram stories izlenim sayısını görebilirsiniz. Ayrıca bu paylaşımı kimin izleyeceğini kimin engelleneceği buradan ayarlayabilirsiniz.

 
instagram stories hikaye ayarları bu bölümden yapılmaktadır. Hikayeyi Şu Kişilerden Gizle bölümünden kişileri engelleyebilirsiniz. Ayrıca Bu fotoğraf altından mesaj gönderebilir veya Herkes , Takip Ettiğin Kişiler , Kapalı şeklinde mesajları ayarlayabilirsiniz Böylece Hikaye kimlerin yanıt verebileceğini seçebilirsiniz. Detaylı Bir şekilde anlatmaya çalıştım bol eğlenceler….
Arama Tags & Etiket ;
instagram stories özelliği nasıl kullanılır , instagram stories nasıl kullanılır , instagram stories nedir , instagram stories kullanma iphone , instagram stories android

Seo Smm

— ,
— instagram haberleri

Snapchat Rakip Gelen İnstagram Stories kullanma ? 2018 yazımızın sonuna geldiniz. Diğer instagram yazılarımıza buradan ulaşabilirsiniz : https://seosmm.net/k/instagram/