Yeni Açılmış Website ve Bloglarda Günlük Kaç İçerik Girilmeli?

Yeni Açılmış Website ve Bloglarda Günlük Kaç İçerik Girilmeli?

By

İnternet dünyası her geçen gün büyümeye ve hızla gelişmeye devam ediyor. Her gün binlerce website ve blog yayın hayatına başlarken binlercesinin yayın hayatı da son buluyor. Düzenli içerik giren ve insanlara fayda sağlamayı kendine amaç edinen website ve bloglar popülerleşirken, kopya içerik ve spam ile ilerlemeyi amaçlayanlar ise kapanıyor. Başarıya giden yolda kaliteli SEO çalışmaları ve sabır yatıyor.

Webmaster forumlarında en fazla merak edilen ve sorulan soruların başında yeni açılmış website ve bloglarda günlük kaç içerik girilmeli sorusu yer alıyor. Aslında yeni açılmış website ve bloglarda günlük içerik sayısından önce site içi SEO ve site dışı SEO çalışmalarının eksiksiz bir şekilde yapılmış olması gerekiyor. Tüm teknik detaylar, kullanıcı dostu bir tasarım ve diğer teknikler website ve blogların başarılı olmasında temel teşkil ediyor. Bu nedenle her şeyden önce website ve bloglar sağlam temeller üzerine kurulmalı daha sonra ise kaliteli ve faydalı içeriklerle proje desteklenmelidir.

Yeni Websitelerde Kaç İçerik Girilmeli?

Yeni açılan websitelerin hemen index alması kolay olmayabiliyor. Bu nedenle ilk etapta hemen içerik yüklemesi yapmamalısınız. Website kategorisine göre kendinize bir içerik girme stratejisi oluşturabilirsiniz. Bir haber sitesinde günde bir – iki içerik girilmesi o haber sitesinin deyim yerindeyse ‘batması’ anlamına gelecektir. Çünkü haber siteleri dinamik ve sürekli etkileşimin yani içerik girişinin olduğu websitelerdir. Bir haber sitesi açmayı düşünüyorsanız ilk etapta minimum günde 15-20 haber girmeniz gerekiyor. Bu nedenle açacağınız website kategorisi günlük gireceğiniz içerik sayısını doğrudan etkilemektedir. Pazarlama üzerine bir websiteniz varsa ve burada detaylı, kaynak olarak nitelendirilebilecek içerikler paylaşıyorsanız haftada bir içerik paylaşmanız bile söz konusu olabilir.

Bazı website sahipleri içerik satın almakta ve toplu halde bir günde tüm içerikleri websitelerine girmektedirler. Sürekli olmayan eylemlerin sizi başarıya ulaştırması oldukça zordur. Bu nedenle bir günde websitenize 20 içerik girmek yerine bu içerikleri 10 gün yarayarak girmek projenizin güncel kalmasına neden olacaktır.

Yeni Bloglarda Günlük Kaç İçerik Girilmeli?

Bloglar websitelere göre daha samimi ve güncel platformlardır. Bu nedenle bir blog açmayı düşünüyorsanız ilk etapta her gün veya en fazla iki gün aralıklarla içerik girmeye çalışmalısınız. Her gün bir içerik girmeniz Google botlarının blogunuza daha sık uğramalarına ve sizin belli bir kitleye ulaşmanıza yardımcı olacaktır. Tabi hızlı bir büyüme için daha fazla içerik de girebilirsiniz.

Popüler blogları analiz ettiğinizde genelde ilk açıldıkları tarihte günde 3-5 içerik girdiklerini bile görebilirsiniz. Bu tamamen size kalmış bir durumdur. Eğer hızlı bir şekilde popülerleşmek ve arama motoru sıralamalarında yükselmek istiyorsanız her gün düzenli bir şekilde 2-3 adet içerik girmeniz size faydalı olacaktır.

Yeni açılmış website ve bloglarda günlük kaç içerik girilmeli sorusunun kesin bir cevabı olmasa da güncellik her platformda oldukça önemlidir. Yani bir günde 10-15 içerik girip 1 ay boyunca website veya blogunuza içerik girmezseniz bu proje ile başarılı olmanız veya Google sıralamalarında yükselmeniz oldukça zor olacaktır. Bu nedenle sürekli ve sistemli bir şekilde içerik stratejisi belirlemeniz başarılı olmanıza zemin hazırlayacaktır. Özgün içerik girişi yaptığınız sürece günde kaç adet içerik girişi yaptığınızın bir önemi olmasa da, kaç gün içerik girmediğinizin Google için önemi vardır. Bu nedenle bulunduğunuz sıralamadan düşmemek adına belli bir düzen çerçevesi içerisinde website ve bloglarınıza içerik girmelisiniz.

You may also like

Prof. Dr. Zekai Pekkafalı| instagram hesap dondurma linki| iphone 7 kılıf| hazır ofis | konya boşanma avukatı|